لیست خودرو‌های فروش فوق‌العاده، فروش فوری و پیش‌فروش در سامانه فروش خودرو از فردا (۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ )+ جدول و لینک ثبت‌نام فردا ارتباطات همراه اول در برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی دچار اختلال می‌شود آغاز خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی  قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز دوشنبه (۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) فروش فوق العاده و پیش فروش سایپا به روش قرعه کشی از سه‌شنبه (۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) + جدول چه خودرو‌هایی می‌توانند وارد کشور شوند و چه قیمتی دارند؟ + جدول (۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) سودجویان بازار روغن زیر ذره‌بین تدبیر منزل و مدیریت اقتصادی زندگی! سود «سهام عدالت» برای چه کسانی تا پایان اردیبهشت واریز می‌شود؟ (۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) زمان ثبت‌نام جاماندگان یارانه (معیشتی) جدید اعلام شد اردیبهشت‌ماه به انتها رسید، اما از افزایش حقوق بازنشستگان خبری نشد! لیست یارانه‌بگیران به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال شد (۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) شرایط ثبت‌نام در طرح‌های فروش فوق‌العاده و فوری در سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام شد + جزئیات (۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) جزئیات واریز یارانه کمک معیشتی ماه اول اعلام شد + فیلم ادامه شلوغی صف های نان در مشهد | فرماندار: صف های نانوایی ها خلوت می شود چطور می‌توان از سامانه فروش یکپارچه خودرو خرید؟ + فیلم زمان دقیق پرداخت سود سهام عدالت اعلام شد (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) + تاریخ واریز خودرو قسطی با اقساط بلند مدت علت شلوغی صف نانوایی‌ها چیست؟
خبر فوری
مبلغ بیمه تکمیلی بازنشستگان بیش‌از حد زیاد است | قول تأمین‌اجتماعی برای پوشش ۵۰ درصدی هزینه‌ها
۹۱ هزار تومان نرخ جدیدی است که به صورت ماهیانه از بابت قرارداد بیمه تکمیلی به ازای هر بازنشسته در نظر گرفته شده است.

به گزارش شهرآرانیوز، علی اکبر عیوضی، عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی شهرستان تهران با اشاره به قرارداد بیمه تکمیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: «چندین سال است که کانون عالی بازنشستگان به نمایندگی از بازنشستگان و کانون‌ها، برای ارائه‌ی خدمات بیمه تکمیلی، مناقصه برگزار می‌کند.» 

وی با اشاره به مبلغ قرارداد جدیدِ بیمه تکمیلی، افزود: «در قرارداد جدید ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مبلغ ۹۱ هزار تومان از بابت هر بازنشسته، به صورت ماهیانه در نظر گرفته شده است. با این حال، این مبلغ برای بازنشستگان حداقلی‌بگیر که بیش از ۶۰ درصد از بازنشستگان را تشکیل می‌دهد، بیش از حد زیاد است. با میزان مستمری این گروه از بازنشستگان، هزار تومان، هم هزار تومان است و ۹۱ هزار تومان با این مستمری‌ها جور درنمی‌آید.» 

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان تهران با بیان اینکه البته کانون عالی بازنشستگان در انعقاد قرارداد و تعیین برنده‌ی مناقصه، توان معیشتی بازنشستگان را در نظر می‌گیرد، گفت: «با این حال هزینه‌های درمان با تورمی که به این حوزه تحمیل شده، افزایش یافته است. در این میان تنها بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر، شامل بازنشستگان میانه‌بگیر و سقف‌بگیر توان پرداخت این ۹۱ هزار تومان را دارند.» 

لوزم اجرای قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی

عیوضی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی برابر «قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی به اجرای بندهای (الف) و (ب) ماده ۳ قانون تأمین اجتماعی» مکلف است که هزینه‌های حوادث و بیماری‌های و بارداری را پوشش دهد، گفت: «در نتیجه اساسا، بازنشستگان نباید به بیمه تکمیلی نیاز پیدا کنند. بحران تامین اجتماعی و انباشت بدهی دولت، موجب شده که سازمان خدماتِ مختلف خود را برون‌سپاری کند.» 

وی افزود: «در این زمینه سال‌ها است که آتیه‌سازان حافظ به نمایندگان از سازمان با مراکز درمانی و پاراکلینیکی وارد قرارداد می‌شود. به هر شکل، بازنشسته‌ها اجبارا به این سمت سوق داده شده‌اند و کانون‌ها و کانون عالی به جهت جبران خلاء پوشش خدمات، پذیرفته‌اند که با شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات، طرف قرارداد شوند.» 

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان تهران با بیان اینکه در قرارداد جدید خدمات تخصصی، فوق‌تخصصی، جراحی‌های عمومی، بستری، پاراکلینیکی، سرپایی، اوراژانس و… تحت پوشش آتیه‌سازان حافظ قرار می‌گیرند، گفت: «منتها سازمان تامین اجتماعی باید در نظر داشته باشد که قرار نیست که بازنشستگان با این وضعیت اُخت بگیرند و درمان رایگان خود را از دست بدهند. تمامی این خدمات باید از طریق نظام تامین اجتماعی ارائه شوند.» 

لزوم پرداخت سهم بیشتر از سوی تامین اجتماعی

وی افزود: «به همین دلیل از سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم که به پوشش هزینه‌های بیمه تکمیلی بازنشستگان کمک کند. در قرارداد ۹۹-۱۴۰۰ سازمان تامین اجتماعی ۲۱ هزار تومان از بابت هر بازنشسته پرداخت می‌کرد و در قرارداد ۹۸-۹۹ این مبلغ تنها ۳ هزار تومان بود. به همین دلیل از سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم که سهم بیشتری را از بابت قرارداد بیمه تکمیلی اختصاص دهد.» 

قول مدیرعامل سازمان برای پوشش ۵۰ درصدی هزینه‌ها

عیوضی با بیان اینکه مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی، در چند نوبت وعده داده که سهم سازمان تامین اجتماعی را از قرارداد بیمه تکمیلی افزایش می‌دهد، گفت: «آقای موسوی در دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و در چند جلسه‌ی دیگر قول داده که سازمان ۵۰ درصد هزینه‌های بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت کند. با این حساب، سهم سازمان از ۲۱ هزار تومان به ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش می‌یابد، البته انتظار داریم که قول مدیرعامل واقعا عملی شود و صرفا آن را قول محسوب نکرده باشد!» 

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان تهران در مورد سقف پوشش هزینه‌های بیمه تکمیلی در قرارداد ۱۴۰۰-۱۴۰۱، گفت: «بر این اساس مبلغ پوشش هزینه‌های عمل‌های جراحی فوق تخصصی از ۴۰ میلیون به ۴۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد. مواردی چون جراحی برای تومورهای سرطانی در این دسته قرار می‌گیرند. همچنین جراحی‌های مغز و اعصاب هم در همین قالب پوشش داده می‌شوند. با احتساب ۵ میلیون تومان افزایش سقف پوشش هزینه‌ها، در قرارداد جدید شاهد افزایش ۱۲.۵ درصدی پوشش هزینه‌ها هستیم.» 

وی افزود: «در بخش جراحی‌های عمومی، آنژیوگرافی، پیوند قزنیه و جراحی‌هایی که در طبقه‌بندی عمومی قرار می‌گیرند، شاهد افزایش ۸۵ درصدی پوشش هزینه‌ها هستیم. بر این اساس، مبلغ قرارداد در ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از ۱۲ میلیون تومان به ۲۲ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین در هزینه‌های پاراکلینیکی و اعمال درمانی سرپایی که بیشترین تقاضا را دارند، شاهد افزایش ۴۴ درصد هزینه‌ها هستیم. در مورد هزینه‌های اورژانس هم با اینکه رقم پوشش هزینه کم است اما ۱۰۰ درصد افزایش را نسبت به قرارداد ۹۹-۱۴۰۰ شاهد هستیم.» 

لزوم پرداخت برخط هزینه‌ها در مراکز طرف قرارداد

عیوضی در مورد راهکارهایی که برای پرداخت هزینه‌های بازنشستگان پیش‌بینی شده است، گفت: «سال گذشته من به نمایندگان از بازنشستگان در جلساتی با مدیرعامل آتیه‌سازان حافظ شرکت کردم. پس از اینکه اعتراض خود را به اطلاع وی رساندم. در نهایت به دنبال افزایش اعتراض‌های بازنشستگان، آتیه‌سازان متعهد شد که هزینه‌های پایین‌ترین از ۵۰۰ هزار تومان را در کمتر از ۷۲ ساعت به حساب بازنشستگان پرداخت کند. با این حال در مورد هزینه‌های بالاتر از این میزان چنانچه مرکز درمانی با آتیه‌سازا قرارداد داشت، مقرر شده که درجا (برخط) سهم بیمه پرداخت شود.» 

وی افزود: «در مورد مراکز فاقد قرارداد با آتیه‌سازان هم بازنشستگان باید اسناد پزشکی و هزینه‌هایی که متقبل شده‌اند را به این شرکت ارائه کنند. اگر هزینه‌ها برخط کسر شود، بازنشستگان در بیشتر مراکز تحت پوشش دریافت برخط قرار می‌گیرند. با این همه، ما امیدواریم که هزینه‌های بیمه تکمیلی به کل از سر بازنشستگان برداشته شود و بازنشسته‌ها به هیچ وجه به این سمت سوق داده نشوند. پوشش هزینه‌های درمان بیمه شدگان به صورت ۱۰۰ درصد رایگان، وظیفه اصلی، قانونی و شرعی بیمه‌شدگان است و انتظار نداریم که این هزینه‌ها را سربار بازنشستگان کنند.» 

ثبت نام بازنشستگان از طریق کانون‌ها 

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان تهران، با اشاره به آغاز ثبت نام و حذف و اضافه بیمه تکمیلی، گفت: «این عملیات از ۱ اذر شروع شده و تا پایان دی ماه ادامه دارد؛ البته ثبت نام صرفا توسط بازنشستگانی انجام می‌شود که قرارداد بیمه تکمیلی نداشته‌اند. بازنشستگانی که در قرارداد قبلی حضور داشتند، به صورت خودکار در این قرارداد هم اضافه می‌شوند. هر بازنشسته‌ای هم که بخواهد اعضای خانواده‌اش را اضافه کند یا حذف کند، می‌تواند این کار را تا پایان دی ماه انجام دهد.» 

عیوضی با اشاره به اینکه ثبت نام و حذف و اضافه صرفا از طریق سایت کانون انجام می‌شود، افزود: «بازنشستگان عزیزی که نمی‌توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند، می‌توانند به دفتر کانون مراجعه کنند تا این کار را برای آن‌ها انجام دهیم.»

منبع: ایلنا


اخبار ویژه بازنشسته‌ها در لینک زیر:

instagram.com/bazneshasteh.news

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
0
اگرناراحتیدبازنشستگان را زنده دفن کنیدتا راحت شوید
معصومه
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
0
سلام . آقا این بیمه ها اصلا به درد نمیخوره و فقط سر ماه از حقوق معلم ها کم میکنن ولی نه پول ویزیت ، دارو ، و هیچ چی رو نمیدن مگر فقط بستری بشی اونم کمی رو می‌دهند و حتی عینک که ارزانترین ۵۰۰ تومنه اینا ۱۰۰ تومن میدن آخه این انصافه ، ترو خدا باز نگری کنید ماهم بشریم ، این پولی که شما میگیرید باید حلال باشه !!!!!
کبی
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
0
والا بیمع تکمیلی کارمندا نبلغش خیلی کمتر از این مبلغ هست و آیتم های مورد پوشش اونام تازه بیشتر هست اینکهنه دندان نه چشم را تحت پوشش ندارع خدا رو خوش میاد یه بازنشسته چقد مگع داره کع اینجوری کمر شکن بشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
0
رفتم آزمایش خون دادم میگن بیمه تکمیلی
HDL چربی خوب خون را زیر پوشش داره
LDL چربی بد خون را باید آزاد بپردازید
و 21000 تومان از ما گرفتند

بیمه تکمیلی قیمت را بالا برده عوضش از عملکردش کم کرده
خنده داره....
اونوقت کانون فکر میکنه شاخ قول رو برای بازنشستگان شکسته
رقیه موسوی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
سلام خرج دندان پزشکی برای مستعمری بگیران
خیلی زیاد است لطف کنید بیمه تکمیلی مخارج
دندان پزشکی هم قبول کنه ممنون میشیم
همه بیمه تکمیلی ها مخارج دندان پزشکی
دارن بجز بیمه اتیه تامین اجتماعی
الماس خزایی
France
۰۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
باسلام بنده از سال ۱۳۵۷ بیمه بودم ولی چون قطی بیمه داشتم در سال 1400 با 20 سال سابقه بازنشست شدم چرا باید با اینهمه بدبختی الان باید بیمه تکمیلی بگیرم و ماهانه 9100هزارتومان هم پرداخت کنم این کجای اعدالت است چرا باید با حقوق ناچیز از من طلب پرداخت بیمه تکمیلی کنند خدا از مسبب این کار نگذرد من روز قیامت از شما شکایت میکنم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
بیمه باید۷۰درصدراپذیرفته ۳۰درصدمربوط به پرداخت بیمه گرباشد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
بنده بعلت بیماری و احتیاج به داروهای استخوانی و ویتامین ها با اینکه سه تا کسورات بیمه دارم ولی تا الان همه دارودرمانی و پاراکلینک ها را از جیب پرداخت کردم حالا حق سرانه درمان کسر می‌شود بیمه تکمیلی کسر می‌شود بیمه عمر کم می‌شود آخر کسی پاسخگو نیست مگر ما چقدر دیگه عمر داریم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
آقای مدیر بازنشستگان لطفاً دندون و عینک رو هم تحت پوشش تکمیلی قرار بدین
مهدی حائری
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
ضمن عرض ادب ، نظر خواهی زمانی درسته که قبلا مبلغ تعیین نشده باشه ، بیمه آتیه سازان اصلا بیمه موثری نیست . مشخص نیست چرا دولت و مجلس انقلابی به بازنشسته ها گیر دادند . وقتی شخصی سالها پولی را بابت بازنشسته شدن میدهد ، بعدا حق اوست که از امکانی که خودش در مرکزی ساخته استفاده کنه . یه جای کار ایراد داره !!!
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
با سلام الان مدت پنج ماه است ک بنده عمل چشم کردم وهر ماه از بیمه من بیمه تکمیلی کم میکنن هنوز هیچ مبلغی بر نگشته تکلیف من چیه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
این بیمه های تکمیلی اصلا پول دارو رو که خیلی مهمه پرداخت نمیکنن. وبرای یکسال یک مبلغ بسیار بسیار ناچیز رو پرداخت میکنن که حتی پول نصف یکبار نسخه هم نمیشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
0
0
سلام چرا بیمه ها اینقدر بایکدیگر فرق دارن بیمه دیگر ادارات موقع مراجعه رایگان حتی تزریقات وعینک ولی ما باید اول پول پرداخت کنیم موقع تصویه بیشتر داروها را حساب نمیکنن میگن آزاده این شد بیمه مگر چشم و دندان اعضای بدن نیست این داروهای آزاد را مگر دکتر ننوشته یکسال تمام پول بیمه پرداخت می‌کنیم لااقل از آن استفاده کنیم
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}