محققان به سفیدترین رنگ جهان دست یافتند در مراسم Spring Loaded از چه محصولات اپل رونمایی شد نگاهی به ویژگی های جدید سیستم عامل 14.5 iOS اپل از اپلیکیشن My Huawei چه می‌دانیم؟ درباره کلاب هاوس، فیلترینگ و قانون‌شکنی اپراتور‌ها نگاهی به آخرین نسخه از بازی «قلعه» که می‌خواهد تجربه خوب گذشته این مجموعه را تکرار کند بیم و امید‌های ورود کریپتو‌ها به بازار اینستاگرام کودکان استارت آپ‌های سلامت درگیر هزارتوی مجوز‌ها هنر سفسطه یا لطفا در محتوای تبلیغاتی خود مغالطه کنید | در دفاع از پارسی کولا بررسی فرایند مسدودسازی برنامه‌ها و سایت‌های اینترنتی و مجریان آن | هزارتوی فیلترینگ پرواز و فرود هلیکوپتر انجنیوئتی با موفقیت انجام شد + فیلم اپراتورهای مختل کننده کلاب‌هاوس روزانه ۵۰ میلیارد تومان جریمه می‌شوند جریمه ۵۰ میلیارد تومانی درانتظار مختل کنندگان کلاب هاوس بهترین تقویم‌های اندروید و IOS با اوقات شرعی و پخش اذان‌ | ویژه‌ ماه مبارک رمضان چرا آپدیت جدید تلگرام خارج از گوگل پلی منتشر شد؟ تاریخ اولین پرواز هلیکوپتر «نبوغ» در مریخ اعلام شد قیمت کنسول بازی در بازار ایران: ۲۹ فروردین | پلی استیشن، ایکس باکس و نینتندو سوییچ بخشی سیاه از زندگی و افکار الکساندر گراهام بل | تلاش برای اختراع معجزه‌ها برگزاری نشست ایده‌پردازی بازی‌های تعاملی در کارخانه نوآوری مشهد
خبر فوری

معرفی ۸ بردگیم محبوب | بخر، بجنگ، ببر!

  • کد خبر: ۶۱۸۶۳
  • ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
معرفی ۸ بردگیم محبوب | بخر، بجنگ، ببر!
این مطلب را تا انتها بخوانید و در تعطیلات سال نو با بردگیم‌هایی آشنا شوید که لذت بخش و جذاب به حساب می‌آیند و مهارت‌های ذهنی و شناختی تان را نیز افزایش می‌دهند. بردگیم‌های بزرگ سال، مناسب با مهارت‌های یک فرد بالغ طراحی شده‌اند و سبک‌های متفاوت و متنوع آن ها، اعتیادآور است و به همین راحتی‌ها نمی‌شود از دنیای هیجان انگیزشان دل کند و بیرون آمد.
مریم شیعه زاده | شهرآرانیوز - تابه حال به ۲ مفهوم بازی و سرگرمی فکر کرده اید؟ مفاهیمی که به ندرت توجه آدم‌ها را جلب می‌کنند و در دنیای بزرگ سالان گاهی برای نشان دادن فعالیت‌های کم اهمیت و بیهوده از آن‌ها استفاده می‌شود. فعالیت‌هایی که هیچ نتیجه شایان توجهی در پی ندارند و فقط می‌آیند و می‌روند تا فرد اوقات فراغتش را بگذراند. این در حالی است که چه بازی (فعالیت هدفمند) و چه سرگرمی (فعالیتی که هدف خاصی را دنبال نمی‌کند) بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان است. بخشی که به تفریح، شادابی و ایجاد لذت ختم می‌شود و برای سلامت روان ضروری است و افراد باید در برنامه روزانه شان زمانی برای بازی و سرگرمی در نظر بگیرند.
اگر تا امروز از این بخش مهم در برنامه ریزی روزانه تان غافل بودید یا نمی‌دانستید که چطور باید بساط بازی و سرگرمی خودتان و اطرافیانتان را مهیا کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید و در تعطیلات سال نو با بردگیم‌هایی آشنا شوید که لذت بخش و جذاب به حساب می‌آیند و مهارت‌های ذهنی و شناختی تان را نیز افزایش می‌دهند. بردگیم‌های بزرگ سال، مناسب با مهارت‌های یک فرد بالغ طراحی شده‌اند و سبک‌های متفاوت و متنوع آن ها، اعتیادآور است و به همین راحتی‌ها نمی‌شود از دنیای هیجان انگیزشان دل کند و بیرون آمد.
 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازارریسک
سبک بازی: وارگیم استراتژیک
زمان بازی: ۹۰ دقیقه-تعداد نفرات: ۲ تا ۵ نفر

«ریسک» از پرطرف دارترین بازی‌های دنیاست که نیم قرن پیش، فیلم ساز فرانسوی برنده جایزه اسکار، آلبرت لاموریس، آن را طراحی کرده است. این بازی در همه جای جهان طرف داران خاص خودش را دارد و یک بازی راهبردی و جنگی محسوب می‌شود. در این بازی شما باید مأموریتی را که برای آن انتخاب شده اید، به پایان برسانید و بر جهان مسلط شوید. روی صفحه‌ای که مقابل بازیکنان قرار می‌گیرد، نقشه جهان همراه با ۶۴ کشور و درمجموع ۶ قاره وجود دارد و کارت مربوط به هر کشور، به صورت تصادفی و در ابتدای بازی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد. «ریسک» یک بازی راهبردی است، اما مانند برخی دیگر از بازی‌هایی از این دست، تلفیقی از مهارت و شانس به حساب می‌آید. باید به مصاف دشمن بروید و به قاره‌های دیگر حمله کنید و در صورت دست درازی دیگر بازیکنان به کشور‌ها و قاره هایتان، سریع دست به کار شوید و برای دفاع چاره‌ای بیندیشید. هرچقدر کشور‌های بیشتری را تصرف کنید، قدرتمندتر هستید و می‌توانید ارتش بزرگ تری بسازید. سازمان دهی کشور‌ها و آرایش جنگی شما اهمیت دارد و باید حواستان باشد که بدون برنامه ریزی و بررسی همه جانبه اوضاع، با کسی وارد جنگ یا صلح نشوید. این بازی ممکن است در ابتدا کمی پیچیده به نظر برسد، اما به محض اینکه شروع به بازی کنید، به باید‌ها و نباید‌های بازی مسلط می‌شوید و متوجه می‌شوید که چطور باید تفکر خاص خود را داشته باشید. اگر از رقابت با دیگران لذت می‌برید و به دنبال حس پیروزی و غلبه بر دیگری هستید، «ریسک» گزینه خوبی برای شماست تا پس از چند ساعت جنگ، تنش و مقاومت، این احساس را به دست آورید.

 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازاربنگ
سبک بازی: مافیایی
زمان بازی: ۴۰ دقیقه - تعداد نفرات: ۴ تا ۷ نفر

«بنگ» یک بازی کارتی است و برای رسیدن به معنا و مفهوم همه کارت ها، باید هنگام خواندن دفترچه راهنما، توجه و تمرکز خوبی داشته باشید. بازی در فضایی شبیه به فیلم‌های وسترن اتفاق می‌افتد و همه چیز در آرامش است تا اینکه گروهی از یاغی‌ها وارد دهکده می‌شوند. در چنین اوضاعی کلانتر و معاونانش باید به مصاف یاغی‌ها بروند و مراقب یک فرد خائن باشند که در پوشش معاون کلانتر وارد گروه آن‌ها شده است. درواقع بازیکنان به ۳ گروه یاغی ها، کلانتر و معاونان کلانتر و البته خائن تقسیم می‌شوند. ۳ گروهی که هرکدام بتواند در انتهای بازی آخرین فرد باقی مانده باشد، او و هم تیمی هایش پیروز میدان می‌شوند. در ابتدای بازی و زمانی که کارت‌های نقش بین بازیکنان تقسیم می‌شود، به جز کلانتر، فرد دیگری نقش خودش را به دیگران نمی‌گوید و در ادامه و در حین بازی، باید هم گروهی‌ها یکدیگر را پیدا کنند. در طول بازی، بازیکنان به یکدیگر شلیک می‌کنند، جاخالی می‌دهند، تفنگ بهتری برمی دارند، کارت اضافه می‌گیرند، به جان هایشان می‌افزایند، از دست دیگران کارت می‌کشند، همدیگر را به زندان می‌اندازند، روی سلاحشان اسکوپ نصب می‌کنند و.... چیزی که باید بدانید این است که همه این اتفاقات با کارت‌ها رخ می‌دهند و شما علاوه بر کارت نقشی که دریافت می‌کنید، کارتی دارید که به شما یک قدرت خارق العاده می‌دهد و اینکه چه توانایی‌های اضافه‌ای در طول بازی دارید، به این کارت بستگی دارد. از ویژگی‌های مثبت این بازی می‌شود به حضور تعداد نفرات زیاد در هربار بازی اشاره کرد و مدت به نسبت کوتاهی که بازی به پایان می‌رسد. در این بازی چیزی که اهمیت دارد، این است که به یاران خودتان اشتباهی شلیک نکنید و از طرفی مراقب باشید تا خیلی زود نقشتان لو نرود.

 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازاراسپلندور
سبک بازی: استراتژیک
زمان بازی: ۴۵ دقیقه - تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

این بازی را می‌توانید با ۳ نام «اسپلندور»، «کهربا» و «گوهرنشان» از تولیدکنندگان بخرید و خودتان را به یک بازی کاملا فکری و راهبردی دعوت کنید. یک بازی که درصد بسیار کمی از شانس در آن دخیل است و همه چیز برمی گردد به برنامه ریزی و سرعت عمل خودتان. در این بازی شما باید توکن‌های متفاوت سنگ‌های قیمتی را طبق دستورالعمل بازی جمع آوری کنید و با این توکن ها، کارت‌های بازی را بخرید. هر بازیکن در هر نوبت می‌تواند ۳ فعالیت انجام دهد؛ اول برداشتن توکن، دوم خرید کارت و سوم رزرو یک کارت. قوانین مربوط به انجام این فعالیت‌ها را باید در دفترچه راهنما مطالعه کنید. این بازی درست مثل شطرنج و دیگر بازی‌های فکری، ذهن شما را به چالش می‌کشد و برنده بازی کسی است که بتواند زودتر امتیاز خود را به عدد ۱۵ برساند. یک اشتباه کوچک و خارج از برنامه در نوبت شما، می‌تواند رقیبانتان را جلو بیندازد و باید حواستان باشد که در دست‌های پایانی بازی، معمولا بازیکنان اختلاف امتیاز ناچیزی با یکدیگر دارند و برنده کسی است که هیچ فرصتی را از دست نداده باشد.

 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازارایمهوتپ
سبک بازی: استراتژیک
زمان بازی: ۴۰ دقیقه - تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

«ایمهوتپ» یا «آمنهوتپ» برگرفته از شخصیتی با همین نام در مصر باستان است که به عنوان اولین مهندس و معمار در تاریخ شناخته می‌شود. بازی «ایمهوتپ» برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ راهی بازار شد و همان سال کاندیدای بهترین بازی سال شد. یک بازی ساده و بدون قوانین پیچیده، اما بی نهایت جذاب و هیجان انگیز. در این بازی نیز همچون «اسپلندور» شانس جایی ندارد و هرچه که هست، خود شما و رقیبانتان هستید. به خصوص رقیبان شما که به راحتی می‌توانند در تصمیم گیری تان دخیل شوند و اعمال سلیقه کنند. در این بازی هیچ کارت و توکنی از دید دیگر بازیکنان پنهان نیست و هرچه هست، همه بازیکنان بر آن احاطه دارند. ماجرا از این قرار است که بازیکنان باید سنگ‌های خود را روی قایق‌های کوچک و بزرگ بارگیری کنند و این قایق‌ها را راهی بنادری کنند که بر صفحه بازی نقش بسته است و هرکدام ویژگی‌ها و امتیازاتی دارند. این بازی می‌تواند افرادی را که برای نخستین بار به سراغ بردگیم می‌روند، حسابی شیفته کند و وقتی به مرحله‌ای رسیدند که توانستند حرفه ای‌تر بازی کنند، در پشت کارت‌های مربوط به بنادر، سیستم پیچیده تری نقش بسته است که با برگرداندن آن‌ها می‌شود بازی را سخت‌تر و هیجان انگیز‌تر کرد.

 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازارهنر مدرن
سبک بازی: معامله‌ای
زمان بازی: ۳۰ دقیقه-تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

«هنر مدرن» بستری برای خریدوفروش تابلو‌های گران قیمت از هنرمندان مشهور است. در این بازی شما موزه داری هستید که می‌خواهد فلان تابلو از فلان نقاش بزرگ را در موزه داشته باشد و برای تحقق این امر، با دیگر موزه داران (بازیکنان) به رقابت می‌پردازد. خریدوفروش تابلو‌ها بر اساس رنگ و علامتی که گوشه کارت‌ها وجود دارد، صورت می‌گیرد و این کارت‌ها در هر دست بازی بین بازیکنان پخش می‌شود و کسی نباید بداند که شما چه تابلو‌هایی را در اختیار دارید. برای خریدوفروش هر تابلو، با پول سروکار دارید و قیمت گذاری با کسی است که آن تابلو را ارائه کرده باشد. قیمت گذاری مهم‌ترین بخش بازی است و پس از آن مبلغی است که دیگر بازیکنان برای خرید پیشنهاد می‌دهند. وقتی زمان حراج هر تابلو به پایان می‌رسد، چکش ۳ بار کوبیده می‌شود و پس از آن دیگر کسی نمی‌تواند رقمی را پیشنهاد دهد. حالا بیشترین رقم پیشنهادی، مبلغ را به حراج کننده تابلو می‌پردازد و اگر تابلو برای کسی نفیس نباشد یا رقم پایه که توسط خود حراج کننده اعلام شده است، بالا باشد، او باید مبلغ را به بانک بپردازد و تابلو را نزد خود نگه دارد. در پایان هر دست بازی، ارزش تابلو‌ها برنده را مشخص می‌کند و در پایان هم کسی به عنوان نفر اول معرفی می‌شود که توانسته باشد پول بیشتری از خریدوفروش تابلو‌ها به دست بیاورد.
 
 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازارفتوسنتز
سبک بازی: استراتژیک انتزاعی
زمان بازی: ۶۰ دقیقه-تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

برای این بازی بیش از آنچه تصور کنید، زمان صرف شده است. «فتوسنتز» دربرگیرنده جزئیات بسیار زیادی است که مرحله به مرحله شما را شگفت زده می‌کند. «فتوسنتز» در دنیای بازی‌های رومیزی با پیچیدگی متوسط، یک پدیده به حساب می‌آید و نشان می‌دهد که یک بردگیم تا چه اندازه می‌تواند خلاقانه باشد. این بازی یک مجموعه کامل از اکسسوری‌های کوچک و بزرگ است که هرکدام به نوعی جذابیت بازی را افزایش داده اند. در این بازی شما باید بذری را در دل خاک بکارید و تا جایی از آن محافظت کنید که سبز شود، قد بکشد و در زمین ریشه بدواند. این بذر‌ها در ابتدا به نهال‌های جوان تبدیل می‌شوند و رفته رفته درختی بزرگ و سرسبز می‌شوند. درختی که ممکن است روی درخت‌های پس از خود سایه بیندازد! «نور» در این بازی پررنگ‌ترین نقش را ایفا می‌کند و در هر نوبت از بازی، خورشید از زاویه به خصوصی می‌تابد و بازیکنان باید با توجه به زاویه خورشید، فعالیت هایشان را انجام دهند.
 
باید جنگل پیش رویتان را طوری سبز کنید که نور خورشید به اندازه و به همه درختان آن بتابد. درختان شما از انواع گونه‌ها کاشته می‌شوند و برای رشد و بذرافشانی با هم رقابت می‌کنند. فتوسنتز از بازی‌هایی است که کمتر کسی به آن انتقاد می‌کند و بیشتر، در همان دور اول بازی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. این بازی طراحی هیجان انگیزی دارد و گرافیک و اکسسوری‌های سه بعدی جذابش باعث می‌شود تا یک بازی کسل کننده به حساب نیاید.

 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازاراستانبول
سبک بازی: استراتژیک
زمان بازی: ۵۰ دقیقه-تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

این بازی را می‌توانید با نام‌های «استانبول» و «بازرگان» از تولیدکنندگان بخرید و بد نیست بدانید که بازی در همین ۲ کلمه هم خلاصه می‌شود؛ بازرگان و استانبول! بازیکنان باید در پوشش بازرگانان خبره در شهر استانبول راه بیفتند و چرخ‌های دستی شان را پر از محصولات گوناگون نظیر ادویه، پارچه، میوه و... کنند و با فروش این محصولات پول به دست آورند و پول‌ها را به یاقوت تبدیل کنند. در پایان کسی که بتواند هرچه سریع‌تر ۵ یاقوت کسب کند، برنده بازی است و دیگر بازیکنان می‌توانند او را به یک شام خوش مزه دعوت کنند! در بازی استانبول ۱۶ مکان تعریف شده است که بازیکنان باید طبق قوانین بازی در این ۱۶ مکان رفت وآمد کنند و محصولات اولیه، پول و یاقوت به دست آورند. این مکان‌ها نام‌های مختلفی همچون چای‌خانه، بازار کوچک و بزرگ، مسجد و... دارند و قوانین خاصی بر آن‌ها حاکم است. برای انجام هرکاری در محل‌های مختلف بازار، باید یکی از دستیارانتان را در آنجا قرار دهید و وقتی همه دستیارانتان مشغول به خریدوفروش شدند و تنها ماندید، باید با آن‌ها قرار بگذارید و دوباره در آب نما، آن‌ها را ملاقات کنید. در این بازی هم خبری از شانس نیست و با دقت و برنامه ریزی، باید حواستان باشد تا رقیبان از شما پیشی نگیرند.

 

معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازارجالیز
سبک بازی: معامله‌ای
زمان بازی: ۹۰ دقیقه - تعداد نفرات: ۲ تا ۷ نفر

«جالیز» ساده‌تر از چیزی است که فکرش را کنید. یک بازی با پیچیدگی کم، اما دوست داشتنی و مناسب برای انواع دورهمی‌های خانوادگی و همه رده‌های سنی. در این بازی شما جالیز‌های خالی پیش رویتان را باید با انواع محصولات پر کنید و برای این کار نیاز دارید تا با دیگر بازیکنان معامله کنید. این معامله به شرایطی بستگی دارد که گرفتار آن شده اید. شاید لازم باشد برای گرفتن یک محصول مشخص از یک بازیکن، مجبور شوید چندین محصول از دستتان را در اختیار او بگذارید. در این بازی چیزی از کسی پوشیده نیست و برای انجام معامله‌های بهتر و جمع آوری سکه‌های بیشتر، باید با همه بازیکنان تعامل خوبی داشته باشید. در این بازی کسی برنده است که بتواند بی دردسرتر رضایت دیگران را جلب کند و محصولات بهتری کشت کند. در پایان کسی که بیشترین سکه را در اختیار داشته باشد، برنده بازی است.
 
 
معرفی یک مجموعه درست وحسابی و متنوع از بردگیم‌های محبوب بازار
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}