یک عضو شورا: امروز فقط با وحدت می‌توان کارآمدی را افزایش داد تاکید بر اختصاص بودجه به حاشیه شهر مشهد ۱۰ هزار «کارت کار» برای کارگران سرگذری مشهد صادر شد وقتی جزئیات مهم است روز‌های تلخ روستای «حلوایی» در چند قدمی مشهد لایحه حمایتی شهرداری مشهد به نفع کارگران سنگ‌نگاره‌های معدنِ پلمب‌شده دیزدر جهانی می‌شود خراسان رضوی، سومین استان مبتلا به امیکرون در کشور است ۳۲ پروژه شهری در خدمت شهروندان مشهد پیشرفت ۸۰ درصدی سامان‌دهی «اسماعیل‌آباد» مشهد ۳ بازار در مشهد آماده بهره‌برداری شد دیوار‌های شیشه‌ای در مدیریت شهری | اقدام‌ها و راه‌های ارتباطی مبارزه با فساد در شهرداری مشهد اصلاح ۲ خط اتوبوس‌رانی برای مسیر توس مشهد به میدان آزادی سایه تخریب همچنان بر سر سنگ نگاره‌های «دیزدر» رایزنی برای حل مشکل زمین‌های بزرگ‌مقیاس منطقه گلشهر مشهد فرهنگ سازمانی در سازمان‌های شهر شهردار مشهد: شهرداران از تعریف پروژه‌های غیر ضروری و بدون مطالعه خودداری کنند مشهد، تنها شهر ایران است که قابلیت جهانی شدن دارد تخفیف‌های پرداخت نقدی بدهی‌های ساختمانی در مشهد تا سقف ۲۵ درصد بهره‌برداری بهینه از ظرفیت المان‌های هوشمند شهری در مشهد
خبر فوری
خدمت به محرومان اولویت کمیسیون ویژه سامان‌دهی حاشیه شهر
سیدابراهیم علیزاده - رئیس کمیسیون ویژه سامان‌دهی حاشیه شهر

امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که با عنایت‌های امام مهربانی‌ها، امام رضا (ع)، بستر رشد و توسعه فعالیت‌های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان در شورای ششم فراهم شده است.

کمیسیون ویژه حاشیه شهر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود محلی، استانی، ملی و استفاده از توانمندی‌های شهرداری مشهد سعی کرده است در ارائه خدمت به محرومان تلاش‌های درخورتوجهی انجام دهد.

تشخیص روش‌های مناسب خدمت‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار، توزیع عادلانه خدمات، نظارت بر پروژه‌ها و برنامه‌های حاشیه شهر، جلب مشارکت مردمی و توانمندسازی ساکنان حاشیه شهر، هم‌اندیشی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و نهاد‌های گوناگون و کمک به رفع مشکلات مردم این مناطق ازجمله فعالیت‌های این کمیسیون بوده است.

کمیسیون ویژه حاشیه شهر بر اساس اهداف و برنامه‌های خاص با رویکرد خدمت به مردم مشهدمقدس در کنار بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و خدمت به محرومان تشکیل شده و فعالیت‌ها و اقدامات اجرایی‌اش را آغاز کرده است.

این کمیسیون در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با موضوع محرومیت‌زدایی و رسیدگی به مستضعفان، سعی کرده است گام‌های مثبتی بردارد و از ابتدای شروع‌به‌کار تاکنون اقدامات و فعالیت‌های روبه‌رشد خود را در خدمت به مردم ساکن حاشیه شهر ادامه داده است.

از اولویت‌ها و سیاست‌های اجرایی که باید در این مناطق به انجام برسد، توسعه و افزایش سرانه خدماتی ازجمله فضای سبز، بهسازی و مقاوم‌سازی سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده، بازگشایی معابر، تعریض خیابان‌ها و بازآفرینی محلات حاشیه شهر است.

در این‌باره تشویق و جذب سرمایه‌گذاران خصوصی، تأمین منابع مالی برای کارآفرینان، اعطای وام و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت و تسهیلات قرض‌الحسنه برای توانمندسازی حاشیه‌نشینان بسیار مهم است.

آموزش مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای، ارتقای مهارت‌های فردی و برگزاری کلاس‌های آموزشی در همه مساجد، محلات و حسینیه‌ها از دیگر از کار‌هایی است که می‌توان در حاشیه شهر انجام داد.

همچنین توسعه بازارچه‌های محلی، تقویت مهارت نیروی کار، حمایت از اشتغال زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی از دیگربرنامه‌های کمیسیون سامان‌دهی حاشیه شهر است.

استفاده از نظر نخبگان، فرهیختگان و متخصصان شهری، بسترسازی مناسب برای زیرساخت‌های آموزشی و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی ازجمله مواردی است که در فرایند حل مشکلات و معضلات حاشیه شهر مشهد به آن پرداخته می‌شود.

امید است کمیسیون سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد بتواند گام‌های اساسی و مهمی در شورای ششم برای حل مشکلات مردم ساکن حاشیه شهر مشهد بردارد و بستری مناسب برای رشد و توسعه این مناطق فراهم کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}