خبر فوری
طرح کاهش آلودگی هوا در مشهد از ۲۵ بهمن اجرا می‌شود
معاون عمران و حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با درخواست شهروندان و با موافقت استانداری خراسان رضوی، پلیس راهورخراسان رضوی و شهرداری مشهد، قرار بر این شد اجرای طرح کاهش انتشار آلاینده‌های هوا در مشهد تمدید و از ۲۵ بهمن اجرا شود.

نجمه سرباز- شهرآرانیوز،خلیل ا... کاظمی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه طی درخواست‌های بی‌شماری که شهروندان به خصوص شهروندان شهرستان‌های همجوار مثل فریمان طرقبه شاندیز چناران از مجموعه استانداری و فرمانداری‌ها داشتند و با توجه به حجم بسیار زیاد صف‌های طولانی مراکز معینه فنی خودرو در مشهد ایجاد شده بود، اظهارداشت: به همین منظور در نهایت با موافقت استانداری و پلیس راهور و شهرداری مشهد قرار بر این شد اجرایی شدن طرح کاهش آلودگی هوای شهر مشهد از ۲۵ بهمن اجرایی شود و تا آن زمان همه خودور‌ها به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.


به گفته وی، پیش از این قرار بود طرح کاهش آلودگی از شنبه ۵ بهمن اجرا شود و از طریق دروبین‌های سطح شهر خودرو‌های فاقد معاینه فنی اعمال قانون شوند.


وی در ادامه با تاکید بر اینکه خودرو‌های شخصی که سال تولیدشان از سال ۹۴ به پایین است، یعنی ۴ سال از تولیدشان گذشته است، افزود: این خودرو‌ها حتما باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و مورد دوم اینکه تاکسی‌هایی که یک سال از تولیدشان گذشته، آن‌ها نیز باید به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.


به گفته وی، تا تاریخ ۲۵ بهمن از طریق دوربین‌های سطح شهر مشهد تمام پلاک‌های خودرو‌های نیازمند معاینه فنی ثبت و ضبط می‌شود و خودرو‌هایی که مورد معینه فنی قرار نگرفتند و در سامانه ملی ثبت نشدند، پیامک هشداری برای آن‌ها ارسال می‌شود و این پیامک فقط جنبه اطلاع رسانی دارد نه جنبه جریمه.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}