آغاز اجتماع بانوان فاطمی در حرم مطهر رضوی اضافه شدن دو خدمت جدید به نرم افزار شهرمن  یکهزار رای قلع برای تخلفات بام فروشی و ساخت طبقه مازاد در مشهد صادر شده است شهروند خبرنگار | درخواست بهسازی آسفالت در معابر فرعی بولوار ۲۲بهمن مشهد+ پاسخ ۱۷ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد می‌شود مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی: قفل‌شدن نوسازی تاکسی‌ها به ضرر مردم و محیط زیست است حال و هوای پرشور نمایشگاه بین المللی مشهد در هفته پژوهش | روایت غرفه هایی که میخکوبتان می کند آتش‌سوزی در یکی از هتل‌های مشهد (۱۵ آذر ۱۴۰۱) پاسخ به دردسر‌های شارژ من کارت فرماندار مشهد: تا ۳ سال آینده، مشکل حل نشدنی ویژه‌ای در حاشیه شهر مشهد نخواهیم داشت شهرداری چه دستاورد‌هایی در نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی دارد؟ حسابداری؛ زبانِ تجارت، زبانِ زندگی شهروند خبرنگار | خدمت رسانی نیروهای خدمات شهری در پی بارش برف مشهد شهروند خبرنگار | نمایی از اولین برف پاییزی مشهد در آذرماه ۱۴۰۱ بهبود مدیریت ترافیک شهر با نصب دوربین‌های جدید نظارتی ارائه ۲۰ عنوان فعالیت نوآورانه خدمات شهری در نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری شهردار مشهد مقدس: شعبه دوم کارخانه نوآوری در حاشیه شهر افتتاح می‌شود
خبر فوری
رضایت شهروندان و زائران پیاده امام رضا(ع) از کیفیت خدمات مدیریت شهری در دهه پایانی صفر
خدمات مدیریت شهری در روز شهادت امام رضا(ع) به گونه‌ای بود که خیل مشتاقان آن حضرت، لب به تحسین گشودند و از تجربه خود در مورد استفاده از خدمات شهری گفتند.

به گزارش شهرآرانیوز، در ظهر شهادت امام رضا (ع) با دیگر زائران و مجاوران‌اش رهسپار حریم امن رضوی شدیم تا از تجربه پیاده‌روی آنان بهره‌مند شویم.

از ساعات ابتدایی بامداد سه شنبه ۵ مهر، جمعیتی عظیم از شیفتگان عالم آل محمد (ص) را می‌دیدیم که دسته دسته رو به مضجع شریف رضوی در حال حرکت بودند. همانند زائران پیاده جاده‌های منتهی به حرم، جمعیت پیاده داخل شهر هم کم نبودند و اینک مجاوران بودند که پا به پای میهمانان شهر امام رضا (ع)، به پابوسی ضامن آهو مشرف می‌شدند.

ابتدای میدان فردوسی به سمت چهارراه شهدا، مملو از جمعیت و مواکب خدمت‌رسان به زائرین بود. تشنه لبی سیراب می‌شد و خسته جانی، در اولین منزل‌گاه به استراحت می‌پرداخت. برخی مردم هم بودند که نه خیمه‌ای برپا کرده بودند و نه دسته عزاداری داشتند؛ یک گوشه از خیابان ایستاده بودند و نذورات شخصی و قلبی‌شان را توزیع می‌کردند. امروز همه شکل هم بودند؛ عاشق و دل‌بسته رضا (ع).

 

 

مسیری که ما در آن قرار داشتیم، عموما مجاورین و مشهدی‌ها را در حال پیاده‌روی به سمت حرم می‌دیدیم. با خانواده‌ای به گفتگو نشستیم. می‌گفتند از بلوار خیام به جمعیت عشاق الرضا (ع) پیوسته‌اند. از نظافت خیابان‌ها و خدمات مدیریت شهری تعریف کردند و خواسته‌شان برای سال‌های آتی، افزایش کیفیت بهداشت محیط بود.

به چهارراه میدان بار مشهد رسیدیم؛ جایی که شلوغی‌ها بیشتر از قبل بود و جمعیت سرشارتر. از خانمی پرسیدیم پیاده‌روی امسال چگونه است؟ در پاسخ از پیاده‌روی اربعین برای‌مان گفت و تجربه اخیرش در زیارت حرم سیدالشهدا (ع). می‌گفت: باید کاری کنیم زائرانی که تجربه و عشق زیارت حرم امام حسین (ع) را تجربه کرده‌اند، بیش از آن را در خاک خودمان و در همین مشهد عزیز تجربه کنند و این مهم با اتحاد و همدلی ما مشهدی‌ها به دست می‌آید.

نزدیک اذان ظهر است و اینک در فلکه دروازه قوچان (میدان توحید) ایستاده‌ایم و جمعیت هر لحظه بیشتر و بیشتر می‌شود. پاکبانی نظرمان را جلب می‌کند. به ظاهر خسته است، اما دست از کار نمی‌کشد. از او پرسیدیم از چه زمانی دست به کار شده است. ساعتش را نگاه کرد و گفت: از ۵ صبح اینجا هستم و تا ۵ عصر هم خواهم بود. پرسیدم پیامی برای زائران پیاده داری؟ مکثی کرد و به سمت حرم خیره شد و گویی که زمزمه می‌کرد گفت: الهی همه مان عاقبت به خیر شویم.

دیگر راهی باقی نمانده بود و نزدیک عرصه میدان شهدا بودیم و جمعیت به قدری زیاد بود که راه رفتن عادی را از ما سلب می‌کرد. به عنوان آخرین گفتگو به سراغ آقایی میان‌سال رفتیم و از او در مورد ایام عزاداری امسال پرسیدیم. معتقد بود شهرداری، نسبت به سال قبل بهتر عمل کرده است و البته باید روز به روز بهتر شود. خواسته‌اش بهبود کیفیت بهداشت و البته همراهی بیشتر زائرین بود تا هم شهر پاکیزه بماند و هم سایرین از خدمات استفاده بهتری ببرند.

دوربین و میکروفون را جمع کردیم و اینک رو به سوی حرم بودیم و شاید نوبت خودمان بود که با غریب الغربا (ع) نجوا کنیم. کنار همه کسانی که با اشتیاقی وصف ناشدنی به حرم می‌نگریستند و به سینه‌زنی مشغول بودند ایستادیم و گفتیم:

«وَ حُجَّتِکَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّیقِ الشَّهِیدِ»

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}