آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی در رابطه با موتورسیکلت‌ها اقدامات مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی + جزئیات (۲۴ فروردین) آمار کرونا در ایران ۲۴ فروردین | فوت ۲۹۱ بیمار کرونایی و شناسایی ۲۴۷۶۰ بیمار جدید افشاگری «شاهین صمدپور» درباره پول‌های جمع آوری شده برای کودکان بیمار + فیلم واکسیناسیون بیماران روانی مزمن به‌زودی آغاز خواهد شد آخرین آمار کرونا در جهان ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ نجات گروگان ۱۹ ساله پس از ۱۰ سال ربایش در نیکشهر سیستان‌و‌بلوچستان خبر خوش درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ | پرداخت مابه‌التفاوت در اردیبهشت توضیحات قوه قضائیه درباره علت مرگ آزاده نامداری + فیلم (۲۴ فروردین) آیا محدودیت‌های شبانه در ماه رمضان تغییر خواهد کرد؟ بروز مشکل در تولید واکسن ایرانی کرونا تکذیب شد نارضایتی معلمان خرید خدماتی و حق‌التدریس از شرایط اشتغال و حقوق عوارض مزمن کرونا پس از بهبودی | سندروم پساکرونا چه ویژگی‌هایی دارد؟ دلیلی خستگی و بی‌انرژی بودن چیست؟ + درمان طبیعی سوالات پرتکرار مهم درباره تست PCR کرونا قرمز رو به سیاه درباره پویشی که با هدف حمایت از حقوق جانوران به راه افتاده است آیا بهبودیافتگان از کرونا می‌توانند روزه بگیرند؟+ویدئو
خبر فوری

سرکیسه کردن کاسب‌های مشهدی توسط عروس ۲۰ ساله

  • کد خبر: ۳۵۹۴۰
  • ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
  • ۱۲
سرکیسه کردن کاسب‌های مشهدی توسط عروس ۲۰ ساله
عروس ۲۰ ساله‌ای که با نرم افزار رسید‌های جعلی، غوغای عجیبی را در بین فروشندگان کالا‌های اینترنتی به راه انداخته بود، به محاصره زنان مالباخته درآمد.
 به گزارش شهرآرانیوز، حکایت عجیب این عروس ۲۰ ساله، از چند ماه قبل در کوی طلاب مشهد، هنگامی دهان به دهان پیچید که خرید پوشاک با رسید‌های جعلی، فروشندگان اینترنتی کالا را غافلگیر کرد. فروشندگان کالا با مشاهده تصویر سررسید با تراکنش موفق (اسکرین شات) کالای خریداری شده را برای مشتری جوان خود با پیک یا تاکسی اینترنتی ارسال می‌کردند، اما بعد از گذشت ۲۴ ساعت از ماجرای تحویل کالا تازه متوجه می‌شدند که در دام یک شیاد حرفه‌ای گرفتار شده اند و تصویر رسید با نرم افزار‌های کارت به کارت بانکی، جعلی است.

به دنبال افزایش کلاهبرداری با این شگرد در فضای مجازی، شکایت فروشندگان اینترنتی از عامل این کلاهبرداری‌ها آغاز شد.

مقام قضایی با مطالعه اظهارات شاکیان و براساس تجربه قضایی، بلافاصله دستور داد تا شگرد و شیوه خرید کالا با رسید‌های جعلی به دیگر فروشندگان اینترنتی اطلاع رسانی شود و تحقیقات پلیسی نیز به شیوه غیرمحسوس ادامه یابد.

 این گونه بود که تعدادی از مالباختگان چگونگی کلاهبرداری با رسید‌های جعلی را برای دیگر همکارانشان بازگو کردند. از سوی دیگر رصد‌های اطلاعاتی توسط افسران کارآزموده، ادامه یافت. هنوز مدت زیادی از این ماجرا نگذشته بود که یکی از فروشندگان پوشاک اینترنتی در خیابان وحید (دریای اول) مبلغ ۵۰۰ هزار تومان رسید خرید کالا از طریق اپلیکیشن‌های بانکی را دریافت کرد، اما وجه آن به حساب بانکی او واریز نشد.

این زن که طبق آموزش‌های ارائه شده، فهمیده بود عامل کلاهبرداری با رسید‌های جعلی، دام دیگری برای او پهن کرده است، نقشه ماهرانه‌ای را برای به دام انداختن کلاهبردار طرح کرد. او در حالی که نقشه خود را برای همسایگان و دیگر شاکیان بازگو می‌کرد از زن جوان خریدار خواست برای دریافت کالا به منزلش برود چرا که او به پیک یا تاکسی اینترنتی دسترسی نداشت!

زن ۲۰ ساله هم که هیچ گاه تصور نمی‌کرد در دام زرنگ‌تر از خودش بیفتد، تاکسی اینترنتی را به صورت ساعتی اجاره کرد و تا نزدیکی منزل فروشنده کالا رفت، اما هنوز یک خیابان تا مقصد نهایی باقی مانده بود که فکر دیگری به ذهنش رسید. زن جوان برای آن که شناسایی نشود از راننده تاکسی اینترنتی خواست در گوشه خیابان توقف کند سپس با بیان این موضوع که با پسر صاحبخانه اش اختلاف دارد به او گفت: من قبلا در این منطقه مستاجر بودم، اما با پسر صاحبخانه ام به خاطر برخی مسائل اخلاقی اختلاف دارم و نمی‌خواهم او مرا ببیند در عین حال چند تکه پوشاک خریده ام که باید از صاحبخانه تحویل بگیرم!

او گفت: من با صاحبخانه هماهنگ کرده ام! اگر شما چند تکه پوشاک را برای من تحویل بگیرید درحق من لطف کرده اید! به گزارش اختصاصی خراسان، راننده بی گناه و بی خبر از ماجرا هم از خودرو پیاده شد و به طرف منزل مورد اشاره مسافرش حرکت کرد، اما وقتی زنگ منزل را به صدا درآورد و تقاضای پوشاک کرد ناگهان چند زن از گوشه و کنار خیابان بیرون ریختند و او را در میان حیرت و شوک به محاصره درآوردند! مرد راننده هر چه فریاد می‌زد که او را اشتباه گرفته اند و بی گناه است، هیچ فایده‌ای نداشت و نمی‌توانست از چنگ زنان خشمگین بگریزد!

اما در همان حال فریاد کشید زنی که در خیابان اطراف و درون خودروام نشسته مرا برای تحویل گرفتن لباس‌ها فرستاده است، چند تن از زنان محله با شنیدن این ماجرا به خیابان مد نظر راننده رفتند و بر سر زن ۲۰ ساله آوار شدند.  آنان هر دو نفر را در همان محل نگه داشتند و با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند. چند دقیقه بعد نیرو‌های گشت کلانتری که خبر درگیری و نزاع را از بی سیم پلیس شنیده بودند عازم خیابان وحید شدند و مرد راننده را به همراه زن جوان به کلانتری میرزاکوچک خان هدایت کردند.

آن جا وقتی ماجرای رسید‌های جعلی به میان آمد، این پرونده وارد مرحله جدیدی شد و در دایره اطلاعات مورد رسیدگی قرار گرفت. با بررسی گوشی تلفن زن ۲۰ ساله مشخص شد که او عامل ارسال رسید‌های جعلی است و راننده تاکسی اینترنتی گناهی ندارد! به همین دلیل به دستور قاضی جعفری، راننده بدون قید و شرط آزاد شد، اما زن جوان در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب زیر رگبار سوالات فنی و تخصصی قرار گرفت. زن ۲۰ ساله که تصور نمی‌کرد به همین راحتی در چنگ عدالت گرفتار شود وقتی فهمید که دیگر داستان‌های ساختگی اش برای مقام قضایی رنگی ندارد به چهار فقره کلاهبرداری از طریق رسید‌های جعلی اعتراف کرد. او که مدعی بود بسیار از این کار مجرمانه پشیمان است به قاضی محمدرضا جعفری گفت: من ناخواسته اشتباه کردم و دیگر این کار را تکرار نمی‌کنم!

قاضی پس از دقت در گفتار و رفتار زن جوان، دریافت که ماجرا‌های زیادی را در لابه لای گفتارش پنهان می‌کند و احتمالا جرایم بیشتری مرتکب شده است به همین دلیل او را با صدور قرار قانونی روانه زندان کرد و از سوی دیگر دستور داد تا گوشی تلفن همراه متهم توسط افسران اطلاعات مورد بررسی‌های دقیق قرار گیرد.  هنگامی که اطلاعات گوشی متهم مورد بازبینی‌های پلیسی قرار گرفت ماجرا‌های تکان دهنده دیگری نیز لو رفت و مشخص شد که او از حدود ۲۶ نفر دیگر هم با همین شیوه کلاهبرداری کرده است! بنابراین متهم دوباره در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت.

او که دیگر همه ابعاد پرونده اش را لو رفته می‌دید به ناچار لب به اعتراف گشود و زوایای تاریک پرونده اش را فاش کرد. این زن ۲۰ ساله گفت: شش سال قبل به عقد جوانی درآمدم که بعد فهمیدم در ازدواجم اشتباه کرده ام و او مرد زندگی نیست این بود که از این ازدواج پشیمان شدم و راه خلاف را در پیش گرفتم. یک روز با راهنمایی یکی از دوستانم نرم افزاری را روی گوشی تلفنم نصب کردم و به خرید‌های اینترنتی با رسید‌های جعلی روی آوردم! حتی کرایه خودرو‌ها را نیز با رسید‌های جعلی می‌پرداختم و با نشان دادن تصویر تراکنش موفق و شماره حساب و تاریخ و ساعت واریز وجه از خودرو پیاده می‌شدم تا این که با نقشه مالباختگان لو رفتم و دستگیر شدم!

تحقیقات بیشتر درباره دیگر جرایم احتمالی این «عروس پشیمان» در حالی ادامه دارد که تاکنون حدود ۳۰ نفر از شاکیان وی شناسایی شده اند.
 
منبع:خبرآنلاین

بیشتر بخوانید:
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
0
4
باید از این فکرش برا سرنگون کردن دشمن استفاده کرد مثلا اطلاعات دشمن رو براتون هک کنه
نسیم
United Arab Emirates
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
0
12
کاش راجب به دزدان و اختلاسگران مملکت هم همینجوری بودین.
خیلی جالبه 500 تومن کم و زیاد مردم عادی رو میفهمین اما هزاران میلیارد دزدی سران حکومت نمیفهمین یا خوتون به نفهمی میزنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
0
11
مردمو احمق فرض کردن شش سال پیش عروسی کرده اسم عروسو آوردن که مطالبشون خونده بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
4
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
20ساله مرد حسابی 26 کجا بوده تو 14سالگی ازدواج کرده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
1
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
2
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
1
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
1
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
1
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
1
0
فکر کردین هنر کردین از پس یه دختر ۲۶ساله براومدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
درس میگه
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}