اینستاگرام مشاهده لایک را اختیاری کرد تاریخ رونمایی از محصولات جدید اپل اعلام شد کیفیت دوربین آیفون‌های ۲۰۲۲ عکاسی با موبایل را وارد مرحله جدیدی می‌کند هدایای ایرانسل و همراه اول به مناسبت ماه مبارک رمضان گوشی گیمینگ ردمی شیائومی اواسط اردیبهشت‌ماه معرفی خواهد شد لینک دانلود بازی پابجی موبایل از مایکت و سایت‌های دانلود حذف شد شکایت وزارت ارتباطات از ایرانسل، همراه اول و مخابرات برای ایجاد اختلال عمدی در «کلاب هاوس» نگاهی به بازی تحسین شده Disco Elysium و نسخه بازسازی شده آن | کارآگاه روان پریش چرا «ال جی» از دنیای تلفن‌های همراه خداحافظی کرد؟ بحران امنیت در پلتفرم‌های اجتماعی | یک میلیارد حساب کاربری، پَر! هنر سفسطه یا لطفا در محتوای تبلیغاتی خود مغالطه کنید (توسل به مرجع نامرتبط) پیش بینی برنده نوبل ادبیات از آینده‌ای که در آن روبات‌ها رمان می‌نویسند چند پرسش و پاسخ جذاب درباره سفرهای فضایی انسان‌ها | به مناسبت روز جهانی سفر انسان به فضا مدیرعامل کلاب هاوس هک‌شدن این شبکه اجتماعی را تکذیب کرد درباره نسخه اندروید کلاب هاوس چه می‌دانیم بلومبرگ: نسل جدید آیپد پرو در ماه جاری میلادی رونمایی می‌شود درباره یوری گاگارین، اولین انسانی که به فضا سفر کرد | ۱۰۸ دقیقه در فضا کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری مغایر قانون شناخته شد پشتیبانی از زبان فارسی به می بند ۵ اضافه شد تامین امنیت زاکربرگ در سال گذشته ۲۳ میلیون دلار هزینه داشته است
خبر فوری
معرفی چند بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان
بعد از گذشتن حدود یک سال خانه نشینی اجباری، شاید بد نباشد برای حال وهوای بهتر کودکانمان کاری کنیم. دنیای بردگیم کودکان هم به اندازه دنیای بردگیم بزرگ سالان می‌تواند جذاب و دوست داشتنی باشد. تعدادی از این بازی‌ها را علاوه بر کودکان، بزرگ سالان هم انجام می‌دهند و گزینه‌های خوبی برای دورهمی‌های خانوادگی هستند.
مریم شیعه زاده | شهرآرانیوز - بعد از گذشتن حدود یک سال خانه نشینی اجباری، شاید بد نباشد برای حال وهوای بهتر کودکانمان کاری کنیم. دنیای بردگیم کودکان هم به اندازه دنیای بردگیم بزرگ سالان می‌تواند جذاب و دوست داشتنی باشد. بازی‌های متنوع زیادی برای رده سنی کودک وجود دارد که در عین سرگرم کردن آن ها، می‌تواند به تقویت ذهن، تصمیم گیری، حل مسئله و حتی حافظه شان کمک کند. بازی‌هایی که در ادامه درباره شان می‌خوانید، بازی‌هایی هستند که کودکان بالای ۶ سال می‌توانند به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. تعدادی از این بازی‌ها را علاوه بر کودکان، بزرگ سالان هم انجام می‌دهند و گزینه‌های خوبی برای دورهمی‌های خانوادگی هستند.

 

دکتر اکتشاف
زمان بازی: ۱۵ دقیقه
تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیم

 
از آن دسته بازی‌هایی است که کودکان عاشقش می‌شوند. لوله‌های آزمایش، کارت‌های چشم نواز، توپ‌های رنگارنگ و داستانی که پشت این بازی است، می‌تواند برای هر کودکی هیجان آور باشد. ماجرا از این قرار است که هر بازیکن چند لوله آزمایش و چند توپ رنگی در اختیار دارد و به محض رو شدن کارت‌های تصویر، کودک باید همان چیزی را که در تصویر می‌بیند، بسازد. این کار را باید با برداشتن لوله‌های آزمایش حاوی توپ‌های رنگی و بدون لمس توپ‌ها یا حتی بدون زمین افتادن آن‌ها انجام دهد. کودک برای این کار نیاز به دقت، سرعت عمل و در عین حال تمرکز زیاد دارد. به همین دلیل «دکتر اکتشاف» گزینه خوبی برای سرگرم کردن بچه‌ها در تعطیلات است.

 
 
 

پایاپای
زمان بازی: ۲۵ دقیقه
تعداد نفرات: ۳ تا ۸ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیم

یا خودتان را برای سروصدای زیاد آماده کنید یا دور بازی «پایاپای» را خط بکشید. این بازی با صدای بلند انجام می‌شود و به سرعت عمل نیاز دارد. در این بازی، هرکدام از بازیکنان دسته‌ای از کارت‌های متنوع محصول را در اختیار دارند و باید در معامله با دیگران، این کارت‌ها را یک شکل کنند. هرکس زودتر بتواند کارت‌های دستش را همسان کند و زنگ را فشار دهد، برنده بازی است. روش معامله و جزئیات بازی را با یک بار مطالعه دفترچه راهنما به خوبی یاد می‌گیرید. قوانین بازی هم ساده‌تر از چیزی است که فکرش را بکنید. این بازی آخر هیجان و شور و سروصداست و از بازی‌های دل خواه بزرگ سالان هم به حساب می‌آید.

 

 

دوچشمی
زمان بازی: ۴۰ دقیقه
تعداد نفرات: ۲ تا ۴ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیمپیش از شروع بازی از خودتان عکس بگیرید و نگاهی به قیافه تان بیندازید که با یک عینک بزرگ و چند لیوان رنگی که روی دماغتان سوار است، چه ریختی شده اید! اکسسوری‌های این بازی خوش رنگ و جذاب اند و در همان نگاه اول، نه تنها بچه ها، بلکه بزرگ تر‌ها را هم شیفته خودش می‌کند. در این بازی، بازیکنان باید با استفاده از حس‌های بینایی و لامسه تلاش کنند سریع ببینند، سریع تجزیه وتحلیل کنند و سریع دست به کار شوند. در این بازی ۳ تاس وجود دارد که هرکدام از تاس‌ها نشان دهنده بخشی از یک تصویر هستند و برنده کسی است که زودتر این ۳ تاس را در ذهنش بچیند و بلافاصله یک لیوان از روی دماغش بردارد و روی تصویر مربوط بگذارد. در این حالت بازیکن یک لیوان از روی دماغش برمی دارد و دماغش کوتاه‌تر می‌شود، اما اگر اشتباهی تصویر را انتخاب کند، به عنوان جریمه باید یک لیوان روی دماغش بگذارد و دماغش درازتر شود. در پایان بازی برنده کسی است که زودتر دماغش به حالت طبیعی برسد!

 

 

نیکیماک
زمان بازی: ۴۵ دقیقه
تعداد نفرات: ۲ تا ۶ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیماین بازی در دنیای حشره‌های فضایی دنبال می‌شود! حشره‌های فضایی به کمک بچه‌ها نیاز دارند تا حشره‌های خراب کاری را که مشغول به هم ریختن سیاره شان هستند، شناسایی و بیرون کنند. برای این کار بچه‌ها نیاز به حافظه قوی دارند و البته کمی شیطنت و ریسک، تا بتوانند دست بهتری داشته باشند و دست دیگر بازیکنان را هم خراب کنند. درواقع در این بازی باید هم حواستان به حشره‌های خراب کار باشد و هم رقیبان خراب کار. بازی «نیکیماک» برای کودکان بازی جذابی است و به تقویت حافظه و قدرت ریسک پذیری شان کمک می‌کند. این بازی کارتی گرافیک بسیار جذابی دارد و حشره‌هایی که روی کارت‌ها نقش بسته اند، دوست داشتنی‌تر از حشره‌های دنیای واقعی هستند.

 

 

رام و دیس
زمان بازی: ۲۵ دقیقه
تعداد نفرات: ۲ تا ۶ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیمدر مزرعه رام و دیس همه چیز در آرامش است. گوسفندان مشغول چرا هستند و سگ‌های گله در برابر گرگ‌های شکارچی از آن‌ها نگهبانی می‌کنند. خورشید کم کم غروب می‌کند و گوسفندان به خانه برمی گردند، اما دیگر آرامش قبل بر مزرعه حکم فرما نیست. حالا یک شب وحشی آغاز شده است و کسی برنده بازی خواهد بود که هم مراقب خوبی برای گله اش باشد و هم شکارچی خوبی در برابر گله دیگران. صبح کسی که بزرگ‌ترین گله را در اختیار داشته باشد، برنده بازی است. بازیکنان برای انجام این فرایند، هم به حافظه خوب نیاز دارند و هم به قدرت پیش بینی. «رام و دیس» علاوه بر کودکان، بزرگ سالان را هم با قوانین ساده و فضای شاد و فعالی که دارد، شیفته خودش می‌کند.

 

 

فلافل
زمان بازی: ۱۵ دقیقه
تعداد نفرات: ۲ تا ۵ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیماین بازی برای شکمو‌های بزرگ‌تر از ۸ سال است، به خصوص شکمو‌هایی که تازه جمع و ضرب را یادگرفته اند و در کنار همه این‌ها فلافل هم دوست دارند. در این بازی مهم است که فلافلتان را با چه می‌خورید؛ با سیب زمینی؟ بادمجان کبابی؟ خیارشور؟ گوجه فرنگی و.... بازی در ۳ دور انجام می‌شود و بازیکنان باید از بین کارت‌های مخلفات ساندویچ، آن‌هایی را انتخاب کنند که برایشان امتیاز بیشتری دارد و باقی مخلفات را به نفرات بعدی بدهند. کارت‌ها در کنار یکدیگر ضریب می‌گیرند و امتیازشان بالا می‌رود. پس این طور نیست که در هر دور با برداشتن یک محصول پرامتیاز، برنده بازی باشید. به علاوه، کارت‌های امتیاز ویژه می‌آیند تا به کلی محاسبات شما را به هم بریزند. از طرفی باید حواستان باشد که رقیبان مشغول گذاشتن چه مخلفاتی لابه لای ساندویچ فلافلشان هستند.

 

 

نمیریه
زمان بازی: ۳۰ دقیقه
تعداد نفرات: ۲ تا ۵ نفر

کوتاه و مختصر سراغ معرفی یک بسته بردگیم یا همان بازی فکری ویژه کودکان رفتیم

این بازی آخر خنده است. شما در این بازی درست مثل تصویر روی بسته بندی، چند پیرزن و پیرمرد هستید که هیچ جوری نمی‌خواهید جان به عزرائیل دهید. نمیریه یک بازی کارتی است که بازیکنان در آن به نوبت کارت می‌کشند و کارت اجل معلق به هرکس که بیفتد، دار فانی را وداع می‌گوید و از بازی کنار می‌رود، مگر اینکه بتواند با کارت‌های دیگر از خودش محافظت کند. همان طور که از نام بازی مشخص است، بازیکنان یکی یکی می‌میرند و دست آخر کسی برنده است که تنها بازمانده جمع باشد.
 
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}