خبر فوری
پیش‌بینی ۴۸ ساعته کیفیت هوای مشهدمقدس از سال آینده
مدیر محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم سال آینده امکان پیش‌بینی ۴۸ ساعته کیفیت هوای مشهدمقدس مقدور شود.
به گزارش شهرآرانیوز؛ محمد پذیرا اظهار داشت: تهیه لیست سیاهه آلودگی هوا ۹۰ درصد پیشرفت داشته و تا اواسط بهمن ماه به پایان می‌رسد، هدف تهیه این سیاهه این است که بدانیم هر کدام از منابع مانند خودرو‌های شخصی، خودرو‌های حمل و نقل عمومی، پایانه‌ها، نیروگاه‌ها، فرودگاه و واحد‌های تجاری، چه سهمی در آلودگی هوای شهر دارند تا براساس سهم هر کدام، برنامه اجرایی و سناریوی لازم برای کاهش آلودگی هوای شهر تدوین شود.

مدیر محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: در گام دیگر، برای پیش‌بینی کیفیت هوا و اینکه بتوانیم کیفیت هوای شهر برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده را پیش‌بینی کنیم، مطالعاتی برای سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تکمیل‌کننده سیاهه آلودگی بوده و با کمک مدل هواشناسی که مطالعه آن قبلا انجام شده است، به این مهم دست خواهیم یافت.

پذیرا عنوان کرد: با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان، طعمه‌های جدیدی برای مبارزه با موش‌ها انتخاب شده که با محیط زیست سازگار است و در یک برنامه دو ساله توانسته‌ایم کانون‌های تجمع موش‌ها را از بیش از ۶۰ کانون به ۱۶ کانون کاهش دهیم، البته در این حوزه نیازمند مشارکت شهروندان هستیم.
 
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}