گلباران و نورافشانی حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام جواد (ع) معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی منصوب شد روایت زندگانی امام جواد (ع) در «مرا با خودت ببر» به چاپ هفدهم رسید «نسخه‌های نفیس کتب ادبی» رونمایی می شود گروه سرودی که زائران حرم بودند حرم مطهر آماده برگزاری جشن‌های میلاد ابن‌الرضا (ع) می‌شود نگاهی به کتابخانه و موزه ملی ملکبزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی درباره تأثیر انقلاب اسلامی بر تشکیل امت اسلامی گرد وجود مطهر رضوی نماز شب لیله الرغائب (شب آرزوها) چگونه خوانده می شود؟ | اعمال، ادعیه و فضیلت تولیت آستان قدس رضوی: رهنمودهای رهبری نقشه راه موفقیت فراجاست شب استجابت دعا در حرم امام مهربانی ها بازخوانی اشعار صحن وسرای حرم رضوی(۴) روایتی از کاروان زوار عراقی که پس از یک ماه پیاده روی به بارگاه رضوی رسیدند ماه رجب بافضیلت‌ترین زمان برای تشرف به حرم مطهر رضوی یک نماینده مجلس: بودجه پیشنهادی زیارت اندک است تولیت آستان قدس رضوی: اروپا با تروریستی اعلام کردن سپاه، به دنبال لاپوشانی شکست اغتشاشات است اعلام ویژه برنامه‌های میلاد امام محمد باقر (ع) در حرم مطهر رضوی قلعه  خیابان و  پیوند زیارت با  شهر ۲۰ درصد از معتکفین امسال نوجوانان ۱۴ تا ۲۰سال هستند
خبر فوری

چلچراغ‌های سحر انگیز حرم

  • کد خبر: ۱۴۶۰۶۱
  • ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
چلچراغ‌های سحر انگیز حرم
بچه که بودم وقتی می‌رفتیم حرم، زیر چلچراغ‌های باشکوه دارالولایه می‌نشستم و از پایین خیره می‌شدم به جزئیات آن ها، چلچراغ‌هایی که به غایت زیبا هستند و شکوه خاصی به رواق‌های حرم می‌دهند.

بچه که بودم وقتی می‌رفتیم حرم، زیر چلچراغ‌های باشکوه دارالولایه می‌نشستم و از پایین خیره می‌شدم به جزئیات آن ها، چلچراغ‌هایی که به غایت زیبا هستند و شکوه خاصی به رواق‌های حرم می‌دهند. همیشه دوست داشتم یک تکه از این شیشه‌های چند ضلعی یکی از این چلچراغ‌ها بیفتد در دستانم و من جایی قایمش کنم، بشود رازی بین من و امام رضا (ع)، بشود نشانه‌ای از حرم. سال‌ها بعد یک گوشی تلفن همراه نوکیا گیرم آمده بود که یک دوربین سه مگا پیکسلی با حافظه‌ای محدود داشت.

کارم این شده بود که بروم زیر چلچراغ‌ها بایستم و از آن‌ها عکس بگیرم. قصد داشتم این روند را ادامه دهم تا به یک مجموعه عکس برسد. هنوز گاهی که در آرشیو عکس هایم دور می‌زنم، این عکس‌ها را می‌بینم. همه چلچراغ‌های حرم یک طرف، چلچراغ‌های سبز رنگ روضه منوره یک طرف. چهار چلچراغ مطبق سبز رنگ در چهار کنج ضریح و یک چلچراغ سبز رنگ که از زیر گنبد طلا آویزان شده بالای ضریح.

اگر بخواهم در کنار حال و هوای خاص حرم چند موردی که در خاطره من همیشه از حرم خواهد ماند را نام ببرم، در کنار صدای ساعت صحن انقلاب، صدای نقاره، عصای نقره‌ای دست خادمان، چوب پر‌های رنگی، کاشی کاری ها، آینه کاری‌ها و این چلچراغ‌ها همیشه بخشی مهم از خاطرات من را به خود اختصاص داده اند. گاهی که بادی در رواق‌ها می‌پیچد، صدای جیرینگ جیرینگ آویز‌های چلچراغ‌ها بلند می‌شود و آدم دوست دارد، ساعت‌ها بنشیند و زل بزند به درو دیوار رواق ها.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}