درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر مشهد به‌عنوان شهر گفتگو معرفی شود کسب‌وکارهای حاشیه شهر مشهد زیر چتر حمایت مدیریت‌شهری رتبه پنجم مشهد در پارک‌های جنگلی، طبیعی و دست کاشت استان خراسان رضوی چند درصد مشهدی‌ها هنوز واکسن نزده‌اند؟ (۲۸ مهر ۱۴۰۰) مشارکت مردمی برای بهسازی بافت وکیل‌آباد مشهد شهروند خبرنگار| طبیعت زیبای روستای آبقد درخراسان رضوی شهردار مشهد: بهترین راه برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ترویج ورزش است منع تردد شبانه برای افرادی که واکسیناسیون انجام داده اند لغو می‌شود؟ پیامد‌های نبود تمرکز در تصمیم گیری! واکسیناسیون کرونا در ۳۵ ایستگاه قطار شهری انگاره های شهر درباره اسکان غیررسمی وعده میراث‌فرهنگی برای محافظت از خانه «سالاری» مشهد فرودگاه مشهد در مسیر هوشمندسازی شهردار مشهد: از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد تدوین سند چشم انداز بیست ساله متناسب با استانداردهای مشهدالرضا(ع) ابلاغ برنامه‌های مدیریت برداشت آب در حریم فرودگاه مشهد تا یک ماه آینده شهرداری مناطق مشهد؛ پیشانی خدمت به مردم اعتبارات زیارتی و فرهنگی پایتخت معنوی ایران نیازمند بازنگری است
خبر فوری

شفافیت شعار نیست، عمل است

  • کد خبر: ۷۹۲۷۲
  • ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
شفافیت شعار نیست، عمل است
حسین حسامی - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد

۱- شفافیت حق مردم است و باید به عنوان یک رویکرد درونی، به شفافیت پایبند باشیم. شفافیت به انتشار چند قلم آمار و اطلاعات خلاصه نمی‌شود. باید با مردم شفاف گفتگو کنیم. طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، باید کار‌های کرده و نکرده و راه‌های رفته و نرفته مان را به مردم بگوییم. باید با مردم صادق باشیم. این عین شفافیت است.

۲- برخی شعار شفافیت می‌دهند، اما شفاف نیستند، اما مدیریت شهری تا به امروز قدم‌های خوبی در این مسیر برداشته است.

۳- شفافیت و انتشار اطلاعات مالی و اداری و...، نباید دست مایه انتقام گیری‌های شخصی رسانه‌ها و اشخاص قرار گیرد.

۴- مدیران موظف به عملکرد در بستر شفافیت هستند، اما نباید به بهانه این موضوع فضای کار را برای مدیر نا امن کرد و برخی مدیران را از اجرای شفافیت ترساند.

۵- نکته حائز اهمیت دیگر این است که شفافیت نباید مانع بروز شجاعت مدیران در حوزه فعالیت آن‌ها شود.

۶ - رویه‌ها و فرایند‌های مدیریت شهری باید برای شهروندان شفاف شود. مردم باید با حقوق خود به صورت شفاف و دقیق آشنا شوند.

۷- شفافیت به عنوان یک پیوست مستمر، در همه مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد قرار می‌گیرد. ما با مردم صادقیم و به آن‌ها وفاداریم. ۸- شفافیت شعار نیست، عمل است. باید به شفافیت عمل کنیم. فاش تنها آغاز راه بود. نباید به شعار تبدیل شود. باید در این حوزه عمل کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}