جابجایی ۳۷۶ هزار زائر نوروزی از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد سفر شش میلیون مسافر به مشهد  اسکان بیش از ۷۶ هزار میهمان نوروزی در مدارس خراسان رضوی تاکید بر ایجاد اقتصاد دیجیتال خدمات محور در مشهد افزایش ۱۴ درصدی بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۲ پذیرایی مشهد از حدود ۶ میلیون زائر نوروزی تا ۴ فروردین ماه جابه‌جایی ۴۰۰ هزار مسافر نوروزی در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد اجرای خاموشی «ساعت زمین» در مشهد، همزمان با سراسر دنیا بازدید ۱۸ هزار نفر از منطقه نمونه ملی گردشگری هفت حوض مشهد ثبت بیش از پنج میلیون نفر اقامت در خراسان رضوی تا پایان چهارم فروردین‌ماه  امروز و فردا جوی پایدار در خراسان رضوی برقرار است (۵ فروردین‌ماه ١۴٠٢)  استاندار خراسان رضوی: آمادگی لازم برای اکتشاف گسترده در زمینه معدن را در این استان داریم فریمان بعد از مشهد به قطب صنعتی ‌منطقه تبدیل شده است بهره‌برداری از طرح توسعه کارخانه شیشه فلوت کاویان خراسان رضوی با حضور وزیر صمت هوای مشهد پاک شد | ثبت نخستین روز هوای پاک در کلانشهر مشهد طی سال جدید (۵ فروردین ۱۴۰۲) آیا ساعت کاری ادارات و مدارس مشهد در سال ۱۴۰۲ تغییر کرد؟ اقامت روزانه ۸ تا ۱۰ هزار زائر در مراکز اسکان شهرداری | دعوت سرپرست شهرداری مشهد از مردم برای حضور در جشنواره هنرهای نوری ایران ۳۶۰ اثر هنری به جشنواره استقبال از بهار ۱۴۰۲ ارسال شد
خبر فوری

آیت‌الله علم‌الهدی: ۲۲ بهمن مولود ۱۹ بهمن است | نیروی هوایی ارتش، مدافع حریم کشور، نظام و دین خداست

  • کد خبر: ۱۴۹۴۵۴
  • ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱
آیت‌الله علم‌الهدی: ۲۲ بهمن مولود ۱۹ بهمن است | نیروی هوایی ارتش، مدافع حریم کشور، نظام و دین خداست
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: افسران جان‌برکف نیروی هوایی، مدافعان حریم این کشور و مدافع دین خدا هستند؛ همان دینی که انبیای الهی و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) مدافع آن بودند و آن را به‌عنوان یک میراث گران‌بها به ما رساندند.

به گزارش شهرآرانیوز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، ظهر امروز در دیدار با جمعی از افسران پایگاه شهید حبیبی نیروی هوایی ارتش که به میزبانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۱۳۵۶ که انقلاب اسلامی در مسیر صعود و شکوفایی قرار گرفت، آمریکایی‌ها با پیش‌بینی‌های خودشان به این تصور رسیده بودند که باید از ارتش، سدی در برابر خواست مردم بسازند. در ابتدای حرکتی که از اواخر ۱۳۵۶ و اوایل ۱۳۵۷، از طرف رژیم ستم‌شاهی در مقابله با انقلابیون صورت می‌گرفت، همواره سعی بر این بود که دستگاه‌های نظامی با انقلاب مقابله کنند؛ تا جایی که در ۱۷ شهریور ۱۳۵۷، فرمانده نیروی سرکوب سرلشکر اویسی بود که فرماندهی ژاندارمری را بر عهده داشت، اما پس از آن، تقابل با انقلاب به‌وسیله ارتش صورت گرفت و دشمن اراده داشت تا از ظرفیت گارد در تعارض با خواست مردم استفاده کند.
وی افزود: هدف از این قضیه این بود که مسئله شاه‎ستیزی به عرصه تقابلی مردم با ارتش تبدیل شود و به‌عبارت‌دیگر، شاه در برابر اسلام‌خواهی مردم تنها نباشد و این نهضت به‌عنوان یک حرکت خارجی شناخته شود که نیروی متمرکز دفاعی کشور را در برابر خود می‌بیند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امام (ره) در تمام اعلامیه‌هایی که صادر می‌کردند، تلاش بر این داشتند که وجهه ارتش را در برابر مردم حفظ کنند. شما این را در تمام بیانیه‌ها مشاهده می‌کنید که چه در قالب نصیحت و موعظه و چه حتی در قالب امر و دستور، به سربازان و افسران دستور می‌دادند، اما هرگز اقدامی در جهت تخریب ارتش انجام ندادند. این نقشه آمریکایی‌ها بود که میان ارتش و مردم، شکاف ایجاد شود؛ با این حال، همافران همان قهرمانانی بودند که نقشه آمریکا را نقش بر آب کردند.

اگر ۱۹ بهمن نبود، ۲۲ بهمن هم نبود

وی با بیان اینکه اگر ۱۹ بهمن نبود، ۲۲ بهمن هم نبود، ادامه داد: اینکه رهبری امر به جهاد تبیین فرمودند، دلیلش این است که رموز و تأثیرات این انقلاب نه‌فقط بر دشمن بلکه حتی بر بسیاری از خواص و دلسوزان نظام هم مشخص نیست. در تاریخ این نهضت، وقایعی اتفاق افتاده که باید به‌طور خاص موردتمرکز و توجه قرار بگیرد و واقعه ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ از جمله آن موارد است. حقیقت این است که ۲۲ بهمن، مولود ۱۹ بهمن است و اگر آن دیدار تاریخی صورت نمی‌گرفت، بدون شک انقلاب هم به پیروزی نمی‌رسید و طعم پیروزی نهضت به برکت اقدام همافران بود که کام ملت را شیرین کرد.
امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: چه‌بسا اگر برخورد‌های آن‎چنانی رژیم و سرکوب‌های وحشیانه تا یک ماه دیگر ادامه پیدا می‌کرد، ظرفیت مردم منقضی می‌شد و ملت یکسره سرکوب شده، انقلاب ختم به شکست و عقب‌نشینی می‌شد. این در بینش سیاسی دشمن هم وجود داشت و آن‌ها همه انتظار داشتند که پس از اضمحلال مردم، شاه به کشور بازگردد، اما جریان نیروی هوایی و همافران بودند که در روز ۱۹ بهمن، مقدمه پیروزی انقلاب را رقم زدند. این عظمت نیروی هوایی است و پیشکسوتان شما در این نیروی محترم بودند که اجازه ندادند تا توطئه دشمن پیش از انقلاب زمینه تحقق پیدا کند.
وی تأکید کرد: متأسفانه عده‌ای از افراد کوته‎فکر هم در آن زمان قائل به مذاکره با رژیم بودند و چنین تصور می‌کردند که تنها راه پیروزی انقلاب این است که در قالب انتخابات یا نهضتی مشابه با مشروطه‌خواهی، انقلاب از درِ سازش با جریان سلطنت بربیاید. با این حال، جریان همافران از یکسو هم دلسوزان انقلاب و متدینان را امیدوار به پیروزی نهایی کرد و هم امید شاه و جریان شاه‌دوست‌ها را برای بازگشت پهلوی دوم به کشور یکسره مضمحل کرد.

باورمندی افسران، سرمایه اصلی نهاجاست

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت تقویت باورمندی و حفظ استحکام معرفتی در نیروی هوایی گفت: پیشرفت‌های فیزیکی و حرکت‌های تعالی‌بخش در زمینه فناوری‌های نظامی اگرچه موفقیت بزرگی است، اما همه شما باید دقت داشته باشید که مهم‎تر از این مسائل، باورمندی افسران و سربازان ماست که سرمایه اصلی نیرو‌های مسلح محسوب می‌شود؛ همان‌طور که در دوران دفاع مقدس هم ما نسبت به دشمن از بسیاری از امکانات محروم بودیم، اما در نهایت از گزند توطئه‌های آن‌ها در امان ماندیم.
وی ابراز کرد: افسران جان‌برکف نیروی هوایی ما باید بدانند که در چه مقامی ایستاده‌اند. شما علاوه بر مدافعان حریم این کشور و نظام، مدافع دین خدا هستید؛ همان دینی که همه انبیای الهی و اهل‌بیت عصمت و طهارت مدافع آن بودند و خداگرایی را به‌عنوان یک میراث گران‌بها به ما رساندند. ارزش دفاع شما هم به این است که مدافع دین خدا باشید. این همان ارزش ارزنده‌ای است که دشمن از آن بی‌بهره است و بر همین اساس، شما مشاهده می‌کنید که نه‌فقط سربازان بلکه حتی افسران عالی‌رتبه آمریکایی هم در جنگ عراق، دست به انتحار و خودکشی می‌زدند، زیرا در فلسفه اقدامات نظامی خود شبهه ذهنی داشتند و دچار اضمحلال معرفتی می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: از خداوند متعال می‌خواهیم که همه شما را در پناه ولایت امام زمان (عج) محفوظ بدارد تا در رکاب ولایت نایب برحق آن امام معصوم، سربازی کنید و قهرمان این ملت باشید.
تشریح آخرین دستاورد‌ها و توانمندی‌های نیروی هوایی ارتش در عرصه‌های نظامی و فنی توسط امیر سرتیپ دوم خلبان رضا بهرام‎نژاد از دیگر محور‌های این دیدار بود.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}