افزایش پرواز‌های مشهد-کویت رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: نقش شهرداری‌ها را در آبادانی شهر‌ها نمی‌توان نادیده گرفت نرخ جدید بهای خدمات استفاده از قطار شهری مشهد اعمال شد (۱۳ تیرماه ۱۴۰۱) تاریخ یک تک نسخه ادبی در مشهد | نگاهی به نخستین مجله شعر و داستان مشهد مشکل ترافیکی پل‌ فجر تا میدان امام‌ حسین (ع) مشهد برطرف می‌شود مرمت بازار فرش مشهد تا دی‌ماه ۱۴۰۱ به‌پایان می‌رسد توفیق مدیریت شهری در ترازوی سنجش زیارت گروهی زائران افغانستانی تسهیل می شود شهروند خبرنگار| طبیعت زیبای روستای زشک در حوالی مشهد تکمیل عملیات اجرایی احیا و بازپیرایی بازار فرش مشهد تا دی‌ماه ابلاغ خدمات ندادن به افراد بدحجاب در اداره‌ها و بانک‌های مشهد بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی از امروز در مشهد ۳ هزار تومان شد خشکسالی دلیل تشدید توفان‌های گردو خاک در خراسان رضوی | گردو غبار دوباره به هوای مشهد برگشت کاهش دمای هوا در خراسان رضوی از امروز (۱۲ تیرماه ۱۴۰۱)
خبر فوری
عزم بزرگ برای سامان‌دهی زمین های بزرگ‌مقیاس‌ در مشهد
شهردار مشهد و قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی از همراهی این دو مجموعه برای تعیین تکلیف زمین‌های بزرگ مقیاس شهر خبر دادند.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ پادگان لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) پس از یک تعامل و همراهی بین دستگاهی در سطح استان بین شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و ارتش و همراهی استانداری خراسان رضوی با این دستگاه‌ها و در سطح ملی با همراهی وزارت راه وشهرسازی به نفع زائران و مجاوران بارگاه رضوی بازگشایی شد. سامان دهی اراضی پادگان را می‌توان الگوی بارز یک همراهی بین دستگاهی برای حل مشکلات مردم دانست؛ همراهی همه جانبه‌ای که نوید تعامل بیشتر را برای حل و فصل موضوعات دیگر در شهر می‌دهد؛ معضلی که سال‌ها در انتظار نگاه یکپارچه بین متولیان و مسئولان شهری و استانی به معضلات شهری معطل مانده است.

ساخت پارک پنج هکتاری مهریز، پروژه ساخت پارک بزرگ کشاورزی در شهرک شهید رجایی یا واگذاری زمین رها شده از سوی آستان قدس رضوی به مدیریت شهری مشهد، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان برای ساخت واحد‌های مسکونی ویژه محرومان نیز بخشی از این همراهی در سال‌های گذشته بوده است. اکنون در شرایطی که با نگاه ویژه مدیریت شهری به حل گره‌های قدیمی شهر همراهی بین دستگاهی به اوج خود رسیده است، می‌توان از این ظرفیت برای تعیین تکلیف اراضی بزرگ مقیاس دیگر در شهر استفاده کرد تا بتوان از این زمین‌ها نیز به نفع مردم و آسایش زائران و مجاوران بارگاه رضوی بهره برد.

شهردار مشهد در این دوره فعالیت مدیریت شهری یکی از اولویت‌های کاری خود را به موضوع سامان دهی اراضی بزرگ مقیاس در راستای توسعه متوازن شهری بیان کرده است و در این مسیر نمایندگان مردم در شورای شهر هم حامی شهردار مشهد هستند. در این زمینه حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه فروردین ماه شورای اداری استان در راستای توسعه زیرساخت‌های شهری، خواستار تعیین تکلیف زمین‌های بزرگ مقیاس دستگاه‌های مختلف در شهر مشهد شده بود.

حالا که فصل تازه‌ای از همکاری دستگاهی در مشهد به نفع مردم رقم خورده است، شهردار مشهد پس از بازگشایی پادگان، گام دوم برنامه‌های خود را توسعه شهر مشهد به سمت کرانه‌های شرق شهر بیان وتاکید کرد که در این مسیر باید موضوع زمین‌های بزرگ مقیاس شهری هم با استفاده از این همراهی حل و فصل شود.

توسعه به سمت شرق

سیدعبدا... ارجائی، شهردار مشهد در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه در راستای سامان دهی زمین‌های بزرگ مقیاس شهری، گشایش پادگان اولین گامی بود که برداشته شد و به نتیجه مطلوب رسید، اظهار کرد: شهر مشهد در سال‌ها و دهه‌های گذشته توسعه‌ای نامتوزان به سمت غرب داشته است و نگاه ما در راستای توسعه متوازن شهر، توسعه به سمت شرق است. وی افزود: گام دوم سامان دهی زمین‌های بزرگ مقیاس شهر با هدف توسعه به سمت شرق خواهد بود که در این راستا با همراهی تولیت آستان قدس رضوی و تفاهمی که با ایشان صورت گرفت و با همراهی و هماهنگی وزیر راه و شهرسازی و استانداری خراسان رضوی اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

آستان قدس همراه است، به نفع مردم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در جریان گشایش پادگان لشکر ۷۷ در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه حل مشکلات مردم اولویت این آستان است، گفت: حاشیه شهر مشهد اولویت کاری ماست و در این راستا آنچه که بتوانیم در یک اتحاد، همراهی و همکاری به نفع مردم انجام دهیم در دستورکار قرار خواهیم داد. مالک رحمتی افزود: زمین‌هایی را که در اختیار ماست با بهره گیری از این همراهی و همکاری در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار می‌دهیم؛ همان گونه که تا به امروز زمین‌هایی را در حاشیه شهر در اختیار استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد برای ساخت بیمارستان و مسکن محرومان قرار دادیم. وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اندازه یک سال گذشته زمین در اختیار مدیریت شهری مشهد قرار داده نشده است، ادامه داد: البته مطالبه ما این است که مردم نتیجه واگذاری زمین‌ها را ببینند؛ در عین حال ما از هرگونه همراهی و تعاملی استقبال می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}