آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی در رابطه با موتورسیکلت‌ها اقدامات مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی + جزئیات (۲۴ فروردین) آمار کرونا در ایران ۲۴ فروردین | فوت ۲۹۱ بیمار کرونایی و شناسایی ۲۴۷۶۰ بیمار جدید افشاگری «شاهین صمدپور» درباره پول‌های جمع آوری شده برای کودکان بیمار + فیلم واکسیناسیون بیماران روانی مزمن به‌زودی آغاز خواهد شد آخرین آمار کرونا در جهان ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ نجات گروگان ۱۹ ساله پس از ۱۰ سال ربایش در نیکشهر سیستان‌و‌بلوچستان خبر خوش درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ | پرداخت مابه‌التفاوت در اردیبهشت توضیحات قوه قضائیه درباره علت مرگ آزاده نامداری + فیلم (۲۴ فروردین) آیا محدودیت‌های شبانه در ماه رمضان تغییر خواهد کرد؟ بروز مشکل در تولید واکسن ایرانی کرونا تکذیب شد نارضایتی معلمان خرید خدماتی و حق‌التدریس از شرایط اشتغال و حقوق عوارض مزمن کرونا پس از بهبودی | سندروم پساکرونا چه ویژگی‌هایی دارد؟ دلیلی خستگی و بی‌انرژی بودن چیست؟ + درمان طبیعی سوالات پرتکرار مهم درباره تست PCR کرونا قرمز رو به سیاه درباره پویشی که با هدف حمایت از حقوق جانوران به راه افتاده است آیا بهبودیافتگان از کرونا می‌توانند روزه بگیرند؟+ویدئو
خبر فوری
بازدید سرزده از مدارس مشهد | ۱۱ اخطار کتبی و ۶۳۰ تذکر به مدارس
در بازدید سرزده رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات آموزش‌وپرورش خراسان رضوی از چند مدرسه شهر، نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان با حساسیت بر موضوع دریافت‌کردن یا نکردن وجه از والدین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بررسی شد.
طنین همتی/ شهرآرانیوز، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در بازدید از این مدارس در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان اظهار کرد: چیزی که برای ما مهم است این است که باتوجه‌به وضعیت ادامه‌دار کرونا و کاهش زمان رسیدگی مدارس، برنامه‌ریزی لازم برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در اسرع وقت بدون اینکه ازدحامی ایجاد شود، انجام شود.

مجتبی خیاط افشار در ادامه گفت: مدارس ما تا اواسط مردادماه باید تکلیفشان را از نظر تعداد دانش‌آموز مشخص کنند تا ما بتوانیم تا اوایل شهریورماه نیروی انسانی مطابق بر ظرفیت دانش‌آموز را به آن‌ها بدهیم.
وی افزود: به‌همین دلیل اولویت ما در بازدید، نحوه برنامه‌ریزی مدرسه درباره اطلاع‌رسانی با اولیا و زمان‌بندی دادن به آن‌ها برای مراجعه به مدرسه است تا ثبت‌نامی بی‌دغدغه و آرام داشته باشند.

وی اضافه کرد: سال گذشته این موقع هنوز شروع ثبت‌نام بود، در صورتی که آماری که گرفته شده است در دوره ابتدایی حدود ۸۷ درصد ثبت‌نام و در دوره متوسطه اول بیش از ۸۰ درصد ثبت‌نام انجام شده است. در دوره دوم متوسطه به‌دلیل برگه دوم هدایت تحصیلی که به آن‌ها داده می‌شود، هنوز ورودی کمتر از ۱۰ درصد است، اما در ۲۰ روز آینده آن‌ها هم به ثبت‌نام ۸۰ درصدی خواهند رسید.

پیش‌بینی افزایش 50 هزار نفری دانش‌آموزان خراسان رضوی

افشار یادآور شد: پیش‌بینی می‌کنیم در سال تحصیلی جاری جمعیت دانش‌آموزی افزایش یابد. در سال گذشته یک میلیون و 300 هزار دانش‌آموز را ثبت‌نام کردیم و احتمال می‌دهیم در سال جاری رشدی 50 هزار نفری در تعداد ثبت‌نام کننده‌ها داشته باشیم.

 


وضعیت شیوع کرونا در شهر، تعیین‌کننده نحوه بازگشایی مدارس
به گفته وی برای شروع سال تحصیلی ۳ شیوه در نظر گرفته شده است: اگر وضعیت همچنان قرمز باشد، مدارس ما باز هم در فضای مجازی حضور خواهند داشت، اگر وضعیت استان در حالت زرد و نارنجی باشد، به‌صورت زوج و فرد یا هفته‌درمیان اتفاق خواهد افتاد و اگر هم وضعیت سفید باشد، همان حالت طبیعی بازگشایی مدارس را خواهیم داشت، اما به‌یقین وضعیت سفید را هم نمی‌توان به‌عنوان وضعیت عادی تلقی کرد.

وی افزود: دروسی را که به حضور دانش‌آموز در مدرسه نیاز است، در اولویت قرار دادیم و دروسی را که می‌شود در آن‌ها از فضای مجازی هم استفاده کرد را در اولویت دوم قرار می‌دهیم.

وی درباره بازرسی امروز از مدارس و با بیان اینکه باید اطلاع‌رسانی مدارس دقیق‌تر انجام شود، اظهار کرد: بخشی از گله‌مندی اولیا هم درباره اطلاع‌رسانی نکردن مدارس بود. بیشتر اولیا که از بخش‌نامه‌ها آگاه نبودند یا حتی مشاهده کردید، به این دلیل بود که اطلاع‌رسانی‌ها در جای مناسبی نصب نشده بود.

گرفتن هرگونه وجه در هنگام ثبت‌نام به غیر از بیمه و کتاب ممنوع
خیاط افزود:، اما در مجمموع آنچه که در شکایت‌ها به ما منتقل می‌شود، یکی بحث ثبت‌نام‌های خارج از محدوده و دریافت وجه است. امسال به‌صراحت اعلام می‌کنیم گرفتن هرگونه وجه در هنگام ثبت‌نام به غیر از بیمه و کتاب ممنوع است و اولیا هم می‌توانند در صورت هرگونه تخلف با شماره ۳۲۲۲۲۱۰۳ و سامانه شکایت آموزش‌وپرورش به ما اطلاع دهند.

۱۱ اخطار کتبی و ۶۳۰ تذکر به مدارس
این مقام مسئول در آموزش‌وپرورش در ادامه بیان کرد: هم اکنون ۱۳ گروه بازرسی در مشهد درحال بازدید هستند. نظارت‌های ما باتوجه‌به حجم زیاد مدارس در استان که ۹۶۰۰ مدرسه است، مقبول است.

وی افزود: تا همین الان ما چیری نزدیک به ۹۶۰ بازدید انجام دادیم و چیزی نزدیک به ۱۱ اخطار کتبی به مدیران مدارس دادیم که تذکراتمان در مدارس چیزی حدود ۶۳۰ تذکر بوده است.

مدارس هر روز برای ثبت‌نام باز هستند
افشار درباره زمان‌بندی ثبت‌نام در مدارس گفت: همان‌طور که گفتیم ثبت‌نام در مدارس ۱۵ روز زودتر انجام می‌شود که باید تا اوایل شهریورماه تکلیف ثبت‌نام‌ها روشن شود. ما حتی برای مدارسی که قانونی دوشنبه و چهارشنبه باید جواب‌گو باشند، در مقطع متوسطه و دوم بخش‌نامه صادر کردیم که در ۲۰ روز آینده مدارس هر روز به غیر از روز پنجشنبه برای ثبت‌نام باز باشند که در طول سال گذشته این روند ثبت‌نام را نداشتیم.

وی تأکید کرد: اگر در مدارس همکاران ما پروتکل‌های بهداشتی را برای خودشان رعایت می‌کنند، برای ارباب‌رجوع هم در نظر بگیرند.

افشار با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام نداریم، افزود: در بخش‌نامه به‌صراحت اعلام کردیم تا آخر مردادماه تمام مدارس باید ثبت‌نام‌های خود را انجام دهند، اما اگر مدرسه‌ای ظرفیت داشت، در شهریورماه هم ثبت‌نام کند، اما به‌یقین اگر مدرسه‌ای بر اساس مراجعان تکمیل شد، در عمل ثبت‌نام در آن پایه متوقف می‌شود.

وی ادامه داد: جمعیت حاشیه شهر به دلایل مختلف مثل اجاره‌بهای مسکن روبه‌افزایش است. این مدارس حاشیه شهر هم یک ظرفیتی دارد و این نگرانی وجود دارد که در منطقه‌ای مثل تبادکان یا رضویه که تراکم بالایی دارند، این حجم مراجعه بالا باشد.

وی تصریح کرد: از اسفند ماه سال گذشته پیش بینی برای افزایش ظرفیت مدارس در مهر ماه 99 را داشته ایم. و از مدارس خواسته شده ظرفیت خود را اعلام کنند. امسال تحویل مدارس نوساز از سوی اداره کل نوسازی علیرغم تمام مشکلاتی که داشته بهتر از سال گذشته بوده وسعی ما این است از فضای جدید و فضاهایی که از قبل داریم برای حل این موضوع استفاده کنیم.
 
وی تأکید کرد: ما موظفیم ظرفیت کلاس‌هایمان را در حاشیه شهر بیشتر کنیم، اما با تدارکات خوبی که دیده شد، در حاشیه شهر‌ها باز هم ظرفیت نهایت ۳۵ نفر بوده است و این جای خوش‌حالی دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}