برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه اول محرم اعلام شد شیرینی زیارت حرم ۳ برادر اصفهانی، مهمان امام مهربانی گذری بر پیشینه خوش‌بو کردن فضای حرم مطهر رضوی مدیرعامل جدید بنیاد بین المللی امام رضا (ع) معرفی شد افزایش پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی از مرداد ۱۴۰۱ تولیت آستان قدس رضوی: جای زندگینامه امام رضا(ع) در کتاب‌های درسی خالی است حسرت زیارت حرم سیری در تاریخ ایجاد دارالعجزه و نوانخانه آستان قدس رضوی جهیزیه‌ای متفاوت برای سادات مشهدی تولیت آستان قدس رضوی: سنت‌های حسنه عید غدیر باید حفظ شود | عید غدیر فرصتی ارزنده برای ترویج مهربانی و محبت در جامعه غدیرخوانی ما، در مکتب رضوی با پای دل وارد شو... سرگذشت تنها کاشی تصویری نقش‌شده بر یکی از ایوان‌های حرم امام رضا(ع) گذری بر تاریخ نصب پرچم و چراغانی شهر مشهد در اعیاد مذهبی سال  برنامه اقامه نماز «عید قربان» در حرم مطهر رضوی اعلام شد چرا حادثه گوهرشاد مهم است یا چگونه فرمان کشف حجاب را اجرا کنیم؟! محفل خونین‌دلان | پرونده ویژه سالگرد واقعه مسجد گوهرشاد مشهد جزئیات برنامه قرائت دعای پرفیض عرفه در حرم مطهر رضوی اعلام شد
خبر فوری

افزایش پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی از مرداد ۱۴۰۱

  • کد خبر: ۱۱۷۸۸۳
  • ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
افزایش پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی از مرداد ۱۴۰۱
با هدف تسهیل زیارت زائران حضرت رضا(ع) و ارائه خدمات بیشتر در حوزه حمل و نقل، سه پارکینگ زیرگذر حرم مطهر رضوی به طور اختصاصی برای استفاده زائران در نظر گرفته شد.

به گزارش شهرآرانیوز، امین بهنام، معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی در خصوص جزئیات این طرح تحولی گفت: با توجه به افزایش روزافزون تشرف زائران به مشهدمقدس و ضرورت تکریم بیشتر آن‌ها در زمان تشرف به حرم مطهر ضوی، از ابتدای مرداد سال جاری، پارکینگ‌های شماره یک، ۳ و ۴ به طور کامل به پارک خودرو‌های زائران اختصاص داده می‌شود.

بهنام افزود: در گذشته پارکینگ شماره ۴ مختص زائران و پارکینگ شماره ۲ مختص خدام و کارکنان آستان قدس بود و پارکینگ‌های یک و ۳ نیز به صورت مشترک برای پارک خودروی زائران، خادمان و کارکنان مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما با مصوبه کمیته حرم مطهر رضوی، از ابتدای مرداد ماه این وضعیت تغییر خواهد کرد.  

بهنام ادامه داد: با اجرای این برنامه تحولی، صرفا پارکینگ شماره ۲ برای استفاده خادمان و تسهیل امکان حضور آن‌ها جهت خدمت‌رسانی به زائران مورد استفاده قرار می‌گیرد و تمامی ظرفیت سه پارکینگ دیگر زیرگذر حرم مطهر فقط در خدمت زائران بزرگوار قرار خواهد گرفت.  

وی افزود: برای تامین ظرفیت پارک سایر خادمان و کارکنان آستان قدس رضوی نیز، معاونت مالی و پشتیبانی آستان قدس در حال پیگیری و هماهنگی است تا بخشی از ظرفیت پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر در اختیار پارک خودروی این افراد قرار بگیرد که در این راستا توافقات اولیه با چند مجموعه حاصل شده است.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی افزود: بدون شک برای خادمان حرم مطهر و کارکنان آستان قدس رضوی نیز، تسهیل زیارت زائران حضرت رضا (ع) در اولویت است تا این بزرگواران، به‌ویژه عزیزانی که از سایر استان‌ها به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند و با پارکینگ‌های موجود در خیابان‌های اطراف حرم آشنایی ندارند، بتوانند از ظرفیت پارکینگ‌های زیرگذر حرم استفاده کنند.

بهنام همچنین گفت: اگرچه به طور طبیعی، مجاوران حضرت رضا (ع) نیز امکان استفاده از پارکینگ‌های حرم مطهر را دارند، اما درخواست ما این است که مجاوران بزرگوار، تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی برای تشرف استفاده کنند تا عمده ظرفیت پارکینگ در اختیار زائران مشرف شده از سایر استان‌ها قرار بگیرد.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}