خبر ویژه

دغدغه‌های اپراتورهای سی‌ان‌جی

  • کد خبر: ۳۴۱۴
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
پیگیری موضوع تعدیل نیروی کارکنان جایگاه های سی ان جی شهرداری

حسین زاده - مشکلات کارکنان جایگاه های سی ان جی و اخراج تعدادی از این کارکنان جزو مهم ترین درخواست هایی بوده که از روزهای گذشته در ستون پیامک های مردمی روزنامه شهرآرا جای گرفته  است.
کارکنان این جایگاه ها در این درخواست ها مشکلاتی چون پایین بودن حقوق ماهیانه، کاهش حقوق، محدودیت در استفاده از مرخصی، درنظر نگرفتن اضافه کاری و مهم تر از همه اخراج تعدادی از کارکنان را مطرح کرده بودند.با یکی از کارکنانی که به روزنامه پیامکی ارسال کرده بود تماس می گیریم. او که تمایل ندارد نامش در گزارش ذکر شود می گوید: از زمانی که شهرداری برخی از این جایگاه ها را به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار کرده است با تأخیر در پرداخت حقوق، واریز نشدن حقوق های شیفت شب، کاهش بین سیصدتا چهارصدهزارتومانی حقوق ها، پرداخت نکردن سنوات سال گذشته و به ویژه اخراج تعدادی از کارگران روبه رو شده ایم.
یکی دیگر از کارکنان نیز با بیان اینکه کارگران در بخش خصوصی یک میلیون و 900 هزار تومان حقوق می گیرند می گوید: این در حالی است که کارگرانی که در جایگاه های سی ان جی شهرداری مشغول به کار هستند 2 میلیون و 400 هزار تومان حقوق دریافت می کنند.


تعدیل به دلیل نداشتن تخصص!
رئیس اداره بهره برداری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در پاسخ به دغدغه های کارکنان جایگاه های سی ان جی، در ابتدا به تعداد ۳۱‌جایگاه سی ان جی متعلق به شهرداری و ۳۲۴ نفر شاغل به عنوان اپراتور و سرپرست در این جایگاه ها اشاره می کند و می گوید: ممکن است در برخی از شرکت های مجاز بهره برداری برخی کارکنان اخراج شده باشند که دلیل منطقی داشته است، چرا که همه کارکنان در جایگاه ها باید بتوانند به صورت تخصصی و آشنا با ابزار و تجهیزات کار کنند.
به گفته امانی کارکنان این جایگاه ها باید دارای مدرک دیپلم بوده و دوره اپراتوری جایگاه های سی ان جی را گذرانده باشند، زیرا نداشتن مهارت ممکن است خطراتی به وجود بیاورد. اگر نیرویی مهارت و تخصص لازم را نداشته باشد شرکت فراورده های نفتی نیرو را تأیید نمی کند.
رئیس اداره بهره برداری معاونت اقتصادی شهرداری با اشاره به حساسیت ایمنی جایگاه ها می افزاید: در سال های گذشته جایگاه های بهره بردار، مورد تأیید شرکت فراورده های نفتی نبود اما از سال گذشته این جایگاه ها در قالب مزایده به ۶ شرکت مجاز و مورد تأیید شرکت فراورده های نفتی واگذار شده است.
به گفته او تعداد اندکی پرسنل در محل تعدیل نیرو شده اند که اخراج تعدادی از آن ها به دلیل نداشتن مدرک اپراتوری است و یک نفر به دلیل تمایل شخصی حاضر به همکاری نبوده است و وضعیت چند نفر از نیروهای تعدیل شده نیز دوباره بررسی شده و قرار است مشغول به کار شوند.
امانی با بیان اینکه مزایای پرسنل به صورت ماهانه پرداخت می شود می گوید: اضافه کاری همه کارکنان مطابق قانون کار پرداخت می شود و کارکنانی که اضافه کارشان پرداخت نشده است می توانند با مراجعه به معاونت اقتصادی شهرداری این موضوع را پیگری کنند.
رئیس اداره بهره برداری معاونت اقتصادی شهرداری یادآور می‌شود: تعطیلی جایگاه سی ان جی «جاهدشهر» و جایگاه سی ان جی «موتوری» به دلیل ارتقای فنی ظرفیت تولید از 1000 به 2000 تجهیزات بوده است که کارکنان دیگری در آن مشغول به کار شده‌اند و کارکنان جایگاه‌های مذکور به عنوان نگهبان در دیگر جایگاه‌ها خدمت‌رسانی و حقوق خود را دریافت می کنند. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}