سکه‌های عصر سلوکیان در موزه بزرگ خراسان + تصاویر ورودی آرامستان‌های شهرداری مشهد مسدود شد قول مساعد استاندار برای تأمین مالی پروژه‌های شهری از طریق خط اعتباری بانک‌ها تصویب طرح تفصیلی پیشنهادی حوزه جنوب غرب مشهد گوهرشاد خاتون افزایش آمار فوتی‌های کرونا در مشهد وضعیت مشهد بسیار قرمز است کمک ۵۳ میلیارد تومانی شهرداری مشهد برای ترویج نماز چرا پیشنهاد حذف دیوار‌های دانشگاه فردوسی مطرح شد؟ هوای امروز مشهد۲۳ تیر | کیفیت هوا در وضعیت سالم حذف حصارهای دانشگاه فردوسی تنها پیشنهاد شورای شهر است| تصویب نهایی بر ‌عهده کمیسیون ماده ۵ استانداری داستان گوهرشاد زیر گنبد کبود ایجاد ۸ ره‌باغ با نام بهشت برای دسترسی به ورودی‌های حرم هزار توی ناامیدی در شهرک امید نگرانی برای تامین آب مشهد در تابستان آینده وجود ندارد جمع‌آوری موتورپمپ‌های کشف‌رود در یک ماه آینده برخورد با اداره‌های متخلف کرونایی هوای امروز مشهد۲۲تیر در وضعیت سالم وضعیت طرقبه شاندیز هم قرمز شد
خبر ویژه
اعلام آمادگی انبوه‌سازان برای سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده مشهد/وجود ۲۸ دفتر تسهیلگری در مشهد
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی از آمادگی این انجمن برای حضور و سرمایه‌گذاری در بهسازی بافت فرسوده مشهد خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، مسعود لطیف گفت: انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی آمادگی لازم برای حضور و سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده شهر مشهد را به عنوان توسعه گر دارد، اما باید شرایطی فراهم باشد که انبوه سازان درگیر مسائل اجتماعی نشوند و مشکلات اجتماعی و حاشیه‌ای بافت فرسوده توسط متولیان رفع شود.

 

وی در ارتباط با ساخت و ساز در بافت فرسوده منطقه «آبکوه» مشهد افزود: گستره بافت فرسوده در مشهد وسیع است و زمینه کار برای بهسازی این بافت در مناطق مختلف شهر وجود دارد، دفاتر تسهیلگری در مشهد در کشور سرآمد هستند، زیرا حدود ۲۸ دفتر تسهیلگری در این شهر وجود دارد و حدود ۹ دفتر دیگر نیز تا پایان امسال به آن‌ها افزوده می‌شود.

 

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی ادامه داد: تعداد دفاتر تسهیلگری در شهر مشهد در برابر ۵۲ دفتر تسهیلگری کشور، رقم قابل توجهی است و نشان می‌دهد کلانشهر مشهد در این بخش پیشرو بوده است.

 

وی گفت: از طریق دفاتر تسهیلگری می‌توان بسیاری از اطلاعات لازم در مورد حاشیه شهر مشهد و سکونتگاه‌های غیر رسمی آن را به دست آورد، نکته اینجاست که به وسیله این دفاتر، اطلاعات مالکیت زمین‌های بزرگ واقع در بافت فرسوده حاشیه مشهد و سکونتگاه‌های غیررسمی در این شهر جمع آوری شده و به شرکت بازآفرینی ایران اعلام شده که حدود ۱۰۰ مورد است.

 

لطیف افزود: از مجموع ۱۰۰ مورد مالکیت زمین، ۲۴ مورد آن در دست بررسی و مذاکره با مالکان است، در صورتی که فایل اطلاعات این زمین‌ها در اختیار انجمن انبوه‌سازان قرار گیرد، آنان تجربیات فنی خود را در اختیار متولیان قرار می‌دهند.

 

مساحت بافت فرسوده کلان‌شهر مشهد چهار هزار و ۲۹۰ هکتار است که بر این اساس ۶۶ محله در این شهر هدف اجرای طرح‌های بازآفرینی هستند.

 

۲۸ دفتر تسهیلگری در ۲۸ محله مشهد به فعالیت مطالعاتی در راستای طرح بازآفرینی محلات این کلان‌شهر مشغول‌اند که ۲۳ دفتر توسط شهرداری، سه دفتر توسط اداره کل راه و شهرسازی و ۲ دفتر نیز در حوزه اجتماعی فرمانداری مشهد تشکیل شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}