خبر ویژه

توله‌های ماده ببر باغ وحش مشهد توسط مادر تلف شدند

نوشته لاله سادات کوثری
  • کد خبر: ۳۴۰۵
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
  • ۱
مالک باغ وحش مشهد گفت: هفت توله ماده ببر باغ وحش مشهد توسط مادر و سر زایمان تلف شدند.
مهدی رستمی در گفتگو با شهرآرا نیوز با اعلام این خبر افزود: ۷ توله یک ماده ببردر هنگام زایمان تلف شدند و این اتفاق نادر نیست و عموما در حیات وحش نیز رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه این ماده ببر برای اینکه به فرزندان خود شیر ندهد یک پای توله خود را بلافاصله بعد زایمان بلعید ادامه داد: عموما این اتفاق در بین نژاد ببر‌ها شایع است.
 

وی افزود: بیشتر ببر‌ها برا‌ی اینکه به توله خود شیر ندهند فرزند خود می‌دَرند و یا اینکه توله‌ها بعد از زایمان به دلیل شیر نخوردن از بین می‌روند این اتفاق معمولا بین نژاد ببر‌ها شایع است و ربطی به وجود ببر در باغ وحش ندارد.

وی یادآور شد: این اتفاقات بیشتر در نژاد ببر‌ها می‌افتد و در طبیعت هم زاد و ولد ببر‌ها خیلی کم است یعنی زایمان دارند، اما بچه را از بین می‌برند.

وی راهکار جلوگیری از تلف شدن بچه ببر‌ها را این طور عنوان کرد: اگر در زمان زایمان بلافاصله توله ببر را از زیر دست و پای مادر نجات دهیم، احتمال زنده ماندن زیاد است.

وی گفت: در حال حاضر باغ وحش مشهد ۱۷ ببر دارد و با اینکه چند ببر هم صادر کردیم، اما باز هم بهترین ببر را ما داریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
0
0
من خودم هفته پیش به این باغ وحش سفر کردم اما تاسف خوردم که شما با این همه پولی که میگیرین بجای اینکه تنوع حیوانات رو بیشتر کنید که البته فقط یک کانگورو اضافه کردید باید سطح رسیدگی به حیوانات رو ارتقا دهید وبه نظر من شما میتوانید فضای بهتری برای حیوانات درست کنید و از نظر خوراک بهتر رسیدگی کنید. شما میتوانید مرمبیان بهتری برای جانواران خود بگیرید که خدایی نکرده حیوانی مثل فیل کشته نشود.امیدوارم رسیدگی بهتری شود.
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}