آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی در رابطه با موتورسیکلت‌ها اقدامات مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی + جزئیات (۲۴ فروردین) آمار کرونا در ایران ۲۴ فروردین | فوت ۲۹۱ بیمار کرونایی و شناسایی ۲۴۷۶۰ بیمار جدید افشاگری «شاهین صمدپور» درباره پول‌های جمع آوری شده برای کودکان بیمار + فیلم واکسیناسیون بیماران روانی مزمن به‌زودی آغاز خواهد شد آخرین آمار کرونا در جهان ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ نجات گروگان ۱۹ ساله پس از ۱۰ سال ربایش در نیکشهر سیستان‌و‌بلوچستان خبر خوش درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ | پرداخت مابه‌التفاوت در اردیبهشت توضیحات قوه قضائیه درباره علت مرگ آزاده نامداری + فیلم (۲۴ فروردین) آیا محدودیت‌های شبانه در ماه رمضان تغییر خواهد کرد؟ بروز مشکل در تولید واکسن ایرانی کرونا تکذیب شد نارضایتی معلمان خرید خدماتی و حق‌التدریس از شرایط اشتغال و حقوق عوارض مزمن کرونا پس از بهبودی | سندروم پساکرونا چه ویژگی‌هایی دارد؟ دلیلی خستگی و بی‌انرژی بودن چیست؟ + درمان طبیعی سوالات پرتکرار مهم درباره تست PCR کرونا قرمز رو به سیاه درباره پویشی که با هدف حمایت از حقوق جانوران به راه افتاده است آیا بهبودیافتگان از کرونا می‌توانند روزه بگیرند؟+ویدئو
خبر فوری
راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ + نکات کلیدی
برای ثبت‌نام سالم و اصولی در کنکور ۱۴۰۰، داوطلبان آزمون سراسری، مشاوران، معلّمان و مدیران مدارس و آموزشگاه‌ها باید چند نکته و گام مهم را مد نظر قرار دهند.

به گزارش شهرآرانیوز، پدرام زاویه با اشاره به آغاز ثبت نام کنکور سراسری پژوهشگر و مشاور آموزشی افزود: ۹ نکتۀ برجسته و ۳ گام مهمّ، ویژۀ ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰ را به داوطلبان عزیز کنکور سراسری و مشاوران و معلّمان و مدیران عالی‌قدر مراکز آموزشی سراسر کشور، تقدیم می‌کنم.

 

۱- هر شخص، بدون در‌نظر‌گرفتن نوع مدرک تحصیلیِ نظام آموزشی (دیپلم نظام آموزشی جدید «نظام ۳-۳-۶ اعمّ از شاخه‌های نظری، فنّی‌و‌حرفه‌ای یا کار‌دانش»، دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش‌دانشگاهی)، مجاز به ثبت‌نام در هر یک از گروه‌های آزمایشی «علوم ریاضی و فنّی»، «علوم تجربی»، «علوم انسانی»، «هنر» و «زبان‌های خارجی» می‌باشد.

۲- هر فرد، در صورت تمایل، می‌تواند علاوه بر ثبت‌نام در یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنّی، علوم تجربی یا علوم انسانی)، در یک یا هر دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی نیز ثبت‌نام نماید.

۳- دانشجویان دوره‌های غیر‌روزانه (نوبت دوّم «شبانه»، مجازی، پردیس‌های خودگردان، پیام‌نور، دانشگاه آزاد اسلامی، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی «غیرانتفاعی»، پردیس خودگردان، شهریه‌پرداز و مجازی)، به‌شرط نداشتن منع نظام‌وظیفه، می‌توانند هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل، برای شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام نمایند و در‌صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشتۀ قبلی را به دانشگاه جدید محلّ تحصیل خود ارائه نمایند.

۴- دانشجویان دورۀ روزانه (ورودی سال ۱۳۹۸ و قبل از آن)، برای شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، باید تا تاریخ ۹۹/۱۲/۲۵ با تکمیل فرم شمارۀ (۲) {موجود در صفحۀ ۷۲ دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰} و تأیید دانشگاه محلّ تحصیل، انصراف قطعی خود را اعلام کنند و بند ۳۲ تقاضانامۀ ثبت‌نام را علامت بزنند.

متقاضیان مذکور، در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا تاریخ تعیین‌شده، در صورت قبولی در آزمون، مجاز به ثبت‌نام و ادامۀ تحصیل در رشتۀ قبولی جدید خود نیستند و به‌عنوان متقاضی متخلّف، تلقّی خواهند شد.

۵- کسانی که در آزمون‌سراسری سال ۱۳۹۹، در رشته‌محلّ دورۀ روزانه قبول شده‌اند، درصورت شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، به‌شرط انصراف تا تاریخ ۹۹/۱۲/۲۵، صرفاً می‌توانند رشته‌محلّ‌های دوره‌های غیر‌روزانه را انتخاب کنند.

۶- برای دریافت کد سوابق تحصیلی، جهت استفاده در فرآیند ثبت‌نام آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، به سامانۀ جمع‌آوری اطّلاعات و سوابق تحصیلی، به نشانی http://dipcode.medu.ir مراجعه نمایید.

۷- فایل عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخّصات ذکرشده در صفحۀ ۷ دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، آماده کنید.

۸- شیوه و نحوۀ عملی انجام ثبت‌نام در صفحات ۱۰ تا ۱۲ و رَوش و رِوال تکمیل تقاضانامۀ اینترنتی (ردیف‌های ۱ تا ۵۴)، در صفحات ۱۲ تا ۱۷ دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، به‌شکل جامع و کامل و روان و روشن، بیان شده است.

۹- ثبت‌نام شما زمانی به پایان می‌رسد که کد ۱۶ رقمی پیگیری و رهگیری و شمارۀ پروندۀ ۷ رقمی را دریافت نمایید!

بعد از آماده‌سازی مدارک لازم و اطّلاعات موردنیاز برای به‌کار‌گیری و بارگذاری، باید ۳ گام و قدم را برای ثبت‌نام در آزمون‌سراسری سال ۱۴۰۰، طی کنید.

گام ۱: دریافت کد سوابق تحصیلی

گام ۲: خرید سریال ثبت‌نام

گام ۳: انجام فرآیند ثبت‌نام
 

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور سراسری در روز‌های ۱۲ تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ انجام می‌شود و آزمون در روز‌های ۱۰ و ۱۱ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

در اطلاعیه سازمان سنجش آمده است:
 
به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند که ثبت‌نام از یکشنبه ۹۹/۱۱/۱۲ (دوازدهم بهمن ۱۳۹۹) منحصراً از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org آغاز می‌شود و در روز شنبه ۹۹/۱۱/۱۸ (هیجدهم بهمن ۱۳۹۹) پایان می‌پذیرد؛ لذا متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام کنند.

دفترچه راهنما به همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت‌نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود. آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ‌های (۱۰ و ۱۱ تیر ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

پیرو اطلاعیه ۹۹/۰۸/۲۲ یاددآوری می‌شود سوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن برای تمام متقاضیان اعم از نظام قدیم و نظام جدید، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ طراحی و برگزار خواهد شد.
 
منبع: صداوسیما
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}