جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش سه‌شنبه ۳۰ دی آخرین آمار کرونا تا ۲۹ دی ۹۹ | جان باختن ۸۳ بیمار دیگر کووید۱۹ در کشور در ۲۴ ساعت گذشته هزینه معالجه و درمان بیمه‌شدگان اجباری و بازنشستگان تامین اجتماعی رایگان است مدارک لازم برای برقراری مستمری بازماندگان تامین اجتماعی تذکر مجلس به «روحانی» درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی لرزش شدید در پی وقوع زلزله امروز سبزوار دردسرهای زن صیغه‌ای برای مرد پولدار تهرانی آخرین آمار کرونا در جهان ۲۹ دی قبح طلاق را در گفتگو‌ها از بین نبرید صحبت‌های جنجالی یک روحانی درباره «غربالگری جنین» + فیلم کدام مدارس از اول بهمن بازگشایی می‌شود؟ اولین تصاویر از کشف جسد «معین شریفی» در کردکوی گلستان + فیلم روایتی از جریمه اشتباهی خودرو‌ها و پاسخ پلیس راهور وضعیت نامشخص حضور دانش آموزان در مدارس و ضدونقیض‌گویی مسئولان شما یکى از آن ۴ نفر هستید؟ کنترل سرطان پروستات با مصرف قهوه! جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش دوشنبه ۲۹ دی کشف ۲۷۴ کیلوگرم مواد مخدر در ورودی مشهد حریرچی: سفرهای اخیر فاجعه آمیز است + فیلم سیگار‌های الکترونیکی و التهاب روده‌ها
خبر ویژه

دهیاران پاداش مقابله با کرونا می‌گیرند

  • کد خبر: ۳۲۵۱۴
  • ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
دهیاران پاداش مقابله با کرونا می‌گیرند
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در آستانه بزرگداشت روز دهیاری‌ها (چهاردهم تیر ماه) به دهیاران سراسر کشور پاداش مقابله با کرونا پرداخت می شود.

به گزارش شهرآرانیوز، سعیدرضا جندقیان بیدگلی افزود: با توجه به ضرورت قدردانی از زحمات جهادگرانه دهیاران سراسر کشور که با همت والای خود، از روزهای نخست شیوع کرونا علاوه بر اجرای وظایف مقرر، برای پیشگیری و مقابله با این ویروس، اقدامات موثری را در سطح روستاهای کشور کرده اند تا این بحران را در مناطق روستایی مدیریت کنند، به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های کشور ابلاغ شد تا در هفته نکوداشت شهرداری و دهیاری از محل اعتبارات دهیاری‌ها به همه دهیاران پاداش مقابله با ویروس کرونا پرداخت شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آگاهی بخشی مؤثر در سطح روستاها از سوی دهیاران پرتلاش و همراهی روستاییان، شاهد سلامتی کامل در سطح روستاهای کشور باشیم.

 

هفتمین جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها برگزار می شود


معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: هفتمین جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها در موضوعات کارآفرینی، منابع درآمدی پایدار و جهش تولید در روستاها و عمران و خدمات روستایی دهه فجر امسال برگزار می شود و معاونت امور دهیاری‌ها هفتمین جشنواره طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها را با رویکردی نوین برای  ایجاد انگیزه مضاعف در نهاد دهیاری‌ و مناطق روستایی،   معرفی تجارب موفق دهیاری‌ها و تعمیم به سایر دهیاری‌ها که موقعیت مشابهی دارند، را با رویکرد جهش تولید برگزار می‌کند.
جندقیان بیدگلی افزود: شیوه‌نامه هفتمین جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها به استانداری ها که در آن فرایند برگزاری و معیارهای عمومی و تخصصی و قالب و نحوه ارسال طرح‌ها مشخص شده ابلاغ شده، ‌ اهداف این جشنواره  شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جوامع روستایی، رونق تولیدات روستایی و تحقق شعار راهبردی جهش تولید،   تحقق اصل خودکفایی در دهیاری‌ها، شناسایی و معرفی تجارب موفق و تعمیم آن به سایر دهیاری‌ها، تقویت روحیه خلاقیت و نوآوری در مدیریت محلی و توانمندسازی و ارتقاء ظرفیت‌های مدیریت محلی است.


 وی برخی معیارهای عمومی انتخاب آثار برای این جشنواره را ابتکار و خلاقیت در طرح، نوآوری و استفاده از فناوری‌های نوین در طرح، جلب مشارکت مردمی‌ به‌ویژه زنان، جوانان و اقشار آسیب‌پذیر و انطباق طرح با اهداف توسعه پایدار روستایی معرفی کرد.


جندقیان بیدگلی گفت: طرح‌های ارسالی ‌باید توسط دهیاری اجرا و به بهره‌برداری رسیده باشند، بیش از دو سال از زمان بهره‌برداری طرح‌های ارسالی نگذشته باشد، از ارسال طرح‌های ارائه شده در جشنواره‌های پیشین یا سایر جشنواره‌های مشابه خودداری شود و ارسال اطلاعات طرح‌ها  از طریق سامانه تا ۱۵ مرداد سال جاری مورد قبول خواهد بود و به طرح‌هایی که خارج از سامانه ارسال شود ترتیب اثر داده نمی‌شود.

 

پویش ایده‌های برگزیده روستایی

 

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: همچنین پویش ایده‌های برگزیده روستایی در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور کلید خورد و شیوه نامه این پویش با تأکید بر امور مربوط به جامعه روستایی و متناسب با توسعه روستا برای ارتقاء سطح رفاهی و خدماتی روستا نیز ابلاغ شده است.  

 

وی ادامه داد: معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و خلق ایده‌های نو در جوامع محلی و به منظور نکوداشت هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، از طریق دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها، اقدام به برگزاری پویش ایده‌های برگزیده کرده است تا با بهره گیری از توان افراد خلاق، گام‌های مؤثری را در جهت توسعه و آبادانی روستاها و رفاه جوامع محلی بردارد.

 

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: این پویش در هشت محور شامل ایجاد منابع درآمدی پایدار برای مدیریت محلی، کارآفرینی و اشتغال‌ روستایی، بهبود وضعیت مدیریت پسماند و بهداشت محیط، بهبود وضعیت حمل و نقل روستایی، بهبود وضعیت توسعه کالبدی، مدیریت بحران و ایمنی روستا، توسعه گردشگری، ایجاد نشاط اجتماعی و اوقات فراغت و جلب مشارکت های مردمی برگزار می شود.

 

 جندقیان بیدگلی درخصوص معیارهای انتخاب ایده‌های برگزیده گفت: این ایده ها باید مرتبط با توسعه روستایی بوده و در راستای حل یک مشکل در روستا یا خلق یک فرصت جدید باشد و در عین حال  واجد ابتکار، خلاقیت و نوآوری و منطبق با شرایط موجود  کشور، متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های روستا و دارای قابلیت اجرا و همچنین توجیه اقتصادی باشد و بتواند به بهبود وضعیت محیط زیست و بهبود اشتغال و معیشت روستاییان کمک کند.


 
وی در زمینه برنامه زمان بندی این پویش گفت: علاقه مندان به مشارکت در این پویش تا ۱۴ تیر سال جاری فرصت ایجاد و بارگذاری فرم الکترونیکی ثبت ایده توسط دفاتر امور روستایی وشوراها در پورتال استانداری  را دارند و ایده‌های برگزیده حداکثر تا ۳۱ مرداد ماه سال جاری باید به معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال شود.


 
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: بررسی و انتخاب ایده‌های برگزیده ارسالی در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشورحداکثر تا اول مهرماه سالجاری صورت می گیرد و برگزیدگان ایده پرداز در روز ۱۵ مهرماه همزمان با روز بزرگداشت روستا معرفی و تقدیر می شوند.

 

وی در مورود عناوین  روزهای هفته نکوداشت شهرداری و دهیاری(۱۴تا ۲۰ تیر ماه) نیز که از سوی دست اندرکاران مدیریت شهری و روستایی برگزار می شود، گفت: این روزها شامل روز شهرداری و دهیاری؛ جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، شهرداری و دهیاری؛ صیانت از حقوق شهروندی، اعتلای سرمایه اجتماعی و قانون‌مداری، شهرداری و دهیاری؛ سکونتگاه زیست‌پذیر و ارتقای کیفیت زندگی، شهرداری و دهیاری؛ آموزش، توانمند سازی و فناوری‌های نوین، شهرداری و دهیاری؛ ایثار، همگرایی و عملکرد جهادی، شهرداری و دهیاری؛ صیانت از هویت، کالبد، دانش بومی و میراث شهر و روستا و شهرداری و دهیاری؛ پویشی به سوی گام دوم انقلاب است.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}