برگزاری مراسم روز جهانی معلولان در آب و هوای سخت برفی نسخه آزمایشی سرویس خبری "توانشهر" راه اندازی شد | معلولان صاحب رسانه شدند اقدامات شهرداری برای افراد دارای معلولیت که در آفرینش ز یک گوهریم معلولیت فرهنگی چه بلایی بر سر جامعه می آورد؟ روز جهانی افراد دارای معلولیت؛ فرصتی برای بازاندیشی و تحول گفتگو با تنها داور دارای معلولیت والیبال کشور | شکست زندگی نابرابر با توانایی ای بالاتر از سختی ها چالش‌های ماسک برای ناشنوایان جشنواره کشوری تئاتر معلولان «آفتاب زاگرس» در مشهد آغاز شد برگزاری آنلاین جشنواره تئاتر معلولان تکنولوژی‌های کاربردی برای معلولان ذهنی معلولان ذهنی با چه مشکلاتی برای تغذیه مواجه هستند؟ «بلندی‌های پاگیر» به پایان رسید قرنطینه در قرنطینه؛ روایت همیشگی معلولان از محدودیت جشنواره «دامن قرار» با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد آیا سمعک گران می‌شود؟ | خراسان رضوی مشکلی برای تأمین سمعک مددجویان ندارد ثبت بیش از ۱۲۶ هزار پرونده افراد معلول در خراسان رضوی توان‌بخشی معلولان به‌علت کرونا زمین‌گیر شد اختتامیه جشنواره ادبی «دامن قرار» با ۵۷ اثر برگزار خواهد شد
خبر فوری
۵۹ کد خدمت ستاره‌دار توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار گرفت + لیست خدمات
رئیس سازمان بهزیستی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با بیمه سلامت در راستای بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه خدمات توانبخشی خبر داد و گفت: ۵۹ کد خدمت ستاره‌دار توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

به گزارش شهرآرانیوز، تفاهمنامه همکاری فی‌مابین سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت در راستای بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه خدمات توانبخشی با حضور «علی‌محمد قادری» و «محمدمهدی ناصحی» امضاء شد.

«علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این تفاهم برای بهره‌مندی بیشتر افراد دارای معلولیت و برخورداری از خدمات با کیفیت توانبخشی درنظر گرفته شده است، گفت: این خدمات ارزشمند برای نگهداشت سطح اولیه زندگی، تاب‌آوری، کاستن آلام و امید به زندگی است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خانوارهای دارای چند فرد معلول، ادامه داد: ما افرادی را در بهزیستی تحت پوشش داریم که خانواده چندمعلولی هستند و نسبت به دریافت خدمات توانبخشی تقاضا دارند؛ این تفاهم‌نامه به زودی در دولت سیزدهم اجرایی خواهد شد. لذا باید تلاش کنیم این خدمات در نظام بودجه‌ای کشور ریشه‌دار شوند که مستمرا بتوانیم این خدمات را که حدود ۵۹ کد خدمت ستاره‌دار توانبخشی است برای آحاد افراد دارای معلولیت به عنوان یک رویه هدفمند در بودجه داشته باشیم.

وی، یادآور شد: امیدواریم در مناطق محروم و کم‌برخوردار بتوانیم سفیران سلامتی در کشور باشیم.

در ادامه این مراسم «اصغر کاظمی» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: در این تفاهمنامه قرار است بخش عمده‌ای از هزینه‌ای که برعهده خانواده دارای فرد معلول است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره‌مند می‌شود، پرداخت شود؛ به طوریکه ۷۰ درصد تعرفه مرکز کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی و هر مرکز دیگری که افراد دارای معلولیت مراجعه و خدمات توانبخشی را دریافت می‌کنند، از محل این تفاهمنامه پرداخت خواهد شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دو تفاوت مهم این تفاهمنامه نسبت به سال گذشته، اذعان کرد: ۸ خدمت ستاره‌دار به ۵۹ خدمت ستاره‌دار ارتقاء پیدا کرده و تعرفه بخش دولتی به بخش غیردولتی تبدیل شده است.

کاظمی، ادامه داد: وقتی خانواده‌ای دارای فرزند معلول می‌شود، مداخله بسیار زودهنگام باید صورت گیرد و به صورت متمادی خدمات خاص توانبخشی را دریافت کند؛ لذا با توجه به هزینه‌های بالای خدمات توانبخشی که بخش زیادی از آن درآمد خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد، این تحول مهم صورت پذیرفت تا خانوار افراد دارای معلولیت با فراغ بال بیشتری فرزندان خود را از این خدمات توانبخشی بهره‌مند کنند.

برای دیدن لیست کامل خدمات توانبخشی تحت بیمه سلامت اینجا کلیک کنید.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}