خبر فوری
گونه های مثمر مهمان کمربند سبز جنوبی مشهد می شوند
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در سال های اخیر با توجه به سیاست های ابلاغی و برنامه ریزی شهرداری مشهد، بیشتر گونه های کاشته شده در ارتفاعات جنوبی، بومی انتخاب شده اند و با مطالعات انجام شده به سمت کاشت درختان مثمر و کم نهاده گام بر می داریم.

به گزارش شهرآرا نیوز، مهدی یعقوبی افزود: کاشت درختان در کمربند سبز، طبق دستورالعمل های تهیه شده و پس از تایید در کارگروه و کمیته فنی شناسایی گیاهان به تایید متخصصان و اساتید مطرح کشور می رسد و کاشت گونه های مهاجم یا غیر بومی در دستور کار نیست و هیچ گونه درخت مهاجم یا غیر بومی کاشته نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اکثر گونه های کاشته شده در کمربند سبز بومی و کم نهاده هستند، خاطرنشان کرد: با مطالعات انجام شده و تجربیات کارشناسان و متخصصان، کاشت گونه های مثمر را به صورت تفکیک شده آغاز کرده ایم‌.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: گونه های مثمر شامل، سنجد، عناب، زرشک، سماق، توت، انگور دیم و بنه است که می توان از میوه های این درختان نیز استفاده کرد.

یعقوبی با بیان اینکه تاکنون حدود یک میلیون اصله درخت کاشت شده که بیش از ۵۰ درصد آن گونه های بومی و کم آب طلب است، افزود: یکی از اهداف ما در ایجاد کمربند سبز، جلوگیری از تصرفات اراضی و ممانعت از گسترش افقی شهر مشهد است که با توسعه کمربندسبز، از ساخت و ساز بی رویه جلوگیری شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}