محدودیت تردد شبانه در مشهد لغو شد؟ قیمت خودرو چقدر ارزان می‌شود؟ احسان اصولی: باید برای حفظ فضای بی‌نظیر همدلی در شهر مشهد تلاش کنیم محدودیت‌های کرونایی در ۹ ماه اخیر، شمار زائران مشهد را ۷۲ درصد کاهش داد پس از ۶ ماه هنوز از ابلاغ طرح راهبردی توس خبری نیست وعده جدید نوبخت برای احیای ردیف بودجه حاشیه شهر مشهد برق کدام مناطق مشهد، فردا ۴ بهمن قطع می‌شود؟ + جدول ۱۳۶ مأموریت ‌آتش‌نشانی مشهد در پی وزش باد شدید وزش شدید باد و توفان در مشهد | وقوع بیش از ١١٠ حادثه افتتاح بیمارستان خیرساز ناظران در مشهد افزایش شدید وزش باد و طوفان همراه با بارش برف در مشهد + ویدئو نشست نوبخت با نمایندگان خراسان رضوی در مجلس، در مشهد برگزار شد شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود نوشت: پارک بانوان وکیل آباد؛ همسو با طبیعت  نوبخت: امروز چهار هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد در خراسان رضوی بهره‌برداری می‌شود استاندار خراسان رضوی: حاشیه شهر مشهد از موضوع‌های اولویت‌دار ملی است  آماده‌باش دستگاه‌های امدادی در خراسان رضوی برق کدام مناطق مشهد، امروز ۲ بهمن قطع می‌شود؟ + جدول  مشهد در دی ماه بیشترین آلودگی هوا را تجربه کرد روایت تحقیقی ناتمام درباره جلسات قرآن مشهد قدیم | از زعفرانیه تا پایین خیابان فتحعلی خان قاجار در باغ خواجه ربیع مشهد
خبر ویژه
هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در شهرک شهید رجایی مشهد ساخته خواهد شد
۱۰۰۰ واحد مسکن حمایتی شهرک شهیدرجایی با مشارکت شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری می‌شود.
علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ پس از اینکه شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) چندی پیش تفاهم نامه‌ای را برای ساخت مسکن خانواده‌های نیازمند شهر مشهد به امضا رساندند، عملیات اجرایی ساخت این مسکن‌های حمایتی دیروز آغاز شد و در مراسمی با حضور مسئولان این ۳ حوزه و البته به دستور استاندار خراسان رضوی، کلنگ ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی، ویژه اقشار نیازمند، به نام مجتمع امام رضا (ع) در شهرک شهید رجایی به زمین خورد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مراسم ضمن قدردانی از همراهی آستان قدس رضوی، استانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: براساس اصل ۳۱ قانون اساسی ما تکلیف ساخت مسسکن برای محرومان را داریم.
مرتضی بختیاری، بخش مسکن پرهزینه‌ترین و مهم‌ترین رکن توانمندسازی است که خوشبختانه کاری که امروز در مشهد شروع شد و آستان قدس رضوی با در اختیار قراردادن ۲ هکتار از اراضی خود در شهرک شهید رجایی و شهرداری و شورای شهر مشهد با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه افراد نیازمند همراه شدند، اقدامی بسیار ارزشمند است.

بختیاری حاشیه شهر مشهد را به یمن وجود حضرت رضا (ع) متفاوت با دیگرحاشیه‌ها در شهر‌های دیگر دانست و تأکید کرد: امیدواریم این مجتمع هزارواحدی که به نام حضرت رضا (ع) مزین شده است در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد و اولویت ما برای تحویل این خانه ها، خانواده‌های یتیم و ۳ نفر به بالای تحت پوشش است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در پایان تأکید کرد: خوشبختانه امروز تفاهم دیگری هم با استانداری خراسان رضوی به امضا رسیده است که براساس آن اقداماتی برای اشتغال و توجه به ۸ شهرستان محروم خراسان رضوی که دارای ضرایب محرومیت ۷، ۸ و ۹ هستند انجام خواهد شد.


ساخت ۶۰۰۰ واحد مسکونی در حاشیه شهر

شهردار مشهد هم در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت ساخت ۶۰۰۰ واحد مسکونی در حاشیه شهر اظهار کرد: در این زمینه با ۳ نهاد بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مسکن به جمع بندی رسیدیم. البته دلیل طولانی شدن کار مربوط به طرح تفصیلی آن بوده که این کار نیز به سرانجام رسیده است و مشاور نقشه‌ها را آماده کرده و قرارگاه سازندگی خاتم النبیا (ص) نیز در حال آماده سازی اقدامات خود است.

محمدرضا کلائی افزود: درصورتی که این اقدامات نیز به سرانجام برسد، عملیات ساخت این واحد‌ها نیز آغاز خواهد شد.
وی همچنین درباره زمان پایان ساخت این مجتمع مسکونی هزارواحدی گفت: درصورتی که برای اجرای پروژه به معارضات جدی برنخوریم، امیدواریم که در همان زمان بندی یک سال و نیمه که کمیته امداد اعلام کرده است، کار به پایان برسد.


تحول خدمت رسانی در آستان  قدس رضوی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی هم ضمن ابراز خرسندی از آغاز عملیات ساخت مسکن برای محرومان گفت: در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری، با تهیه سند تحول آستان قدس رضوی و با تدبیر تولیت این آستان، توجه جدی به حل مشکلات مردم، به ویژه در حاشیه شهر مشهد و خدمت رسانی را خواهیم داشت.
مصطفی خاکسارقهرودی در اختیار دادن زمین متعلق به آستان قدس رضوی برای ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی را یکی از گام‌های این آستان در زمینه توجه به نیازمندان برشمرد و افزود: این حرکت همچنان ادامه خواهد یافت و در حوزه‌های مختلفی که نیاز به همراهی آستان قدس رضوی باشد ما آماده این همراهی هستیم.


لزوم اقدام مشترک برای سامان دهی حاشیه شهر

رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخودار شورای اسلامی شهر مشهد هم در این مراسم با بیان اینکه حافظه تاریخی مشهد و ساکنان این شهر مذهبی تلاش‌ها و اقدامات شبانه روزی شورای پنجم و مدیریت شهری برآمده از آن را فراموش نخواهد کرد، اظهار کرد: آغاز ساخت مجتمع مسکونی امام رضا (ع) در مشهد، فصلی جدید از خدمتگزاری و سامان دهی بافت فرسوده شهری است و افزون براین خدمت به اقشار نیازمند جامعه است که صاحبان اصلی این کشور، نظام و انقلاب هستند.

رمضانعلی فیضی با اشاره به اجرای عملیات عمرانی بزرگ در تمام مناطق شهر مشهد، ادامه داد: خوشبختانه سهم مناطق پیرامونی و کم برخوردار این شهر از اجرای عملیات عمرانی و ارائه خدمات شهری در این دوره بسیار برجسته بوده است.
فیضی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم کارهایمان در پهنه پنج هزارهکتاری حاشیه شهر مشهد به ثمر بنشیند، باید اقدامات مشترک باشد و در این پروژه ساخت مسکن شاهد اقدام مشترک نهاد‌هایی همچون استانداری، شورای شهر، شهرداری، آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستیم.


دیدار بختیاری با شهردار و استاندار

صبح روز گذشته نیز محمدرضا کلائی، شهردار مشهد در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: شهرداری همه وظایف خودش را درباره تامین زیرساخت برای ساخت هزار بنا مسکونی در حاشیه شهر مشهد، انجام خواهد داد و بر اساس مشورت‌های صورت گرفته، مشاور این پروژه همان مشاور طرح تفصیلی خواهد بود.

شهردار مشهد با تاکید بر استفاده از ظرفیت بنیاد مستضعفان در طرح مذکور بیان کرد: در رابطه با ارسال تفاهم نامه به شورا نیز ما لایحه را به شورا ارسال کردیم که نهایت تا دو هفته دیگر به سرانجام خواهد رسید. همچنین طی جلسه‌ای که با آقای فتاح داشتیم قابلیت اینکه در پروژه مذکور بنیاد مستضعفان نیز با ما همکاری داشته باشد ظرفیت‌هایی وجود دارد.

همچنین در ادامه سفر مرتضی بختیاری به مشهد و در دیدار با استاندار خراسان رضوی، تفاهم نامه حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) به امضا رسید. در این تفاهم نامه بر تهیه مسکن، گازرسانی و ایجاد اشتغال با رویکرد توجه ویژه به حاشیه شهر مشهد و ۸ شهرستان خراسان رضوی تاکید شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}