خبر فوری
اولین مرکز واکسیناسیون مترویی کشور در مشهد آغاز به کار کرد
دیشب هم زمان با سالروز میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفرصادق (ع)، شهردار مشهد دستور آغازبه کار اولین مرکز واکسیناسیون قطارشهری کشور را برای همه ایستگاه‌های متروی مشهد صادر کرد.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ دیشب هم زمان با سالروز میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفرصادق (ع)، شهردار مشهد دستور آغازبه کار اولین مرکز واکسیناسیون قطارشهری کشور را برای همه ایستگاه‌های متروی مشهد صادر کرد تا باز هم مدیریت شهری مشهد در حمایت از بهداشت و درمان، پایدارشدن سلامتی مردم و آسان سازی دسترسی شهروندان به مراکز واکسیناسیون در کشور پیشتاز باشد.

سید عبدا... ارجائی در حاشیه آیین افتتاح مراکز واکسیناسیون در ایستگاه‌های قطارشهری مشهد گفت: در اوضاع کنونی کشور، موضوعی که مهم است، دسترسی آسان مردم به مراکز واکسیناسیون است. ارجائی افزود: در این راستا مدیریت شهری مشهد مراکز واکسیناسیون خودرویی سیار را با تجهیز ۱۰ دستگاه اتوبوس ایجاد کرده و ۱۶ مرکز واکسیناسیون نیز در شهر تدارک دیده شده است.

وی افزود: با پیشنهاد آقای دائمی، رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر مشهد، قرار بر این شد از این پس ایستگاه‌های قطارشهری مشهد نیز در ساعت‌های پررفت وآمد به مراکز واکسیناسیون مجهز شوند.

وی با بیان اینکه این مراکز در همه ایستگاه‌های خط ۱ و ۲ قطارشهری مشهد ایجاد شده است، گفت: ایستگاه‌های واکسیناسیون قطارشهری تا زمانی که نیاز باشد، فعال خواهد بود. همچنین آمادگی داریم همه زیرساخت‌هایی را که در اختیارمان است، به این موضوع اختصاص دهیم.

الگوی نوآوری مشهد برای دیگر شهر‌های کشور

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد نیز در مراسم افتتاح این مراکز با بیان اینکه شورای ششم شهر مشهد در راستای ارتقای سطح تاب آوری و امنیت سلامت شهروندان، مبارزه با ویروس کرونا را یکی از اولویت‌های جدی قرار داده است، افزود: شورای شهر با همکاری شهردار انقلابی، اقدامات اثرگذار و شایسته‌ای انجام داده که اولین آن زیرباربردن مرکز نمایشگاهی مشهد به عنوان بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون کشور بوده است.

هاشم دائمی افزود: این اقدام مدیریت شهری الگویی برای کل کشور بوده است و امروز شاهد ایجاد مراکز مشابه مشهد در دیگر شهر‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه مشهد پیشتاز اقدامات شایسته و ارزشمند بوده است، ادامه داد: در ادامه روند مبارزه با ویروس کرونا، با ابتکار شهرداری مشهد، موضوع واکسیناسیون سیار با تجهیز ۱۰ دستگاه اتوبوس رقم زده شد و این اتوبوس‌ها امروز همه شهر را پوشش می‌دهند.

وی افزود: با پیشنهاد شورای شهر و پشتیبانی شهرداری، موضوع ایجاد مراکز واکسیناسیون در ایستگاه‌های قطارشهری، اولین بار در کشور به ثمر نشست و امیدواریم این موضوع نیز الگویی برای دیگر شهر‌ها باشد.

کاهش آمار فوتی‌ها بعد از افتتاح مرکز واکسیناسیون نمایشگاه

دائمی بیان کرد: پس از افتتاح مرکز واکسیناسیون نمایشگاه بین المللی، شمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در مشهد و استان ۳۵ درصد کاهش داشته است و با توجه به اینکه در حال ورود به خیز ششم هستیم و برخی مردم از موضوع واکسیناسیون غافل شده اند، به واسطه آسان سازی دسترسی مردم، مراکز واکسیناسیون ایستگاه‌های قطارشهری هم زمان با ولادت رسول‌اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) راه اندازی شده است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: گروه‌های پزشکی و درمانی در راستای ارتقای سلامت مردم در همه ایستگاه‌ها مستقر هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}