راز این همه ماندگاری کجاست؟ آمادگی شهرداری مشهد برای همکاری با تمام تشکل‌های مردم‌نهاد غربالگری ۲۰ هزار نفر از شهروندان در ورودی پایانه های مسافربری ضدعفونی و گندزدایی ٤٤ مرکز خرید در هسته مرکزی شهر نوسازی ۳۲۱ تاکسی در سال گذشته/واریز یارانه نوسازی برای ۷۰ نفر افزایش ۲۵ تنی ظرفیت تولید کارخانه بازیافت کاغذ شاخص کیفی هوای مشهد با عدد ۴۸ قابل قبول است لایحه مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط ۳ قطار شهری مشهد ارائه شد آغاز روند استخدام ۵۳۴ آتش نشان در مشهد/ بهره‌برداری از ایستگاه مجد تا انتهای خرداد شهروند خبرنگار/چرا این‌قدر وضعیت بازار خودرو بی‌دروپیکر است؟ آغاز حفاری تونل خط چهار قطار شهری مشهد از بهمن /اختصاص ۶۴ میلیون یورو برای خرید تجهیزات فاز اول خط ۳ جابه‌جایی ۴۲ هزار نفر با قطار شهری مشهد در اولین روز بازگشایی بعد از ۱۳ سال ۷ پهنه کلانشهر مشهد سامان می‌گیرد/ تهیه طرح تفصیلی مشهد تا پایان سال احداث قبور اهداکنندگان عضو در بلوک ۱۰ بهشت رضا(ع)/ اختصاص ۱۴۵۰ قبر به اهداکنندگان عضو راه‌اندازی «سرویس تماس متقابل» در مرکز ۱۳۷ شهرداری مشهد شناسایی ۱۲۷ سکونتگاه روستایی در حریم مشهد/سامان‌دهی معادن در گستره حریم شهر ایجاد ۲۳ دفتر تسهیلگری توسط سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد اعمال کرایه‌ جدید اتوبوس و قطار شهری مشهد از ۱۵ خرداد+ قیمت کیفیت هوای مشهد سالم است کاهش سرفاصله اعزام قطارشهری /رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل و نقل همگانی مشهد
خبر ویژه

ناجیان کشف‌رود دور یک میز

  • کد خبر: ۶۶۸۰
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
یک روز بعد از بازدید استاندار از کشف‌رود، دستگاه‌های مربوط جدی‌تر از گذشته وارد کارزار این رودخانه تاریخی شدند

یک روز پس از بازدید میدانی استاندار از کشف‌رود، کارگروه طرح جامع زیست‌بومی این رودخانه برگزار شد تا صاحب‌نظران این حوزه جدی‌تر از گذشته در راستای حل مشکل این رودخانه تاریخی مشهد گام بردارند.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان‌رضوی با اشاره به جلسه‌ای که روز گذشته در این زمینه در استانداری خراسان‌رضوی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور دستگاه‌های متولی این امر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نیازهای ذی‌نفعان حقیقی و حقوقی و با تأکید بر نقش جوامع محلی، الگوی مناسبی برای بهره‌برداری از کارکردها و قابلیت‌های کشف‌رود با اولویت ویژه توسعه فضاهای سبز در حاشیه کشف‌رود و توسعه گردشگری متمرکز و گسترده طراحی شده است.


آینده‌ای روشن برای کشف‌رود
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل محیط‌زیست استان، تورج همتی با اشاره به برگزاری 3کارگاه مدیریت یکپارچه زیست‌بومی رودخانه کشف‌رود در مشهد ظرف چندماه اخیر به‌منظور شناسایی آسیب‌ها، تحقق مدیریت جمعی و خردمندانه برای استفاده از قابلیت بخش دولتی، خصوصی و ذی‌نفعان، برای بازگشت حیات به این زیستگاه ارزشمند گفت: احیای کشف‌رود نیازمند گذر زمان است، اما با تعریف مدل نجات و چیدمان پایداری برای کشف‌رود، آینده‌ای روشن برای این رودخانه متصور هستیم. وی افزود: سازمان‌های مرتبط همچون آب منطقه‌ای، آبفا، حفاظت محیط‌زیست و جهاد کشاورزی موظف شدند الزامات و ملاحظات قانونی حوزه عملکردی خود را در قالب طرح زیست‌بومی به شهرداری ارائه کنند.
همتی بیان کرد: شهرداری مشهد نیز در این نشست مکلف شده است پیشنهادهای خود را بر اساس ملاحظات و الزامات در قالب مدیریت طرح جامع زیست‌بومی ارائه کند.
همچنین در این نشست، اولویت اقدامات تعریف‌شده به محدوده کشف‌رود واقع در حریم شهر مشهد اختصاص یافت و سازمان جهاد کشاورزی نیز موظف شد اسناد مالکیت اراضی را همراه با پیشنهاد گونه‌های غیرمثمر که امکان آبیاری با فاضلاب را دارد، به دبیرخانه اعلام کند .


لزوم پاکسازی 7 هزارهکتار زمین آلوده در محدوده کشف‌رود
موضوع کشف‌رود که چند روزی است دوباره به سرخط اخبار رسانه‌های استان تبدیل شده است، روز گذشته به حاشیه همایش 100 معین اقتصاد مقاومتی استان هم رسید و استاندار خراسان‌رضوی در جمع خبرنگاران به این موضوع اشاره کرد و گفت: گام‌به‌گام برای اصلاح ساختار زیست‌محیطی کشف‌رود تلاش می‌کنیم.
به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی استانداری خراسان‌رضوی، علیرضا رزم‌حسینی با اشاره به بازدید میدانی انجام‌گرفته از شرایط زیست‌محیطی کشف‌رود، اظهار کرد: باید بروید و از نزدیک فاجعه انسانی رخ‌داده در نزدیکی مشهد را ببینید.
وی با بیان اینکه همه ما در برابر این موضوع مسئول هستیم، افزود: در محدوده کشف‌رود 7هزار هکتار زمین دچار آلودگی شده است که باید پاک‌سازی شود.
استاندار خراسان رضوی این را هم گفت که در طرح سامان‌دهی کشف‌رود منابع غیردولتی را لحاظ خواهیم کرد. وی در پاسخ به این سؤال که نحوه برخورد با دستگاه‌های متخلف در موضوع کشف‌رود به چه شکل خواهد بود، تأکید کرد: این موضوع به دستگاه قضایی ارتباط دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}