تاکنون ۴۱۴ هزار زائر پیاده وارد مشهد شدند  اعزام روزانه ۲۵۰۰ اتوبوس از مشهد مقدس به سایر شهرها برای بازگشت زائران اختصاص ۸۰ درصد اتوبوس‌های برون شهری کشور به بازگشت زائران رضوی خدمت رسانی موکب های وزارت دفاع در مسیرهای منتهی به مشهد | حضور میلیونی دلدادگان امام رضا (ع) در مشهد یک حماسه بزرگ معنوی، فکری و معرفتی است ساعت کاری قطار شهری مشهد در روز شهادت امام رضا(ع) افزایش یافت پارکینگ‌های موقت شهرداری مشهد برای دهه پایانی ماه صفر + لیست نصب اپلیکیشن شهروندی «شهر من» با قابلیت استفاده از نقشه همراه مشهد آماده سازی بیش از ۴۰۰ آبخوری و وضوخانه در محور‌های منتهی به حرم مطهر رضوی استفاده از ظرفیت نیروهای سد معبر شهرداری در قالب راهنمای زائر در هسته مرکزی مشهد معاون اجرایی رییس جمهور در مشهد: الگوی عملی مدیریت جهادی در خراسان رضوی به ثبت رسید | راه‌اندازی پویش هر خانه یک زائرسرا، حرکت منحصر به‌فردی است بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از مسیر زائران پیاده امام رضا (ع) به وسیله بالگرد قول مساعد رئیس جمهور برای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز زائران در مشهد سرویس دهی قطار شهری مشهد رایگان شد آماده باش بیش از ۴ هزار باغبان در ایام پایانی ماه صفر برای کمک به پاکبان ها پیش‌بینی ۵۵ مرکز اسکان اضطراری در مشهد نگاهی به مشکلات اسکان زائران در دهه آخر صفر آماده باش تاکسیرانان مشهدی در ایام پایانی ماه صفر | ۸۰ تاکسی صلواتی به زائران رضوی خدمت می‌کنند فرماندار مشهد مقدس: ۴۰ درصد از ظرفیت اقامتگاه های اضطراری مشهد تکمیل شده است سرویس‌دهی شبانه اتوبوسرانی در سه روز پایانی ماه صفر | آماده‌باش ۴۵۰ اتوبوس در مسیر‌های منتهی به حرم امام رضا(ع)
خبر فوری

اجرای طرح «مشاوره محله» در حاشیه شهر مشهد

  • کد خبر: ۱۲۰۹۰۵
  • ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
اجرای طرح «مشاوره محله» در حاشیه شهر مشهد
در راستای افزایش توانمندی ساکنان اجتماعی حاشیه شهر مشهد، مدیریت شهری با اجرای برنامه‌های مختلفی درصدد است با بهره مندی از ظرفیت‌های اجتماعی شهرمان، برای رفع مشکلات پهنه حاشیه شهر اقدامات مؤثر و متناسب با نیاز‌های واقعی این محلات انجام دهد. ازاین رو، قرار است طرح «مشاوره محله» به عنوان یکی از طرح‌های دخیل در رفع معضلات اجتماعی در برخی مساجد این محلات اجرا شود.

به گزارش شهرآرانیوز، معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این زمینه گفت: طرح مشاوره محله با محوریت ارائه خدمات مشاوره در بیست مسجد محلات محروم مشهد اجرا خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی ابراهیمی با اشاره به تغییر عنوان اداره آسیب دیدگان اجتماعی به اداره اجتماعی افزود: تغییر نام این اداره از نظر وظایف و رویکرد بوده است. دراین باره، اداره اجتماعی نقش سیاست گذاری، تدوین برنامه‌های کلی، مشارکت و انجام وظایف شهرداری در حوزه امور اجتماعی را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه وظایف اداره اجتماعی با هماهنگی‌های سایر سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط در حوزه آسیب‌های اجتماعی اجراشدنی است، ادامه داد: سازمان اجتماعی در چند حوزه اجتماعی مانند هدایت آسیب دیدگان اجتماعی، کارتن خواب ها، ولگردها، متکدیان و کودکان کار وظایف قانونی دارد که در رویکرد‌های جدید بحث‌های سامان دهی و اجرایی به مناطق واگذار خواهد شد. در این راستا، حوزه اجتماعی سازمان بیشتر نقش سیاست گذاری در حوزه‌های یادشده را برعهده خواهد داشت.

ابراهیمی درباره ایجاد مراکز مشاوره محلی گفت: با کمک مساجد در شهر، مراکز مشاوره محلی به صورت مشاوره گروهی در طرح «مشاوره محله» برقرار خواهد شد.
وی درباره برنامه‌های پیش رو برای آسیب دیدگان اجتماعی تصریح کرد: برای توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی کار‌های بسیار خوبی آغاز خواهد شد و رویکرد‌های جدیدی تدارک دیدیم تا بتوانیم در هر منطقه مراکز اجتماعی برپا کنیم و بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را جدی‌تر دنبال خواهیم کرد. همچنین اکنون اعتبار خوبی برای این طرح در نظر گرفته شده است.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد درباره همکاری با سازمان‌ها و نهاد‌ها در بحث معتادان متجاهر افزود: با همکاری سایر سازمان‌ها مانند شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر، بهزیستی و دادستان ویژه در امور کمپ و معتادان متجاهر، به صورت کلی فعالانه‌تر عمل خواهیم کرد.
وی درباره رویکرد کلی این سازمان گفت: در اداره اجتماعی رویکرد کلی ما تمرکز بر انجام وظایف قانونی شهرداری در حوزه اجتماعی با کمک نهاد‌ها و سازمان ها، سیاست گذاری، تفویض اختیار و اعتبار به مناطق و به ویژه دادن خدمات به بخش‌های محروم شهری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}