تیک‌آف قیمت‌ها با چراغ سبز معاون وزیر

  • کد خبر: ۱۶۴۰
  • ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰
بلیت پرواز تهران -مشهدبرای روز جمعه این هفته به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

قیمت‌ بلیت‌های پروازهای داخلی به مقصد مشهد، هم‌زمان با ایام میلاد حضرت رضا(ع) و افزایش سفرها به این شهر، افزایش چشمگیری یافته است. به گزارش شهرآرا، ماجرای افزایش لجام‌گسیخته بلیت‌های پرواز در ایام خاص، داستان جدیدی نیست و با استقبال زیاد مسافران، شرکت‌های هواپیمایی نیز این بلیت‌ها را به‌صورت چارتری به فروش می‌رسانند تا بتوانند سود بیشتری را از آنِ خود کنند؛ اما این‌بار رسانه‌ها از رقم‌های نسبتا نجومی مسیر تهران- مشهد در ایام میلاد امام رضا(ع) خبر می‌دهند. بر این اساس، بلیت پرواز تهران-مشهد برای روز جمعه 21 تیر 98 که از سوی ایرلاین‌های داخلی فروخته می‌شود، رکورد یک‌میلیون و دویست‌هزار تومانی را ثبت کرده است. این در حالی است که معاون وزیر راه‌وشهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران، نرخ فروش بلیت هواپیما در مسیر مشهد را از ۲۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان و به‌صورت متغیر اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی عابدزاده از اقدام شرکت‌های هواپیمایی دفاع کرده و گفته است: «اگر بلیتی به نرخ ۷۰۰ هزار تومان در این مسیر (تهران-مشهد) به فروش برسد، به این معنی نیست که آن شرکت سودی کسب می‌کند. شاید شرکت در این مسیر پروازی از ۱۵۰ مسافر، ۱۰ تا ۱۲ بلیت را با نرخ ۷۰۰ هزار تومان فروخته باشد، اما بیشتر بلیت‌های فروخته‌شده زیر ۴۰۰ هزار تومان است. این دامنه از سوی شرکت‌های هواپیمایی رعایت می‌شود.
معاون وزیر راه‌وشهرسازی درباره وجود پروازهای چارتر در مسیر تهران-مشهد گفت: پرواز چارتر در مسیر مشهد به حداقل رسیده، اما مسیر مشهد چارترپذیر است.
فروش چارتر در مسیرهای مشهد، کیش و قشم به دلیل بسته‌های سفری که فروش می‌رود، غیرقانونی نیست. چارتر جزو ذات حمل‌ونقل هوایی است و نمی‌توان آن را حذف کرد؛ اما چارترکننده اجازه تک‌فروشی ندارد و باید بلیت را در قالب بسته سفر عرضه کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
سرخط خبرها
چندرسانه‌ای 13980426130456
چندرسانه‌ای 13980426111956
ضمائم 13980426085050
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}