خبر فوری
زلزله ۵.۱ ریشتری سیستان و بلوچستان را لرزاند + جزئیات (۳ آذرماه ۱۴۰۰)
زلزله ای به بزرگی ۵.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱ و ۱۶ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد امروز (چهارشنبه) حوالی مسجد حضرت ابوالفضل در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

به گزارش شهرآرانیوز، زلزله ای به بزرگی ۵.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱ و ۱۶ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد امروز (چهارشنبه) حوالی مسجد حضرت ابوالفضل در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: 5.1
محل وقوع: استان سيستان و بلوچستان - حوالی مسجد حضرت ابوالفضل
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/09/03 01:16:24
طول جغرافیایی: 59.36
عرض جغرافیایی: 28.15
عمق زمین‌لرزه: 11 کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
27 کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل (سيستان و بلوچستان)
65 کیلومتری محمد‌آباد ريگان (کرمان)
74 کیلومتری گلمورتي (سيستان و بلوچستان)

نزدیکترین مراکز استان:
209 کیلومتری زاهدان
322 کیلومتری بندرعباس

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در این باره به ایرنا گفت: تاکنون‌خسارتی از زمین لرزه بامداد امروز چهارشنبه مسجد ابوالفضل (ع) این استان گزارشی ارسال نشده است.

علیرضا شهرکی  اظهارداشت: در همان لحظات اولیه وقوع زمین لرزه تیم‌های ارزیاب برای بررسی خسارت‌های احتمالی به محل وقوع این زمین لرزه در محدوده مسجد حضرت ابوالفضل (ع) سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

وی بیان کرد: نیرو‌های امدادی برای بررسی و رسیدگی به هرگونه خسارت جانی و مالی در آماده باش کامل هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: زلزله‌ای به بزرگی ۵.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱ و ۱۶ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد امروز حوالی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) سیستان و بلوچستان را لرزاند.

وی با بیان اینکه این زلزله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین به وقوع پیوست افزود: کانون این زلزله در موقعیت ۲۸.۱۵ عرض شمالی و ۵۹.۳۶ طول شرقی ثبت شده است.

شهرکی اظهارداشت: این زمین لرزه در ۲۷ کیلومتری مسجد ابوالفضل (ع)، ۶۵ کیلومتری محمد آباد ریگان،۷۴ کیلومتری گلمورتی،۲۰۹ کیلومتری زاهدان و ۳۲۲ کیلومتری بندرعباس رخ داد.

بخشدار بزمان نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: زلزله ۵.۱ریشتری بامداد امروز تاکنون هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

فرشاد فرحمنش گفت: تیم‌های ارزیابی به منطقه اعزام شده‌اند و پس از جمع‌بندی خبر تکمیلی اطلاع رسانی می‌شود.

روستای مسجد ابوالفضل در ۱۰۶ کیلومتری محور ریگان به بزمان قرار دارد. بخش بزمان از توابع شهرستان ایرانشهر در ۱۰۰ کیلومتری مرکز این شهرستان و در جنوب غرب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}