دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کورونا ویروس جدید ۲۰۱۹ + لینک دانلود انتقال بیماران مشکوک به کرونا با آمبولانس خصوصی ممنوع تولید روزانه ۱.۵ میلیون ماسک در کشور زندگی دوباره به پنج بیمار در مشهد با اهدای عضو یک کودک تاکنون در ایران ۵ نفر به کرونا مبتلا شدند مشاهده دو فرد مشکوک به کرونا در بابل آخرین اخبار کرونا در ایران تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ جزییات حکم قطعی ۵۲ محکوم اقتصادی و امنیتی کرونا کمتر از تصور مردم نگران‌کننده است بیمار مشکوک به کرونا در قم درگذشت هوای ۹ شهر کشور ناسالم است / مشهد قابل قبول دو نمونه کرونا در ایران مثبت اعلام شد/فوری توله سگ؛ عامل نزاع خونبار دو معتاد در مشهد مهار آتش‌سوزی یک کفش‌فروشی در میدان بیت‌المقدس مشهد+ویدئو در کدام شهرهای ایران موارد مشکوک به کرونا دیده شده است؟ بیش از ۲ هزار نفر تا ۳۰ بهمن؛ قربانی کرونا ویدئوی همدلی مردم ایران با ملت چین در میدان آزادی برای مبارزه با ویروس کرونا
خبر ویژه
فریبرز ثمینی معاونت آموزشی این دانشگاه به دستور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نامه‌ای به دانشجویان بسیجی در خصوص دلیل افزایش سهمیه‌ها پاسخ داده است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ متن این نامه به شرح زیر است:

با توجه به نامه محرمانه شماره ۹۸/۱۴۵۳۱ مورخ ۹۸/۱۰/۱ بسیج دانشجویی دانشگاه در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه به استحضار می‌رساند:

۱- تمامی پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در این دانشگاه، همانند سال‌های قبل براساس فایل ارسالی از سوی سازمان سنجش که در پورتال این دانشگاه قرار داده شده است، پذیرش و ثبت نام شده‌اند.

۲- بر اساس امکانی که سازمان سنجش در چند سال اخیر برای پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های مختلف در سامانه خود ایجاد کرده‌است تعدادی پذیرفته‌شده با عنوان «اشتباه در انتخاب رشته» نیز از طریق پورتال از سوی سازمان سنجش به دانشگاه معرفی شده‌اند.

۳- برخی از پذیرفته‌شدگانی که مشمول تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی کشور هستند نیز از سوی سازمان سنجش جهت پذیرش و ثبت نام معرفی شده‌اند. شایان ذکر است این افراد صرفا از تسهیلات استفاده می‌کنند که برابر بخشنامه مذکور در انتقال باید ۹۰ درصد و در تغییر رشته ۹۲.۵ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در همان سهمیه، مقطع و رشته مورد نظر را دارا باشند بنابراین فرزندان اعضای هیات علمی برخلاف تبلیغات گسترده‌ای که شده است، هیچ گونه سهمیه‌ای در کنکور سراسری ندارند و از همان سهمیه‌ای که شامل همه می‌شود یعنی منطقه ۱ یا ۲ یا ۳ استفاده می‌کنند و در صورت قبولی صرفا با استفاده از تسهیلات می‌توانند در همان مقطع قبولی، تغییر رشته داده یا منتقل شوند؛ به عبارت دیگر ظرفیت هیچ سهمیه‌ای را اشغال نمی‌کنند و جای کسی را نمی‌گیرند، اما به عنوان ظرفیت مازاد بر دانشگاه‌ها هستند.

۴- برخی نیز براساس آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر از سوی وزارت در قالب سهمیه ۵ درصد شاهد به این دانشگاه جهت پذیرش و ثبت نام معرفی شده‌اند.

۵- در خصوص مغایرت بین ظرفیت اعلامی در دفترچه با تعداد پذیرفته شدگان معرفی شده به دانشگاه نیز به استحضار می‌رساند ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با توجه به نیاز کشور کاهش و افزایش می‌یابد و در موعد مقرر به سازمان سنجش اعلام می‌شود؛ لیکن در سال جاری با توجه به نظر مجلس مبنی بر لزوم افزایش ظرفیت گروه پزشکی، وزارت بهداشت با افزایش ظرفیت پس از چاپ دفترچه‌ها و انتخاب رشته داوطلبان و پیش از اعلام نتایج نهایی، موافقت نمود و به همین دلیل به هنگام اعلام نتایج، دانشجوی بیشتری به تمامی دانشگاه‌ها از سوی سازمان سنجش کشور معرفی شد.

۶- با توجه به توضیحات بند ۵ کاملا شفاف و مشخص است که افزایش ظرفیت به معنی امتیاز دادن به همه افراد جامعه است نه قشر خاصی لیکن اگر منظور وجود اشکال در سهمیه‌ها است که این موضوع مصوبه مجلس است و ارتباطی به سازمان سنجش و دانشگاه‌ها ندارد. سهمیه‌ها در آزمون سراسری شامل سهمیه «منطقه ۱»، «منطقه ۲»، «منطقه ۳»، «۲۵ درصد شاهد و ایثارگر»، «۵ درصد ایثارگران» و «خانواده شهدا» می‌شود و وقتی ظرفیتی افزایش می‌یابد بر مبنای نمره و درصد اختصاص یافته به هر سهمیه، دانشجو پذیرش می‌شود. همانطور که در لیست ارسالی ملاحظه می‌فرمایند هیچکس خارج از این سهمیه‌ها به دانشگاه وارد نشده و هیچ سهمیه‌ای هم بیشتر از درصد مربوط به خود پذیرش نداشته است.

 

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}