امشب آسمان مشهد نورافشانی می‌شود (۱ آبان ۱۴۰۰) برگزاری اولین نمایشگاه پارک هنرهای دستی مشهد بازدید اعضای شور شهر مشهد از بازار پرندگان زینتی و حیوانات خانگی هوای مشهد سالم است هوشمندسازی شهر مشهد باید به ارائه خدمت به زائران و مجاوران منتهی شود خراسان‌رضوی؛ محور توسعه ایران شبی سرد در انتظار مشهد | هوا از فردا گرم می‌شود دوازدهمین یادواره شهدای وحدت در مشهد بر‌گزار شد شهردار مشهد: شهر را با نخبگان می‌توان مدیریت کرد خدمت رسانی حداکثری گذری بر وضعیت خانه‌های تاریخی مشهد که هر لحظه بیم فرو‌ریختنشان است روایتی از سرگذشت سالار خانه‌های مشهد در گفتگو با یکی از نوادگان معتمدالحکما صنعت نمایشگاهی کشور آینده‌ای روشن دارد گسترش فرهنگ تفکیک زباله در دستورکار مدیریت شهری مشهد بهره‌گیری از ایده جوانان و مشورت باتجربه‌ها در مدیریت شهر مشهد آمادگی استان برای مقابله با موج ششم کرونا | ممنوعیت حضور کارمندان واکسن نزده از اول آبان سلامت زبان فارسی و مدیریت شهری درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر شهروند خبرنگار| همزیستی مسالمت آمیز انسان و طبیعت
خبر فوری
ایجاد سایت ویژه بانوان در کمربند جنوبی مشهد در دستورکار مدیریت شهری
فاطمه سلیمی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در ایجاد محیط‌های امن برای انواع فعالیت‌های بانوان، کمربند جنوبی مشهد اولویت نخست است.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در ایجاد محیط‌های امن برای انواع فعالیت‌های بانوان، کمربند جنوبی مشهد اولویت نخست است. فاطمه سلیمی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر، افزود: باید فضا‌های شهری و پارک‌ها به شکلی طراحی شوند که بانوان از شرایط و امکانات لازم برای همه فعالیت‌های ورزشی، تفریحی و... برخوردار باشند؛ بنابراین حتی ورزش‌هایی مثل موتورسواری و دوچرخه سواری هم باید در محیط‌های امن و مخصوص این گروه در شهر ساخته شود.

وی تصریح کرد: دراین راستا ظرفیتی مانند کمربند جنوبی شهر مشهد بهترین زیرساخت اجرایی است. سلیمی با بیان اینکه مطالعات ویژه زنان در طراحی پارک‌ها و پروژه‌های تفریحی در دستورکار خواهد بود، افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که همواره مورد تأکید است دسترسی آسان و با شرایط مناسب بانوان، کودکان و گروه‌های خاص اجتماعی به فضا‌های تفریحی و سرگرمی به ویژه فضای سبز کمربندی مشهد است.

نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بر ضرورت مطالعات ویژه زنان در طراحی پروژه‌های تفریحی، فضای سبز و پارک‌ها تأکید کرد و گفت: اگر در فضا‌هایی که قرار است به بانوان اختصاص یابد امنیت کامل و لازم فراهم شود، نیاز‌های این قشر نیز برای فعالیت برطرف می‌شود. پس در طراحی پارک‌ها این مورد باید به طور ویژه دیده شود و فضا‌های شهری با محوریت خانواده طراحی شوند.

سلیمی با بیان اینکه مسائل هویتی و فرهنگی باید در نگاه ما بر بخش‌های مختلف شهر گسترده باشد، اظهار کرد: با توجه به ضرورت حکم فرمایی این نگاه موضوعات فرهنگی و هویتی باید در همه کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر حاکم باشد. وی تأکید کرد: شهر باید برای همه اقشار در دسترس باشد و پروژه‌هایی برای تأمین نیاز‌های مختلف شهروندان طراحی شود. همچنین برنامه‌هایی که در بازه زمانی گذشته آغاز شده است در این دوره باید اجرایی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر با اشاره به دو رویکرد مهم در حوزه خدمات شهری، افزود: نگاه محیط زیستی و توجه به مسائل اجتماعی در بستر محیط زیست و فضا‌های شهری دو محور مهم در این حوزه است که نیاز به توجه ویژه دارد. سلیمی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین نیاز‌های شهر مشهد در شرایط فعلی مدیریت یکپارچه بحران شهری است، اظهار کرد: این مهم باید به جدیت پیگیری شود تا در شهرداری مشهد چنین مدیریتی را سامان دهی کنیم.

پیگیری پروژه‌های زودبازده در محلات

رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: یکی دیگر از دستورکار‌های شورا و به ویژه کمیته‌های نظارتی پیگیری تعریف پروژه‌های زودبازده و محرک اقتصادی در محلات است. سلیمی ادامه داد: برای مثال در کمیته نظارتی شماره ۴ شورا موضوع ۱۰ میلیارد تومان پروژه زودبازده محرک توسعه را برای یک سال در منطقه ۷ مطرح کردیم که در آخرین مراحل پیگیری قرار دارد.

وی با تأکید بر پیگیری امور خانواده شهدا، به ویژه خانواده شهدای سلامت، گفت: از دیگربرنامه‌هایی که به طور ویژه در دستورکار شورای شهر مشهد قرار گرفته، موضوع تکریم خانواده شهدا و شهدای سلامت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}