رقابت ۲۷۸ کاندیدا در مشهد برای ۵ کرسی در مجلس شورای اسلامی همه مدارس سطح مشهد در سوم اسفند تعطیل شدند اجرای۸ هزارمتر نقاشی دیواری برای نوروز۹۹ مهمترین وظایف و بایدها و نبایدهای بازرسین انتخابات خراسان رضوی در انتظار بارش‌های رگباری در فصل خانه‌تکانی با وسایل و لوازم سنگین مازاد منزل چه کنیم دعوت استاندار خراسان رضوی از مردم برای حضور پرشور در انتخابات برپایی نمایشگاه کسب و کار خانگی در مهرآباد در امور آرامستان ها با خلا قانونی مواجه هستیم هوای آلوده در۵ منطقه مشهد در خراسان رضوی بیماری کرونا مشاهده نشده است رسالت ۸۲ درگیر معضل آب‌های سطحی هشدار هواشناسی خراسان رضوی برای شروع بارندگی‌ها حضور در انتخابات نشان تعهد به ایران عزیز است تحصیل ۶۳ هزار نفر از اتباع خارجی در مدارس خراسان رضوی تاسیس اداره شهر همگان در بدنه شهرداری مشهد ساماندهی کال اسماعیل آباد با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی یک بام و ۲ هوای محیط‌زیست برای مجوز‌های شکار نوروز ۹۹؛ اجرای طرح فرش گل در میدان قائم مشهد آغاز سامانه بارشی از چند روز آینده در مشهد
خبر ویژه

خراسان رضوی، استان هدف برا‌ی اربعین ۹۹ تعیین شد

  • کد خبر: ۱۵۵۰۷
  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: پس از اربعین در عراق، یک اربعین هم به سمت مشهد وجود دارد، یعنی در مشهد باید هم به زائران اربعین که به کشور خود برمی گردند خدمات داده شود و هم به زائرانی که برای دهه پایانی صفر به این شهر مقدس مشرف می‌شوند
به گزارش شهرآرانیوز، حسین ذوالفقاری افزود: یکی از موضوعات مهم در برگزاری مراسم اربعین حسینی پوشش و بهره مندی از ظرفیت‌های همه گروه‌های مردمی و جهادی و قرارگاه‌های مردمی فعال در این حوزه است.
رئیس ستاد اربعین افزود: معتقدیم که باید از همه ظرفیت‌های داخل و خارج از کشور درمراسم اربعین استفاده شود تا موازی کاری و احتمالا خنثی کردن کار‌های دیگران اتفاق نیافتد.
معاون وزیر کشور درخصوص دلیل انتخاب خراسان رضوی به عنوان استان هدف در این ستاد تشریح کرد: خراسان رضوی به سبب وجود مضجع شریف امام رضا (ع) استانی ویژه بوده و مدخل ورودی زائران افغان و پاکستانی است.
وی ادامه داد:، بنابراین به درخواست استاندار خراسان رضوی و با پیگیری معاونت زیارت این استان تصمیم گرفتیم این استان هم به همراه استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه استان هدف ستاد باشد تا نگاه ویژه تری به آن شود و از اعتبارات و خدمات ملی استفاده نمایند.

برگزاری نخستین جلسه اربعین
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز گفت: سه هفته قبل نخستین جلسه اربعین خراسان رضوی برگزار شد و در این جلسه آسیب شناسی اربعین سال گذشته صورت گرفت.
محمد صادق براتی اظهار کرد: مشکل خروج اقلام غذایی مواکب خراسان رضوی از مرز‌ها را از مشکلات حوزه اربعین برشمرد و افزود: به دلیل اینکه سهمیه موکب‌های خراسان رضوی از ۵۸ موکب به ۸۷ موکب افزایش یافت، تعدد کامیون‌های حامل مواد غذایی موجب معطلی چندین ساعته کامیون‌ها پشت مرز شد.
جانشین رئیس ستاد اربعین خراسان رضوی عنوان کرد: با هماهنگی صورت گرفته و به همت جهاد دانشگاهی استان پژوهشی میدانی در ۴مرز کشور انجام شد که در این پژوهش شاخص‌های مختلفی مورد بررسی و پژوهش قرار گرفت و نتایج مطلوبی به دست آمده است.
وی به یکی از نتایج این تحقیق اشاره کرد و گفت: بیشتر زائران اربعین ۹۸ زیارت اولی بودند و مهمترین مشکلات زائران مسائل بهداشتی، حمل و نقل و گرانی سفر بوده است.
براتی بیان کرد: با توجه به استقبال ستاد مرکزی اربعین از این پژوهش، مقرر شد نتایج این پژوهش‌ها برای ستاد مرکزی ارسال شود تا در برنامه ریزی برای اربعین سال آینده از آن بهره برداری شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}