امشب آسمان مشهد نورافشانی می‌شود (۱ آبان ۱۴۰۰) برگزاری اولین نمایشگاه پارک هنرهای دستی مشهد بازدید اعضای شور شهر مشهد از بازار پرندگان زینتی و حیوانات خانگی هوای مشهد سالم است هوشمندسازی شهر مشهد باید به ارائه خدمت به زائران و مجاوران منتهی شود خراسان‌رضوی؛ محور توسعه ایران شبی سرد در انتظار مشهد | هوا از فردا گرم می‌شود دوازدهمین یادواره شهدای وحدت در مشهد بر‌گزار شد شهردار مشهد: شهر را با نخبگان می‌توان مدیریت کرد خدمت رسانی حداکثری گذری بر وضعیت خانه‌های تاریخی مشهد که هر لحظه بیم فرو‌ریختنشان است روایتی از سرگذشت سالار خانه‌های مشهد در گفتگو با یکی از نوادگان معتمدالحکما صنعت نمایشگاهی کشور آینده‌ای روشن دارد گسترش فرهنگ تفکیک زباله در دستورکار مدیریت شهری مشهد بهره‌گیری از ایده جوانان و مشورت باتجربه‌ها در مدیریت شهر مشهد آمادگی استان برای مقابله با موج ششم کرونا | ممنوعیت حضور کارمندان واکسن نزده از اول آبان سلامت زبان فارسی و مدیریت شهری درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر شهروند خبرنگار| همزیستی مسالمت آمیز انسان و طبیعت
خبر فوری

نقش پررنگ حاشیه مشهد در بودجه ۱۴۰۱ شهر

  • کد خبر: ۸۱۴۹۷
  • ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
نقش پررنگ حاشیه مشهد در بودجه ۱۴۰۱ شهر
سید ابراهیم علیزاده، رئیس کمیسیون حاشیه شهر شورای شهر مشهد: شورای ششم در توسعه محلات شهری قسمت عمده‌ای از حاشیه شهر مشهد در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ رئیس کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: اولویت و رویکرد شورای ششم توسعه پایدار و متوازن شهری با محوریت حرم مطهر است. باتوجه به این نگاه شورای ششم در توسعه محلات شهری قسمت عمده‌ای از حاشیه شهر مشهد در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

سید ابراهیم علیزاده در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به توجه ویژه مدیریت شهری به محلات حاشیه شهر افزود: توسعه شهری با محوریت حرم مطهر رضوی یعنی ارائه خدمات، به ویژه در زمینه نیاز‌های زیربنایی که سال‌ها در مناطق حاشیه شهر مغفول مانده است و متأسفانه این فاصله طبقاتی روزبه روز بیشتر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شورای ششم تلاش می‌کند شیب اعتبارات در محلات را تغییر دهد، ادامه داد: با عملیاتی شدن این موضوع به تدریج شاهد توسعه محلات حاشیه شهر خواهیم بود و امیداریم این فاصله‌های ایجاد شده را از بین ببریم.

رئیس کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر شورا با اشاره به تصویب طرح دوفوریتی شورای شهر برای محله‌های مورد هدف سازمان بازآفرینی در حاشیه شهر، اظهار کرد: در این طرح برای هر محله تا سقف ۱۰ میلیارد تومان پروژه با نظر دفتر‌های تسهیلگری، ائمه جماعت مساجد، شورای اجتماعی محلات و معتمدان محله تعریف خواهد شد.

علیزاده بیان کرد: این پروژه‌ها با پیشنهاد، مشورت و مشارکت خود مردم ارائه می‌شود و در شهرداری مناطق چکش کاری لازم برای اجرای این پیشنهاد‌ها انجام می‌شود و سپس به صورت لایحه به شورا ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هدف شورا اجرای پروژه‌های زودبازده در محله‌های هدف است، گفت: برهمین اساس این پروژه‌ها باید کمتر از یک سال اجرایی شود تا اهالی ساکن در این محله‌ها تأثیر اجرای آن را در محیط زندگی خود احساس کنند.

عضو شورای شهر این اقدام را یک حرکت اولیه توسعه‌ای در محلات هدف بازآفرینی دانست و افزود: با اینکه این قبیل اقدامات مسکن موقت است، اما نشان دهنده رویکرد شورای ششم برای رسیدگی به محلات حاشیه شهر است.

وی بیان کرد: انتظار داریم شهرداری در زمان مشخص پیشنهاد‌های عملیاتی برای اجرای این پروژه‌ها ارائه دهد. اگر این پیشنهاد‌ها موانع اجرایی نداشته باشد، امیدواریم ظرف یک سال آینده در ۸۰ محله حاشیه شهر و محلات هدف سازمان بازآفرینی که در آن‌ها محله‌های دارای بافت فرسوده نیز وجود دارد، اجرایی شود. علیزاده ادامه داد: انتظار داریم به اندازه این تعداد محله و متناسب با بودجه‌ای که در نظر گرفته شده است پیشنهاد‌های مناسب و زودبازدهی برای رفع نیاز‌های ساکنان محله‌های هدف به شورای شهر ارائه شود.

نقش پررنگ حاشیه شهر در بودجه ۱۴۰۱

رئیس کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در بودجه ۱۴۰۱ حاشیه شهر پررنگ‌تر دیده شود، گفت: در جلسات و نشست‌های مختلف با شهرداران منطقه‌ها و معاونان آن‌ها این نگاه و رویکرد را به مدیران شهری ابلاغ کردیم که تغییر شیب اعتبارات را در پروژه‌های در حال تعریف در مناطق شهری لحاظ کنند.

علیزاده با تأکید بر پوشش حداکثری همه نیاز‌های شهروندان در مناطق مختلف شهری، افزود: تلاش می‌کنیم کلان پروژه‌ها را به سمت حاشیه شهر مشهد سوق دهیم تا فاصله‌هایی که در دهه‌های اخیر بین برخی از محله‌های شهر ایجاد شده است از بین برود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}