درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر مشهد به‌عنوان شهر گفتگو معرفی شود کسب‌وکارهای حاشیه شهر مشهد زیر چتر حمایت مدیریت‌شهری رتبه پنجم مشهد در پارک‌های جنگلی، طبیعی و دست کاشت استان خراسان رضوی چند درصد مشهدی‌ها هنوز واکسن نزده‌اند؟ (۲۸ مهر ۱۴۰۰) مشارکت مردمی برای بهسازی بافت وکیل‌آباد مشهد شهروند خبرنگار| طبیعت زیبای روستای آبقد درخراسان رضوی شهردار مشهد: بهترین راه برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ترویج ورزش است منع تردد شبانه برای افرادی که واکسیناسیون انجام داده اند لغو می‌شود؟ پیامد‌های نبود تمرکز در تصمیم گیری! واکسیناسیون کرونا در ۳۵ ایستگاه قطار شهری انگاره های شهر درباره اسکان غیررسمی وعده میراث‌فرهنگی برای محافظت از خانه «سالاری» مشهد فرودگاه مشهد در مسیر هوشمندسازی شهردار مشهد: از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد تدوین سند چشم انداز بیست ساله متناسب با استانداردهای مشهدالرضا(ع) ابلاغ برنامه‌های مدیریت برداشت آب در حریم فرودگاه مشهد تا یک ماه آینده شهرداری مناطق مشهد؛ پیشانی خدمت به مردم اعتبارات زیارتی و فرهنگی پایتخت معنوی ایران نیازمند بازنگری است
خبر فوری
کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس رونمایی شد
رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد در مراسم رونمایی از کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس گفت: دست‌نوشته رهبری، سندی پیش‌روی مدیران شهری واستانی است.

به گزارش شهرآرانیوز، مجید طهوریان عسکری در حاشیه مراسم رونمایی از کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس، ضمن گرامیداشت سالروز شعر و زبان پارسی، اظهارکرد: خطه توس، مهد زبان و ادبیات پارسی، به‌ویژه در حوزه ادبیات حماسی است.

وی افزود: مدت‌ها بود که در مجموعه شهرداری مشهد و بخش‌های مرتبط با حوزه کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر، زحمات بسیاری کشیده شد تا پیام مقام معظم رهبری که ۲۵ سال پیش توسط ایشان در توس نگارش شده بود، به صورت سنگ‌نوشته درآمده و نصب شود که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم.

طهوریان عسکری، دست‌نوشته رهبر انقلاب اسلامی را سندی مشخص و روشن پیش‌رو و مقابل چشمان مدیران مجموعه مدیریت شهری و استانی دانست تا نسبت به عملیاتی نمودن نگاه و منویات ایشان اقدام نمایند.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس با بیان اینکه در ادوار مختلف شورای شهر و مدیریت شهری مشهد زحمات بسیاری برای توس کشیده شده است، تصریح کرد: تاکنون ۲۵ سال از این دست‌نوشته گذشته و تا پایان شورای ششم قریب به ۳ دهه از این یادداشت می‌گذرد.

طهوریان عسکری گفت: امیدواریم مدل تلاش و عملکرد ما و برونداد این فعالیت‌ها در محدوده توس موجب شود مقام معظم رهبری از اقدامات کالبدی و فرهنگی-اجتماعی به‌ویژه در حوزه زبان و ادبیات فارسی رضایت داشته باشند و برای دیدن از این منطقه اشتیاق خود را اعلام نمایند تا افتخار میزبانی از ایشان برای ما حاصل شود.

وی افزود: به جد پیگیر هستیم که با پایان برنامه‌ها و پروژه‌های فرهنگی و عمرانی پیش‌بینی شده برای توس طی ۴ سال آینده، با حضور و تشریف‌فرمایی رهبری، این ایجاد رضایت را در قلب ایشان داشته باشیم.

رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با بیان اینکه مطالعات ۸ کلان‌پروژه پیش‌بینی شده برای توس تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید، گفت: ۳ سال فرصت داریم که این پروژه‌ها را عملیاتی کنیم و امیدواریم تا پایان شورای ششم عملیات اجرایی این کلان‌پروژه‌ها به پایان برسد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}