ویدئو | گنبد سبز مشهد را بیشتر بشناسید شهردار مشهد اعلام کرد: رینگ شهر مشهد در اولویت پروژه‌های عمرانی شهرداری آغاز عملیات اجرایی احداث چپگرد بزرگراه پیامبر اعظم (ص) به بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نام نویسی رایگان واکسن کرونا برای سالمندان در مشهد تکذیب شد بازگشایی باغ خونی مشهد به تعویق افتاد تعداد کرونامثبت ‌ها در مشهد افزایش چشم‌گیر‌ی یافته است پایان عملیات حفاری ضلع شرقی خط سه قطار شهری تا دی ماه خیابان سرخس مشهد، خیابان عجایب ‌المشاغل یادی از برخی مشاغل رایج که امروزه فقط نامی در گوشه کتاب‌ها و اسناد هستند همدلی به وقت افطار در مشهد شهردار مشهد: پروژه‌های شهر مشهد از تهران و تمام کلانشهر‌ها‌ی کشور بیشتر است | شرمنده مردم  در حاشیه شهر هستیم رئیس شورای شهر مشهد: به‌جای قضاوت ناصواب، بگوییم چه کاری قرار است برای مردم انجام دهیم رئیس پلیس راهور مشهد: سربازان بازوی کمکی برای روان سازی ترافیک شهر مشهد هستند اتصال تقاطع آزادگان به بزرگ‌راه مشهد- چناران تا تیرماه ۱۴۰۰ سایه تعطیلی بر سر ۱۳ هزار واحد تجاری  موقت مشهد روند افزایشی ابتلا به کرونا در خراسان‌رضوی مچنان ادامه دارد | پایبندی به شیوه‌نامه‌ها یگانه راه خلاصی از کرونا مراسم رژه موتوری و خودرویی روز ارتش در مشهد برگزار شد راه‌اندازی ساختمان جدید انتقال خون مشهد، شاید ۶ ماه دیگر مسعود ریاضی: انجام پروژه‌های زیربنایی و فضای سبز در حاشیه شهر مشهد درخور توجه است ۵۰ درصد اصناف ممنوعیت‌های کرونایی را دور زدند
خبر فوری
خاک برداری و سفت کاری بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی حاشیه شهر مشهد، تا پایان ۱۴۰۰
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد وعده داده است که با تخصیص  اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی مراحل کلنگ زنی، خاک برداری و قسمت زیادی از سفت کاری این پروژه بزرگ تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز - بعد از موافقت رئیس جمهور با تخصیص بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی حاشیه شهر مشهد، حالا معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد وعده داده است که با تخصیص این اعتبار مراحل کلنگ زنی، خاک برداری و قسمت زیادی از سفت کاری این پروژه بزرگ تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما،  فروردین سال ۹۵ بود که با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور، کلنگ ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در زمین پنج هکتاری در ابتدای جاده سرخس به زمین زده شد تا پس از سال‌ها انتظار، اهالی شهرک رجایی در شرق مشهد از بیمارستانی مجهز با ۴۸ هزار متر مربع زیر بنا بهره‌مند شوند.
طبق وعده‌های مطرح شده در آن زمان قرار بود این بیمارستان طی ۴ سال ساخت شود، اما با وجود اتمام زمان بندی اجرایی این پروژه در سال گذشته، هیچ گونه اقدام اجرایی برای ساخت این بیمارستان انجام نشد. با این حال با پیگیری‌های متولیان استانی، بودجه شایان توجهی برای آغاز عملیات عمرانی این پروژه بزرگ تخصیص یافته است تا امید‌ها برای به سرانجام رسیدن این پروژه دوباره زنده شود.


موانع ساخت بیمارستان

در همین راستا حمیدرضا اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه درخواست ایجاد بیمارستان در این منطقه حاشیه شهر مدت‌ها روی زمین مانده بود، گفت: در توافقی بین استانداری و آستان قدس زمینی برای ساخت این بیمارستان اختصاص پیدا کرد و این زمین در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت، اما با توجه به تکمیل و تجهیز چندین بیمارستان بزرگ دیگر شهر، برای تأمین اعتبار بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی به شدت با مشکل مواجه بودیم. به این دلیل وزارت بهداشت با تخصیص بودجه برای این بیمارستان موافقت نکرد و نمی‌توانستیم ماده ۲۳ برای دریافت بودجه را اخذ کنیم.

وی با اشاره به بازدید یک ماه گذشته استاندار از منطقه حاشیه شهر در شرق مشهد، افزود: یکی از نیاز‌ها و کمبود‌های مهم ساکنان این منطقه ایجاد بیمارستانی مجهز برای دسترسی به خدمات درمانی اعلام شد. با اینکه با راه اندازی بیمارستان هاشمی نژاد تا حدودی فاصله اهالی این مناطق برای دسترسی به بیمارستان مجهز کم شده است، با توجه به بافت حاشیه شهر و تراکم جمعیتی این منطقه، لزوم ساخت بیمارستان مجهز در جاده سرخس بیش از گذشته اولویت پیدا کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: پس از پیگیری‌ها و ممارست استاندار برای به نتیجه رسیدن این پروژه، موافقت وزیر بهداشت و درمان و معاون توسعه وزارت بهداشت برای تخصیص بودجه به این پروژه حاصل شد. اسلامی با اشاره به فرصت پیش‌رو برای دریافت مجوز‌های فنی لازم برای تخصیص بودجه به این پروژه، گفت: با این حال مجوز کمیسیون ماده ۲۳ برای این پروژه از سازمان برنامه و بودجه برای سال ۱۴۰۰ صادر شد تا مقدمات لازم برای تخصیص بودجه به بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی دریافت شود.


نامه نگاری برای دریافت اعتبار ۲۰۰ میلیاردی

وی ادامه داد: در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور درخواست تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این بیمارستان در سال ۱۴۰۰مطرح شد که با موافقت رئیس جمهور همراه شد. در همین راستا در روز‌های گذشته نامه نگاری‌های لازم برای تخصیص این بودجه انجام شده است تا با تأیید نهایی رئیس جمهور این بودجه وصول شود.
 
معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه اقدامات عملیاتی و اجرایی جزو اولین دفاتر فنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است، افزود: با توجه به توان دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با تخصیص بودجه بخش عمده‌ای از عملیات سفت کاری بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی را تا پایان امسال پیش خواهیم برد. اسلامی درباره دیگر پروژه‌های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پروژه بیمارستان هاشمی نژاد بهره برداری شد و بیمارستان امداد و درمان جنوب در حاشیه بولوار نماز که امسال آماده بهره برداری می‌شود نیز بخشی از اقدامات این دفتر فنی است.


آغاز ساخت بیمارستان تخصصی در منطقه اقدسیه

وی اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که به شدت پیگیر آن هستیم و امیدواریم بتوانیم در چندماه آینده فاز اول آن را به اتمام برسانیم، پروژه سازمان انتقال خون است که با کمک استانداری، سازمان برنامه و بودجه و انتقال خون امیدواریم بتوانیم فاز اول این بیمارستان را در ۶ ماه اول سال به بهره برداری برسانیم.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره تأمین نیاز درمانی ساکنان غرب مشهد، بیان کرد: با توجه به توسعه مناطق غرب مشهد کلنگ یک بیمارستان خیرساز در منطقه اقدسیه زمین خورده است و مراحل اولیه کار آن در حال انجام است. به احتمال زیاد این بیمارستان به شکل تخصصی فعالیت خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}