شهروند خبرنگار| کم آبی در روستای سنگ سیاه از توابع مشهد ارتقا سهم گردشگری شهری با ایجاد بوستان موضوعی یادمان‌های نوروزی لزوم توجه بیشتر به ایمنی ساختمان‌ها در حاشیه شهر مشهد شهردار مشهد تاکید کرد: سلامت، نشاط و آرامش مردم اولویت دوره ششم مدیریت شهری پیگیری برای افزایش اعتبارات قطار شهری در لایحه ۱۴۰۱ برف در راه خراسان رضوی ضرورت بازتعریف پروژه‌های شهری در مشهد خدمت به محرومان اولویت کمیسیون ویژه سامان‌دهی حاشیه شهر بهره‌برداری از زیرگذر آزادی به جانباز در بهمن بستری۷۰ درصد بیماران بدحال کرونای خراسان رضوی در مشهد مشهد هنوز مرکز معاینه‌فنی موتورسیکلت ندارد فقط ۳ مصوبه برای کاهش آلودگی هوای مشهد! «خداداد عزیزی»؛ اسطوره‌ای جهانی و تکرارنشدنی | تکریم پیشکسوتان ورزشی را رسالت خود می‌دانیم ماندگاری زائر در مشهد ۲.۲ روز است | مدیریت شهری در حوزه ماندگاری زائر باید تغییر نگرش دهد ابعاد هویتی شهر شهردار منطقه ۹ مشهد منصوب شد گزارشی از پیگیری خیرخواهانه مأمور رفع سد معبر شهرداری و نیکوکاران محله پورسینا مشهد راه اندازی «ستاد عالی مشهد الرضا (ع)» بارویکرد ملی و فراملی هشدار؛ ۷۰ درصد سکونتگاه‌های خراسان رضوی در محدوده گسل هستند تدوین برنامه‌ای جامع برای سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد
خبر فوری
مردم مشهد به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت رأی دادند
حجت الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد: ما در محرم و صفر با خواسته مردم مؤمن و انقلابی برای تغییر در مدیریت شهری روبه رو شدیم و آن‌ها پای صندوق رأی آمدند و به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت رأی دادند.

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به خواست مردم برای تغییر رویه در مدیریت شهری، گفت: ما در محرم و صفر با خواسته مردم مؤمن و انقلابی برای تغییر در مدیریت شهری روبه رو شدیم و آن‌ها پای صندوق رأی آمدند و به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت رأی دادند.

حجت الاسلام حسن منصوریان در مراسم تجلیل از نوجوانان حسینی، یکی از جلوه‌های محرم را حضور پرشور نوجوانان در عرصه خدمت به عزاداران حسینی است و گفت: این رویداد‌ها جلوه‌های ویژه‌ای دارند و یکی از آن‌ها حضور نوجوانانی بود که نقش آفرینی کردند و توانستند چشم ناظران را به خود خیره کنند. این نوجوانان با پاکی طینتشان وارد اقامه عزای امام‌حسین (ع) شدند و بدون غرور و تکبر روی کفش عزاداران سیدالشهدا (ع) خم می‌شدند و واکس می‌زدند و خدمت می‌کردند.

سیدالشهدا (ع) بدهکار هیچ کس نیست

وی ادامه داد: خواسته مردم مراسم‌های مذهبی و ترویج فرهنگ ایثار است. در این زمینه همکاران من در معاونت فرهنگی گل کاشتند و در دهه اول محرم همه سازه‌ها را زیر بار سیاهی عزای سیدالشهدا (ع) بردند.
وی تصریح کرد: تجربه هزارساله بشر هم این را ثابت کرده است که اربابی بهتر از سیدالشهدا (ع) وجود ندارد. ایشان در این عالم به کسی بدهکار نیست.

از آن روزی که وارد نینوا شدند و آن زمین را خریدند که بدهکار اهالی آنجا نباشند، تا امروز هرکسی خرج و هزینه مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) را داده است، چندین برابرش را در زندگی اش دیده است. بسیار خوش حالم در شهری هستم که بزرگان این شهر فرزندانشان را سیدالشهدایی تربیت می‌کنند و مسئولان این شهر همه هیئتی‌های حسینی هستند.

ضرورت استفاده بیشتر از جوانان در برنامه‌ها

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی نیز با تأکید بر اینکه در همه برنامه‌ها باید از ظرفیت نوجوانان و جوانان بیشتر استفاده کرد، گفت: در بازدید‌هایی که در این ۲ ماه از هیئت‌های مذهبی داشتم، به توانایی این قشر پی بردم. آن‌ها در همه حوزه‌ها توانمند هستند.

سیدامیر‌مرتضوی در ادامه افزود: واگذاری مسئولیت به قشر جوان و نوجوان باید از امروز آغاز شود. چون آینده انقلاب و مملکت در دست این هاست و بیانیه گام دوم انقلاب را باید رعایت کنیم و با حضور این جوانان و نوجوانان امیدواریم که ذخیره سازی خوبی داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}