نتیجه بازی ایتالیا و مجارستان+ ویدئو خلاصه بازی| برد شاگردان مانچینی ساعت بازی تیم ملی فوتبال ایران و سنگال نتیجه بازی آلمان و انگلیس+ ویدئو خلاصه بازی| ناکامی دیگر برای ساوت‌گیت چرا گل محمدی خوشحال است؟| اهمیت برد پرسپولیس درغیاب ستاره‌ها حسینی دروازه‌بان اول ایران مقابل سنگال؟ | پایان حصارکشی درپست شماره یک پشیمانی مطهری از ماندن در استقلال ایران - سنگال؛ دوستانه برای ایران، انتقامی برای کی‌روش بازگشت هیجان به زنگ ورزش مدارس آلمان - انگلیس؛ احتمالا آخرین شانس ساوتگیت ووشوی ساندای ایران قهرمان جهان شد مدال ادیبیان برای پینگ‌پنگ خراسان کی روش به دنبال انتقام از سنگال|قهرمان آفریقا را هم می‌بریم؟ رمضانی آماده حضور در ترکیب اصلی استقلال می‌شود یک شوت دیاباته را مصدوم کرد! یزدانی در آستانه حضور در ترکیب اصلی استقلال شرایط مبهم محبی و قائدی برای بازی با گل‌گهر عنایتی به لیگ برتر برمی‌گردد؟ نتیجه بازی پرسپولیس و گل‌گهر| برتری قرمزها با گل عمری! امیدواری کاکا به شکسته شدن طلسم برزیل در جام جهانی
خبر فوری

نگاهی به وضعیت سالن مهران مشهد

  • کد خبر: ۱۲۶۳۰۴
  • ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
نگاهی به وضعیت سالن مهران مشهد
مشهد بعد از ۴ فصل به لیگ‌برتر برگشته، اما به‌دلیل وضعیت سالن مهران در خطر ازدست‌دادن میزبانی است.

مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ لیگ‌برتر والیبال از ششم مهرماه آغاز می‌شود و دراین‌میان نماینده مشهد همراه با چند تیم دیگر لیگ‌برتری دغدغه جدی برای میزبانی و بازی در سالن خانگی دارند. تیم والیبال نیان‌الکترونیک مشهد که امسال بعد از چهار سال دوری بار دیگر استان خراسان‌رضوی را در لیگ‌برتر صاحب نماینده کرده است، حالا با چالش «میزبانی مهران» روبه‌روست.

فدراسیون والیبال مجوز میزبانی به برخی تیم‌های لیگ‌برتر نداده و سالن‌های معرفی‌شده از سوی این تیم‌ها برای بازی‌های خانگی را فاقد استاندارد‌های لازم دانسته است. این مسئله درحالی به یک بحران برای تیم‌هایی مانند تیم مشهد بدل شده است که گفته می‌شود سالن مهران مشهد استاندارد‌های لازم را دارد و نواقصش هم رفع شده است. با وجود این، سؤال کلیدی اینجاست که چرا فدراسیون والیبال سالن مهران را برای برگزاری دیدار‌های خانگی نماینده مشهد در لیگ‌برتر تأیید نکرده است؟

همه استاندارد‌های لازم برای میزبانی

فدراسیون والیبال چندی پیش اعلام کرد تیم‌ها برای میزبانی در لیگ‌برتر باید سالن‌هایی را معرفی کنند که استاندارد‌های لازم را برای برگزاری دیدار‌های لیگ‌برتر داشته باشد. این استاندارد‌ها عبارت‌اند از کف‌پوش مناسب، نور کافی، ارتفاع مناسب سقف، در‌های جداگانه ورود تیم‌ها و تماشاگران و رختکن‌های مناسب و جدا برای میزبان و میهمان. البته موارد دیگری هم بود که ظاهرا این چند مورد از اهمیت بیشتری برخوردار بود. در این بین باز گفته می‌شود سه موضوع کف‌پوش، نور و سقف از سایر آیتم‌ها اهمیت بیشتری دارد و فدراسیون شاید در بقیه موارد اغماض‌هایی داشته باشد، اما درباره این سه مورد اغماضی ندارد و اگر استاندارد‌های لازم نباشد، مجوز برگزاری بازی در این سالن‌ها صادر نخواهد شد.

فدراسیون در تدارک استانداردسازی لیگ

محسن ترابی، سرپرست سازمان لیگ فدراسیون والیبال، در واکنش به بحث میزبانی مشهد برای فصل پیش‌روی لیگ‌برتر والیبال، اظهار کرد: میزبانی شهر‌ها و تیم‌ها باید به تأیید نمایندگان فدراسیون والیبال برسد و درباره میزبانی مشهدی‌ها هنوز به‌صورت رسمی اقدامی انجام نشده است. ولی امیدواریم همه تیم‌ها بتوانند با رساندن زیرساخت‌های خود به استاندارد‌های جهانی شرایط میزبانی را کسب کنند.

سرپرست سازمان لیگ والیبال درباره شرایط میزبانی برای لیگ برتر، خاطرنشان کرد: در ابتدا باید تأکید کنم که تنها معیار برای میزبانی موضوع کف‌پوش نیست و یکی از ملاک‌هاست. علاوه بر کف‌پوش استاندارد، نور و رختکن معیار‌های دیگر برای کسب تأییدیه میزبانی است. وی در پاسخ به اینکه چه شهر‌های دیگری اقدامی برای میزبانی انجام داده‌اند، اظهار کرد: اردکانی‌ها با گرفتن تأییدیه‌ها چهارمین شهری هستند که شرایط میزبانی را دارند. همچنین مریوانی‌ها هم ۹۰درصد اقدامات را انجام داده‌اند و احتمالا تا چند روز آینده بتوانند تأییدیه میزبانی را بگیرند.

ترابی در واکنش به برخی اعتراضات به سخت‌گیری فدراسیون والیبال در زمینه اعطای میزبانی لیگ‌برتر والیبال به شهرها، اظهار کرد: والیبال ایران در بین ۱۰کشور برتر جهان قرار دارد و لیگ‌برتر ویترین والیبال داخلی ما به حساب می‌آید. از همین رو باید باشگاه‌ها وضعیت خود را به استاندارد‌های جهانی برسانند. سرپرست سازمان لیگ والیبال متذکر شد: هزینه کف‌پوش در بهترین حالت ۲میلیارد تومان است که معادل قیمت یک بازیکن خوب در لیگ است و برای تیمی که ۳۰میلیارد تومان برای یک فصل هزینه می‌کند، سلامت بازیکنانش اهمیت زیادی دارد.

مهران؛ ترمیم‌شده و استاندارد

رئیس هیئت والیبال خراسان‌رضوی درباره مسئله سالن مهران گفت: ما در‌های سالن را جدا کرده‌ایم و به وضعیت رختکن‌ها هم رسیدگی شده است. مهم‌ترین مسئله برای فدراسیون کف‌پوش، نور و سقف است که از این ابعاد هم مهران مشکلی ندارد. جبار قوچان‌نژاد افزود: کف‌پوش سالن مهران کاملا استاندارد‌های لازم برای والیبال را دارد. این کف‌پوش زیرسازی، شبکه‌سازی، آکاستیوگذاری شده است و کاملا استاندارد است. وی اذعان کرد: نور سالن هم افزایش یافته و حتی از میزان لوکسی که فدراسیون گفته، بیشتر شده است. سقف هم مشکلی ندارد.

«گرفلور» مانع میزبانی مشهد؟

قوچان‌نژاد با اشاره به ایراد فدراسیون به سالن مهران و سالن‌های مشابه برخی تیم‌های دیگر در لیگ‌برتر، تصریح کرد: فدراسیون می‌گوید باید تیم‌های لیگ‌برتر سالن‌هایی را برای میزبانی معرفی کنند که در آن کف‌پوش گرفلور پهن شده باشد. هزینه خرید این کف‌پوش‌ها حدود ۲ میلیارد تومان است. حرف ما این است که فدراسیون این مسئله را قبلا به باشگاه‌ها اعلام کرده، اما تیم ما بعد از دقیقه ۹۰ وارد رقابت‌ها شده است و اطلاع نداشتیم. باید به ما زمان بدهند. رئیس هیئت والیبال استان یادآور شد: سالن‌های دیگر مشهد استاندارد‌های لازم به‌ویژه استاندارد حضور تماشاچی را ندارند و هدف اول میزبانی هم استفاده از ظرفیت تماشاگران است و فایده ندارد به سالن دیگری برویم. سالن شهید بهشتی هم چندرشته‌ای است و نمی‌شود در آن میزبانی کرد. همه تلاشمان را به کار بستیم و ان‌شاءا... این مشکل رفع می‌شود. هواداران والیبال خراسان نگران نباشند.

وعده ویژه مدیران «نیان»

با وجود همه این اتفاقات، حامد صمدی، سرمربی تیم والیبال نیان‌الکترویک، از وعده ویژه مدیران این تیم خبر می‌دهد. او دراین‌باره گفت: بعد از مطرح‌شدن این مسئله از سوی فدراسیون با مسئولان نیان جلسه گذاشتیم و گفتیم اگر قرار باشد سیزده بازی خارج از خانه به تهران برویم، هزینه‌های رفت‌وآمدمان یک‌میلیاردوخرده‌ای می‌شود و هزینه خرید کف‌پوش حدود ۲ میلیارد است. صمدی افزود: مدیران نیان هم مانند همیشه به ما «نه» نگفتند و قرار شد این کف‌‎پوش خریده و پهن شود. سرمربی نیان تصریح کرد: ما در دو هفته ابتدایی میهمان هستیم و ان‌شاءا... تا هفته سوم هم این کف‌پوش خریده می‌شود و ما می‌توانیم میزبان هوادارانمان در بازی خانگی باشیم.

امیدواری به پایان نگرانی میزبانی

مشهد بعد از چهار سال با پیداکردن یک اسپانسر قرار است در لیگ‌برتر شرکت کند و فدراسیون والیبال هم به‌خوبی این مسئله را می‌داند که اگر قرار باشد میزبانی را از شهر‌ها بگیرد، شاید در وهله اول اسپانسر‌ها فراری شوند. ازاین‌رو، بعید به‌نظر می‌رسد مشکل به‌وجودآمده حل نشود و به‌احتمال زیاد سالن مهران به‌زودی محل برگزاری بازی‌های تیم نیان‌الکترونیک مشهد در لیگ‌برتر اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}