۱۷ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد می‌شود مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی: قفل‌شدن نوسازی تاکسی‌ها به ضرر مردم و محیط زیست است حال و هوای پرشور نمایشگاه بین المللی مشهد در هفته پژوهش | روایت غرفه هایی که میخکوبتان می کند آتش‌سوزی در یکی از هتل‌های مشهد (۱۵ آذر ۱۴۰۱) پاسخ به دردسر‌های شارژ من کارت فرماندار مشهد: تا ۳ سال آینده، مشکل حل نشدنی ویژه‌ای در حاشیه شهر مشهد نخواهیم داشت شهرداری چه دستاورد‌هایی در نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی دارد؟ حسابداری؛ زبانِ تجارت، زبانِ زندگی شهروند خبرنگار | نمایی از اولین برف پاییزی مشهد در آذرماه ۱۴۰۱ بهبود مدیریت ترافیک شهر با نصب دوربین‌های جدید نظارتی ارائه ۲۰ عنوان فعالیت نوآورانه خدمات شهری در نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری شهردار مشهد مقدس: شعبه دوم کارخانه نوآوری در حاشیه شهر افتتاح می‌شود صدور رای قطعی برای ۷۴۷ پرونده از ۱۱۰۰ پرونده ایثارگری در شهرداری مشهد مقدس پایان عملیات احداث و تجهیز پروژه پارکینگ هوشمند هشت آباد شهردار مشهد مقدس: اگر بانوان در صحنه نباشند، کشور دچار مشکل می‌شود
خبر فوری

پیشرفت ۹۵ درصدی پارکینگ هشت‌آباد مشهد

  • کد خبر: ۱۲۱۵۴۱
  • ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
پیشرفت ۹۵ درصدی پارکینگ هشت‌آباد مشهد
۲۵ درصد ظرفیت پارکینگ هوشمند این فضای پارک تا هفته آینده بهره برداری می‌شود.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ یکی از معضلات مهم امروز کلان شهر مشهد، به‌ویژه در هسته مرکزی آن، کمبود پارکینگ و جای پارک است. از این رو در سال‌های گذشته مدیریت‌شهری درصدد بوده است تا در مناطق منتهی به هسته مرکزی شهر و مناطق نزدیک به حرم‌مطهر رضوی پارکینگ‌های مختلفی بسازد تا بخشی از مشکل جای پارک شهروندان کاهش یابد و زائران و مجاوران بارگاه رضوی با اطمینان خاطر بیشتر رهسپار زیارت حضرت رضا (ع) شوند.

براساس برنامه مدیریت‌شهری، یکی از مناطق کانونی برای ساخت پارکینگ در شهر مشهد میدان شهداست. بر این اساس علاوه بر اینکه در سال‌های گذشته چند پارکینگ در این محدوده ساخته شده، دو پارکینگ بزرگ توحید و هشت‌آباد هم در حال ساخت است تا به‌زودی با بهره‌برداری از آن‌ها جای پارک مناسبی در یکی از محور‌های منتهی به حرم مطهر ایجاد شود. در این میان پارکینگ هشت‌آباد پیشرفت فیزیکی زیادی دارد و به احتمال فراوان این پارکینگ تا پاییز امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

پارکینگ ۱۲ هزار مترمربعی در هسته مرکزی شهر

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در این‌باره به شهرآرا گفت: با توجه به نیاز فضای پارکینگی در مناطق هسته‌ای شهر مشهد، فرایند ساخت پارکینگ در این مناطق در سال‌های گذشته رشد درخورتوجهی داشته است که ساخت پارکینگ در میدان شهدا به‌عنوان یکی از مناطق پررفت‌وآمد شهر مشهد از اهمیت فراوانی برخوردار است.

سیدخلیل منبتی با بیان اینکه در سال‌های گذشته چندین پارکینگ مجهز یا روباز در این محدوده ایجاد شده است، تصریح کرد: اکنون نیز عملیات ساخت چند پارکینگ دیگر در این منطقه در حال انجام است که یکی از آن‌ها پارکینگ هشت‌آباد در ابتدای خیابان توحید است. وی با بیان اینکه پارکینگ هشت‌آباد ۱۲ هزار مترمربع زیربنا دارد و عملیات ساخت آن در دو بلوک در حال انجام است، ادامه داد: عملیات ساخت این پارکینگ از دی‌ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و بلوک اول این پروژه به‌صورت سه طبقه زیرسطحی و همکف و بلوک دوم آن به‌صورت دو طبقه زیرسطحی و همکف است.

۲۷۰ جای پارک

وی با بیان اینکه ساخت پارکینگ هشت آباد فضای پارک برای ۲۷۰ خودرو ایجاد می‌کند، اظهار کرد: شهروندان و زائران بارگاه رضوی به‌راحتی می‌توانند از ظرفیت این پارکینگ برای پارک خودروشان بهره ببرند و پس از پارک خودرو، با استفاده از سامانه حمل‌ونقل عمومی یا به‌صورت پیاده به زیارت بارگاه رضوی مشرف شوند.
منبتی افزود: هم‌اکنون نیز در جریان ساخت این پارکینگ، کف‌سازی به‌صورت بتنی و کفپوش اپوکسی انجام شده، تأسیسات برقی و مکانیکی آن از پیشرفت زیادی برخوردار است و سامانه‌های اطفای حریق و موتورخانه‌ای آن در حال انجام است. همچنین این پارکینگ دارای چهار آسانسور، یک پله‌برقی و سه دسترسی پله‌ای به طبقات است.

۱۴۰ میلیارد تومان برای پارکینگ هوشمند هشت‌آباد

معاون شهردار مشهد با تأکید بر اینکه پارکینگ هشت‌آباد مانند پارکینگ‌های آزادی و مجد به‌صورت هوشمند ساخته می‌شود، تصریح کرد: هم‌اکنون این پارکینگ از پیشرفت ۹۵ درصدی برخوردار است و به احتمال زیاد در صورت تزریق منابع مالی، این پارکینگ در پاییز امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد و رقم اعتباری پیش‌بینی‌شده برای ساخت این پارکینگ زیرسطحی و هوشمند نیز ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

بخشی از پارکینگ هوشمند هشت‌آباد به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود

همچنین، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد گفت: عملیات آماده‌سازی محوطه روباز پارکینگ هوشمند هشت‌آباد با ظرفیت هفتاد جای پارک در حال اجراست و تا پایان مرداد ۱۴۰۱ قابل‌بهره‌برداری خواهد بود. به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی شهرداری، علیرضا صفی‌پور افزود: برای استفاده هرچه سریع‌تر شهروندان از ظرفیت این پارکینگ، مقرر شد فضای روباز پارکینگ در اختیار شهروندان قرار بگیرد. وی اضافه کرد: عملیات اجرایی بخش مسقف این پارکینگ نیز در حال اجراست و سعی می‌کنیم هرچه سریع‌تر این پروژه به‌صورت کامل به پایان برسد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}