شهردار مشهد: مشهد، قطب تولید گل‌وگیاه در کشور است قرقی و شهرک مهرگان مشهد در مسیر سامان دهی آزادسازی ۴ هکتار از زمین‌های مشرف به کوه پارک مشهد ویدئو | استاندار خراسان رضوی: مصمم به برخورد با نانوایی‌های متخلف هستیم گردهمایی مربیان طرح فرهنگی تربیتی «چهره به چهره و چکامه» در مشهد برگزارمی‌شود دستگاه قضا با ترک فعل مدیران مشهدی در ایجاد اخلال در بازار برخورد می‌کند  عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد: فرهنگسازی در زمینه کاهش آلودگی هوا وظیفه شهرداری‌هاست فراخوان طراحی یادمان میدان سپهبد مشهد دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مشهد: جمعیت هلال احمر ایران جزو پنج جمعیت برتر دنیاست استاندار خراسان رضوی: وظیفه داریم آمادگی‌های لازم را پیش از وقوع حوادث کسب کنیم همه برای توسعه شهر پیش‌بینی افزایش گردوغبار در دو روز آینده در استان خراسان رضوی روایتی از اجتماع عظیم دهه‌نودی‌های مشهدی در هم‌خوانی سرود «سلام فرمانده» عضو شورای اسلامی شهر مشهد: نمایشگاه محصولات زنان کارآفرین، ثمره تعامل بین‌بخشی در سطح ملی است برگزاری نشست‌های تخصصی «مدیران ۱۰۰ هیأت برگزیده» کانون و موسسه شهید ابراهیم روحی در مشهد طنین "سلام فرمانده" از مشهد الرضا(ع) | دهه نودی های مشهدی رکورد زدند + ویدیو وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: برای توانمندسازی مشاغل خانگی حاشیه شهر مشهد مساعدت مالی خواهیم کرد سید حسین علوی مقدم: به‌دنبال بازارسازی برای تولیدکنندگان در شهر هستیم
خبر فوری
شهردار مشهد: پروژه‌های عمرانی «ثامن» شبانه‌روزی شود
سیدعبدا... ارجائی، شهردار مشهد گفت: دوره کلی گویی و عبارات مبهم در ارائه خدمات به زائران گذشته و نیاز به برنامه ریزی مشخص داریم.

به گزارش شهرآرانیوز؛ شهردار مشهد با اشاره به اینکه دوره کلی گویی و عبارات مبهم در ارائه خدمات به زائران گذشته و نیاز به برنامه ریزی مشخص داریم، گفت: باید فرایند‌های خدمات رسانی به زائران شناسایی و به صورت چک لیست آماده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدعبدا... ارجائی در جلسه کارگروه خدمات شهری ستاد خدمات سفر خراسان رضوی افزود: براین اساس باید مشخص شود که از ابتدای ورود زائر به مشهد تا زمان خروج چه اقداماتی باید انجام شود و فرایند آن نیز معلوم باشد.

به طور مثال اگر قرار است ۳۰۰ خدمت به زائران ارائه شود فرایند خدمت، چک لیست ارزیابی اقدامات، زمان و دستگاه متولی هرخدمت مشخص باشد و یک بار برای همیشه تکلیف همه روشن شود. در طول زمان نیز اگر نیاز به تغییر یا اصلاح بود، می‌توان این کار را انجام داد.

ورودی‌های شهر برای نوروز متفاوت باشد

وی بر زیباسازی ورودی‌های شهرمشهد تأکید کرد و گفت: شهرداری‌های مناطق ۷، ۱۰، ۱۲ و... به موضوع زیباسازی ورودی‌های شهر اهتمام ویژه داشته باشند، زیرا ورودی‌های شهر در نوروز امسال باید با سال‌های گذشته متفاوت باشد و در این راه پلیس راه نیز به شهرداری کمک کند.

وی افزود: در طرح جدید نوسازی بافت پیرامونی اطراف حرم مطهر روی برخی از زمین‌ها کاربری پارکینگ گذاشته شد که حداقل دو زمین به عنوان پارکینگ فعال شود.

شهردار مشهد با اشاره به کمبود سرویس بهداشتی در بافت مرکزی و سایر نقاط شهر گفت: سرویس بهداشتی بحث بسیار مهمی است و باید تعداد سرویس‌های بهداشتی ثابت و سیار را در شهر افزایش دهیم.

ارجائی اظهارکرد: برای تدوین طرح ترافیکی ویژه پایان سال معاونت عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد با هماهنگی پلیس راهور و فرمانداری کمیته‌ای تشکیل دهد و پس از تدوین و تأیید، زمینه اطلاع رسانی ملی آن نیز فراهم شود تا زائران هنگام ورود به مشهد سردرگم نشوند.

پروژه‌های عمرانی منطقه ثامن شبانه روزی شود

وی به بحث کمبود نانوایی در بافت پیرامونی حرم مطهر اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری آمادگی دارد برای احداث ۲۰ باب نانوایی از افرادی که در بافت پیرامونی حرم مطهر تمایل دارند در ملک خود نانوایی ثابت ایجاد کنند عوارض تجاری دریافت نکند.

شهردار مشهد در پاسخ به درخواست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برای برگزاری هفته‌های فرهنگی سایر شهر‌ها در مشهد نیز گفت: از برگزاری هفته‌های فرهنگی شهر‌های خراسان رضوی استقبال می‌کنیم و آمادگی همکاری دراین زمینه را داریم.

شهردار مشهد: پروژه‌های عمرانی «ثامن» شبانه‌روزی شود

بار اصلی خدمات به زائران، بردوش مدیریت شهری

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه بار اصلی خدمات رسانی به زائران بردوش مدیریت شهری مشهد است، گفت: دستگاه‌های مختلف با شهرداری مشهد برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران همکاری کنند.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: طبق آمار ۸۰ درصد زائران از طریق جاده به مشهد مشرف می‌شوند؛ لذا نمی‌توان گفت که خدمت رسان زائریم، اما همه امکانات را به سمت فرودگاه و راه آهن ببریم.

وی افزود: در بحث زیباسازی شهرمدیریت شهری دراستقبال از بهار اقدامات خوبی انجام می‌دهد. برای جلوه بهتر این زیبایی‌ها همه دستگاه‌های خدمات رسان نیز باید برای رفع نقص و رنگ آمیزی تجهیزات خود در شهر اقدامات لازم را با هماهنگی شهرداری مشهد انجام دهند.

اطلاع رسانی طرح‌های ترافیکی قبل از اجرا

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز گفت: در جلسه‌ای که با فرماندهی انتظامی خراسان رضوی برگزار شد تصمیم گرفته شد اگر قرار است طرح‌های ویژه ترافیکی در هسته مرکزی در ایام پایانی سال اجرایی شود، پیش از آن اطلاع رسانی مناسبی به زائران و مجاوران انجام شود.

سیدخلیل منبتی افزود: در ارتباط با تردد افراد دارای معلولیت و سالمندان نیز در مسیر‌های منتهی به حرم که به دلیل طرح‌های ترافیکی مسدود است برنامه ریزی‌های لازم برای استفاده از خودرو‌های برقی انجام می‌شود.

منبتی ادامه داد: در راستای کاهش ترافیک و پیشگیری از تصادفات رانندگی ورودی مشهد از سمت قوچان نیازمند انجام اصلاح هندسی است که این موضوع پس از بررسی و برنامه ریزی لازم اجرایی می‌شود.

تدارک مدیریت شهری، برای استقبال از بهار و زائران نوروز

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد نیز از برنامه‌های مفصل مدیریت شهری، از جمله کاشت ۱۸ میلیون بوته گل در نقاط مختلف شهر برای استقبال از بهار، جشن‌های ایام شعبانیه و پذیرایی از زائران امام رضا (ع) خبر داد.

مهدی یعقوبی به برنامه‌های شاخص مدیریت شهری در حوزه رفت و روب در ایام پایانی سال اشاره و اظهار کرد: امسال در کنار پاک سازی و نظافت شهر، حاشیه مبادی ورودی تا فاصله ۱۰ کیلومتر در ۵‌محور قوچان، نیشابور، سرخس، کلات و فریمان نظافت خواهد شد.

وی به آماده باش بیش از ۱۱ هزار نفر از نیرو‌های خدمات شهری، فضای سبز و اجرایی در راستای زیباسازی و نظافت شهر برای استقبال از بهار اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه زیباسازی و فضاآرایی شهری ۱۸ میلیون بوته گل فصلی در نقاط مختلف شهر توزیع و کاشته خواهد شد.

یعقوبی تصریح کرد: همچنین طرح‌های ویژه گل کاری در همه میدان‌ها و فضای سبز شهر اجرا و بیش از ۱۰۸ هزار عدد از مبلمان شهری نصب شده در بوستان‌ها رنگ آمیزی و رفع نقص خواهند شد.

اولویت اسکان زائران نوروزی، مراکز اقامتی دائم است

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی سیدجواد موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، نیز در این نشست گفت: برای نوروز سال آینده، اولویت اسکان زائران نوروزی مراکز اقامتی دائم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}