خبر فوری
بهره‌برداری از فضای ۳۰۰۰ متری ویژه توان‌یابان در بوستان ملت
رئیس کمیته نظارتی شماره ۵ شورای اسلامی شهر مشهد گفت: براساس دغدغه‌مندی شورای ششم درباره برخورداری معلولان و توان‌یابان از امکانات و زیرساخت‌های شهری، در بوستان ملت فضایی با مساحت ۳۰۰۰ مترمربع به این عزیزان اختصاص یافته است که تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ رئیس کمیته نظارتی شماره ۵ شورای اسلامی شهر مشهد گفت: براساس دغدغه‌مندی شورای ششم درباره برخورداری معلولان و توان‌یابان از امکانات و زیرساخت‌های شهری، در بوستان ملت فضایی با مساحت ۳۰۰۰ مترمربع به این عزیزان اختصاص یافته است که تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدابراهیم علیزاده با بیان اینکه به تناسب رشد جمعیت شهرنشینی، ایجاد عدالت اجتماعی و اعتلای حقوق شهروندان به یکی از چالش‌های مهم فراروی مدیریت‌شهری تبدیل شده است، اظهار کرد: بهره‌مندی حقوق شهری نکته‌ای است که به‌جد باید مدنظر باشد؛

به‌ویژه حقوق شهروندی آن دسته از افراد که دچار نقص یا مشکل خاص هستند و به دلایل گوناگون به حمایت‌های مضاعف نیاز دارند.

علیزاده افزود: یکی از مبتلابه‌ترین موارد تبعیض درباره معلولان و توان‌یابان، اجحاف در بهره‌مندی آنان از مفهوم «حق بر شهر است» و بر این اساس، شورای ششم این موضوع را پیوسته مدنظر خود قرار داده است تا آن‌ها هم بتوانند در جامعه حضور فعال داشته باشند.

وی بیان کرد: براساس این دغدغه‌مندی، در بوستان ملت فضایی را با مساحت ۳۰۰۰ مترمربع به معلولان و توان‌یابان اختصاص داده‌ایم که کاملا مناسب‌سازی شده است و براساس پیش‌بینی‌ها ظرف ۲ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

علیزاده در ادامه به شهرداری تأکید کرد که در بخش طراحی بوستان‌های بزرگ‌مقیاس شهری، فضا‌های بازی و تفریح ویژه توان‌یابان دیده شود تا پس از اجرا به‌دنبال تأمین زیرساخت‌های ویژه این عزیزان نباشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}