استفاده از پارک ملت به‌ عنوان یک پارک هویتی در حوزه ورزش حس خوب تعلق شهروندان اولین رویداد چالش معکوس در حوزه قطارشهری برگزار شد لزوم توجه بیشتر به ایمنی ساختمان‌ها در حاشیه شهر مشهد نقشه جامع خواهرخواندگی مشهد تهیه می‌شود رفع کمبود‌های حاشیه مشهد، نیازمند همراهی دولت و مجلس است اوج بستری بیماران کرونایی خراسان رضوی در تابستان ۱۴۰۰ رقم خورد لزوم آشنایی شهروندان مشهدی با حقوق همسایه‌داری تقویت فضای نشاط و ورزش در دستورکار مدیریت‌شهری مشهد ایوان طرق یک گام به آبادانی نزدیک شد ضرب‌الاجل ۶ ماهه برای زیباسازی شهر مشهد ردیف ۳ هزارمیلیاردی برای قطارشهری مشهد هوای مشهد ناسالم است (۱۱ آذر) شهروند خبرنگار| کم آبی در روستای سنگ سیاه از توابع مشهد ارتقا سهم گردشگری شهری با ایجاد بوستان موضوعی یادمان‌های نوروزی لزوم توجه بیشتر به ایمنی ساختمان‌ها در حاشیه شهر مشهد شهردار مشهد تاکید کرد: سلامت، نشاط و آرامش مردم اولویت دوره ششم مدیریت شهری پیگیری برای افزایش اعتبارات قطار شهری در لایحه ۱۴۰۱ برف در راه خراسان رضوی ضرورت بازتعریف پروژه‌های شهری در مشهد
خبر فوری
تکمیل دسترسی‌های تقاطع چهارسطحی آزادگان مشهد تا مرداد  ۱۴۰۰
معاون شهردار مشهد: اولویت در تقاطع آزادگان، ساخت کندرو مسیر مشهد-چناران، تعریض پل نمایشگاه و ساخت مسیر پل نمایشگاه به پل پرتوی است

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ ۱۴ فروردین امسال بود که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، با حضور در مشهد، سه سطح از چهار سطح تقاطع ۴ سطحی آزادگان را به بهره برداری رساند و پس از این بهره برداری، عملیات ساخت دیگر سطوح این تقاطع و مسیر‌های دسترسی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت. اما بنا به گفته معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد در ساخت این تقاطع اولویت بندی‌ها تغییر پیدا کرده و اکنون توجه اصلی حوزه عمران شهرداری به ساخت مسیر‌های دسترسی این تقاطع است.

 

خلیل ا... کاظمی در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه عملیات ساخت تقاطع ۴ سطحی آزادگان در میدان نمایشگاه سابق از مردادماه سال ۹۸ با زمان بندی ۷۱۶ روزه آغاز شد، گفت: پس از ماه‌ها تلاش شبانه روزی پیمانکار این پروژه و حوزه شهرداری مشهد، سطح منفی یک این پروژه که متصل کننده بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی به بولوار نمایشگاه است و میدان همسطح و چپ گرد متصل کننده بزرگ راه امام‌علی (ع) به بولوار نمایشگاه در روز‌های ابتدایی سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.
وی افزود: با بهره برداری از این سه سطح، وضعیت رفت وآمد شهروندان در این تقاطع تسهیل شده و اکنون اصلی‌ترین اولویت در این تقاطع به پایان رسیده است.


تغییر اولویت‌ها در تقاطع آزادگان

وی با اشاره به تغییر اولویت بندی در ساخت تقاطع آزادگان گفت: در ادامه ساخت این تقاطع باید چپ گرد متصل کننده آزادراه مشهد چناران به بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی و دو پل متصل کننده مسیر مشهد چناران به بزرگ راه امام علی (ع) و برعکس را می‌ساختیم که البته ساخت این ۳ پل همچنان در جریان است، اما با تغییر اولویت بندی، ساخت مسیر‌های دسترسی به تقاطع آزادگان در دستورکار فعلی قرار دارد.


وی به دلایل این تغییر اولویت‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مراحل ساخت آزادراه مشهد چناران همچنان در جریان است و این پروژه پیشرفت فیزیکی شایان توجهی نیز ندارد، ساخت این ۳‌پل تا زمان ساخت آزادراه مشهد-چناران تأثیر چندانی در مدیریت ترافیکی ندارد و از این پل‌ها نمی‌توان به درستی بهره برد. از این رو ما هم در راستای تسهیل رفت وآمد شهروندان، اولویت کاری در این پروژه را به سمت تکمیل مسیر‌های دسترسی به این تقاطع تغییر دادیم.


کاظمی افزود: در این راستا عملیات تعریض پل چهل بازه «پل نمایشگاه» و تعریض مسیر حدفاصل تقاطع آزادگان تا بعد از نمایشگاه بین المللی مشهد، عملیات ساخت جاده پل نمایشگاه تا پل پرتوی از کنار کال چهل بازه و عملیات ساخت مسیر متصل کننده کندرو‌های مسیر مشهد- چناران به میدان همسطح تقاطع آزادگان به صورت هم زمان در حال انجام است و عملیات ساخت این پروژه‌ها تا اوایل مردادماه به پایان می‌رسد.


وی ادامه داد: با اتصال کندرو‌های مسیر مشهد چناران به میدان همسطح تقاطع آزادگان و در نهایت اتصال آن به بولوار صادقیه، گشایشی برای رفت وآمد شهروندان مشهد از مناطق مختلف الهیه به تقاطع آزادگان ایجاد می‌شود و همچنین با تعریض پل چهل بازه و ساخت مسیر این پل به پل پرتویی، حجم بار ترافیکی از بولوار نمایشگاه و انتهای بولوار وکیل آباد نیز کاسته می‌شود.


پیشرفت ۷۹ درصدی تقاطع آزادگان

معاون شهردار مشهد افزود: البته عملیات ساخت چپ گرد آزادراه مشهد چناران به بزرگراه آیت ا... هاشمی ر فسنجانی در حال انجام است که این پل نیز به احتمال زیاد تا مهر یا آبان امسال تکمیل می‌شود و همچنین تا پایان امسال نیز عملیات ساخت ۲ پل متصل کننده آزادراه مشهد چناران به بزرگ راه امام علی (ع) نیز به پایان می‌رسد. کاظمی افزود: در مجموع اکنون پیشرفت فیزیکی تقاطع ۴ سطحی آزادگان با در نظر گرفتن راه اندازی ۳ سطح این پروژه ۷۹ درصد است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}