انجام ۲۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۸۴۳ نفرسفر در مشهد در مهر ماه پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس شهروند خبرنگار | برگ ریزان پاییز در طرقبه تقویت نقش تسهیلگری، حمایتی و نظارتی درباره کوهنوردی پاییزی در ارتفاعات مشهد | گرمای صعود در فصل سرد! انجام واکسیناسیون در ۳۵ ایستگاه قطارشهری مشهد اولین مرکز واکسیناسیون مترویی کشور در مشهد آغاز به کار کرد راهبرد هشت‌گانه شورای شهر در حوزه برنامه‌ریزی چهار قلوهای مشهدی تحت حمایت شهرداری و آستان قدس رضوی تفاهم ۶۰ هزار میلیارد ریالی برای اجرای پروژه های عمرانی امشب آسمان مشهد نورافشانی می‌شود (۱ آبان ۱۴۰۰) برگزاری اولین نمایشگاه پارک هنرهای دستی مشهد بازدید اعضای شور شهر مشهد از بازار پرندگان زینتی و حیوانات خانگی هوای مشهد سالم است هوشمندسازی شهر مشهد باید به ارائه خدمت به زائران و مجاوران منتهی شود خراسان‌رضوی؛ محور توسعه ایران شبی سرد در انتظار مشهد | هوا از فردا گرم می‌شود دوازدهمین یادواره شهدای وحدت در مشهد بر‌گزار شد شهروند خبرنگار| همزیستی مسالمت آمیز انسان و طبیعت
خبر فوری
پارکینگ «پرستار» مشهد به داد ترافیک «احمدآباد» رسید
از دیروز با افتتاح پارکینگ ۱۰ طبقه پرستار، با ظرفیت ۲۳۰ جای پارک، قدری از سختی‌های یافتن جای پارک در خیابان‌های یاد شده کاسته خواهد شد
علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ معضل جای پارک در خیابان پرستار، عارف و محتشمی را همه مردم مشهد و حتی افرادی که از دیگر مناطق کشور و کشور‌های همسایه برای دریافت خدمات درمانی به این منطقه شهری مشهد مراجعه می‌کنند احساس کرده اند. با این حال از دیروز با افتتاح پارکینگ ۱۰ طبقه پرستار، با ظرفیت ۲۳۰ جای پارک، قدری از سختی‌های یافتن جای پارک در خیابان‌های یاد شده کاسته خواهد شد، ضمن اینکه از این پس قدری از ترافیک خیابان احمدآباد نیز کاسته خواهد شد.
 
شهردار مشهد در مراسم بهره برداری از پارکینگ طبقاتی پرستار با بیان اینکه این روزها، روز‌های محاسبه کاری ماست و باید کار‌هایی را که در زمان مسئولیت انجام داده ایم محاسبه کنیم، اظهار کرد: ضمن اینکه اقدامات انجام شده را محاسبه می‌کنم در تعجبم از این همه پروژه‌ای که در حوزه عمران، حمل ونقل و ترافیک داشته ایم و حتی تعدادی از پروژه‌ها مانند دسترسی پل نمایشگاه به پل پرتوی و اتصال بولوار مهدیه به تقاطع آزادگان در روز‌های آینده مهیای استفاده می‌شود.
محمدرضا کلائی افزود: امیدوارم در هفته آینده یکی از آرزوهایم یعنی بهره برداری از رودپارک را هم شاهد باشیم.
 
وی با بیان اینکه ساخت پارکینگ پرستار، نیاز کامل این محدوده را برطرف نمی‌کند، اما شیرینی این افتتاحیه سبب می‌شود در دوره بعدی شاهد ساخت دیگر پارکینگ‌ها باشیم، ادامه داد: دو سال و نیم قبل که شهردار مشهد شدم به موضوعات بدیهی‌ای برای کار فکر می‌کردیم، مانند اینکه مشاور نداشتیم، کارگر ماهر نداشتیم و حتی زمانی که می‌خواستیم دوربرگردان هاشمی رفسنجانی را بسازیم نگران این موضوعات و نبود پول بودیم، اما با اعتماد به نفس، توکل بر خدا، حمایت شورا و تلاش همکارانم این همه پروژه به بهره برداری رسیده است.
وی تأکید کرد: صاحب این شهر یعنی امام‌رضا (ع) دوست دارد به مردم خوش بگذرد و دوست ندارد انسان‌ها گیر و گرفتاری داشته باشند.
 
کلائی همچنین اظهار کرد: ساخت بیمارستان ۶۱۰ تخت خوابی شرق مشهد در محدوده قلعه ساختمان یک مطالبه محقق نشده بیست ساله مردم است. در این راستا توافقی میان همکارانم در شهرداری با کارخانه قند شیرین و کمیسیون ماده ۵ انجام و این امکان هم فراهم شده است که از ۱۶۰ هکتار زمینی که دریافت کرده ایم، اگر به تصویب برسد، ۱۸ هکتارش به مسائل درمانی اختصاص پیدا کند. در این راستا ما لایحه مربوط به این بیمارستان را به شورا می‌فرستیم تا یک اقدام ماندگار در روز‌های آخر شورای پنجم ثبت شود. شهردار مشهد با اشاره به برگزاری موفق انتخابات ۲۹ خرداد، به فرماندار مشهد خدا قوت گفت و افزود: در دو انتخابات اخیر برگزار شده در شهر مشهد، نوع دیگری از عملکرد را هم دیدم و از این رو از فرماندار مشهد، آقای هاشمی، قدردانی می‌کنیم و مردم مشهد هم قدردان زحمات خالصانه ایشان هستند.


۸۰ میلیارد تومان برای پارکینگ پرستار

کلائی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمرکز بیمارستان‌ها در مرکز شهر و به تبع آن مطب پزشکان، سبب می‌شود مراجعه به منظور موضوعات درمانی افزایش یابد و معضل پارک در منطقه احمدآباد و خیابان پرستار معضل جدی مردم است، گفت: ساخت پارکینگ طبقاتی پرستار با هدف کم کردن بخشی از مشکلات این محدوده است و در مجموع برای این پروژه از تملک تا اجرا بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است. اما این گام اول است و امیدواریم گام‌های بعدی نیز برای حل مشکل نبود جای پارک با ساخت پارکینگ‌های عمومی در این منطقه برداشته شود.
 
وی درباره بیمارستان ۶۱۰ تخت خوابی نیز گفت: باتوجه به اینکه استاندار خراسان رضوی هم از سازمان برنامه و بودجه اعتبار شایان توجهی را برای آغاز عملیات ساخت این بیمارستان دریافت کرده است، از امروز تا روز دوشنبه، به دنبال تدوین لایحه‌ای دوفوریتی هستیم تا در جلسه آینده شورا بتوانیم خبر خوش این مصوبه را به مردم بدهیم و تا عید قربان عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان را آغاز کنیم.


منابع مالی، چالش شهردار آینده

شهردار مشهد همچنین چالش شهردار آینده مشهد را تأمین منابع مالی بیان کرد و گفت: موضوع ۴ سال آینده شهر مشهد، تأمین مالی است و موضوعات فنی و فیزیکی در مراحل بعدی قرار دارند. تأمین مالی هم به این معنا ست که دارایی‌هایی که در اختیار مدیریت شهری است باید به گردش در بیاید و از فرصت‌های سرمایه گذاری استفاده شود.
کلائی همچنین با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نوشت: امیدوارم با بهره‌برداری از این پارکینگ، ذره‌ای از مشکلات مراجعه‌کنندگان به ساختمان‌های پزشکان در این منطقه کم شود.


پاسخ شهردار به درخواست یک شهروند

در حاشیه این مراسم، شهردار مشهد در پاسخ به درخواست یک شهروند برای ساخت دوربرگردانی حدفاصل میدان آزادی تا میدان جمهوری اسلامی برای دسترسی بهتر شهروندان ساکن در شهرک صداوسیما گفت: این موضوع و ساخت یک زیرگذر زیرسطحی از سوی معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری پیگیری خواهد شد.


رضایت مردم از عملکرد مدیریت شهری

در ادامه این مراسم، نایب رئیس شورای شهر مشهد ضمن قدردانی از کسانی که در ۴ سال اخیر برای ساخت و ساز شهر مشهد تلاش کرده اند، گفت: آنچه امروز می‌بینیم این است که مردم از عملکرد شورای پنجم و مدیریت شهری این دوره رضایت نسبی دارند و این رضایت مندی مردم مرهون لطف الهی، شهردار پر تلاش شهر، معاونان خبره شهردار، مدیران، مهندسان، پیمانکاران، مشاوران و کارگران است.
 
حمیدرضا موحدی زاده افزود: زحمات سه ساله مدیران شهری سبب شد تا امروز شاهد افتتاح این پارکینگ در خیابان پرستار باشیم. باوجود اینکه در این سال‌ها با تنگنا‌های مالی دولتی، تحریم، گرانی، بیکاری و در نهایت ویروس کرونا مواجه بودیم، همه مردم شاهد بودند که این اتفاقات بد و تلخ سبب نشد که چرخ سازندگی شهر از حرکت بایستد وشهرداری به تنهایی نمی‌تواند همه نیاز‌های مردم را در حوزه پارکینگ پاسخ دهد و نگاه به بخش خصوصی لازم است.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه در مدت فعالیت شورای پنجم شهر مشهد، به کارگیری مدیران بر مبنای صلاحیت افراد و شایستگی و توانایی‌ها بوده است، افزود: امیدواریم در دوره بعدی نیز معیار انتخاب افراد توانایی‌ها و شایستگی باشد.


تعامل بالای فرمانداری و شهرداری

همچنین معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد نیز ضمن قدردانی از مدیریت شهری مشهد و به دلیل اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر، شهردار فعلی مشهد را سرمایه‌ای برای این شهر دانست و گفت: وجود پارکینگ در خیابان پرستار یکی از مهم‌ترین ضروریات شهر مشهد بوده است و به طور قطع ساخت پارکینگ پرستار یکی از کار‌های ماندگار مدیریت شهری محسوب می‌شود. سیدمحمدرضا هاشمی با تأکید بر تعامل خوب فرمانداری مشهد با شهرداری افزود: در ۲ سالی که به عنوان فرماندار مشهد مسئولیت داشته ام، از مجموع همه مصوبات شورای شهر مشهد تنها ۳ مورد به شورای حل اختلاف ارجاع شده است که این موضوع حاکی از تعامل بالای این دو دستگاه است.


اورهال ۵۱۰ جای پارک مکانیزه

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد هم با بیان اینکه عملیات ساخت پارکینگ پرستار از سال ۹۴ شروع شد و پس از یک و سال و نیم از زمان کار، ۷۵۰ متر مربع زمین برای ساخت تملک شد، گفت: همچنین ۴ سال قبل ۲۵۰ متر مربع زمین دیگر تملک شد و پس از وقفه‌ای در کار، عملیات ساخت این پارکینگ از اواخر سال ۹۷ در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع آغاز شد.
 
خلیل ا... کاظمی با بیان اینکه برای ساخت این پارکینگ ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: عملیات اورهال و به روزرسانی پارکینگ‌های مکانیزه شهر مشهد با ظرفیت ۵۱۰ جای پارک در حال انجام است و تا به امروز پارکینگ مکانیزه باغ ملی به بهره برداری رسیده و عملیات به روزرسانی پارکینگ‌های چهارراه آزادشهر، پیام و خیابان امام رضا (ع) نیز در حال انجام است. امیدواریم تا ۲۰ مرداد ماه حداقل پارکینگ مکانیزه چهارراه آزادشهر را آماده بهره برداری کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}