شهرآرانیوز

پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
یادداشت بیشتر
سرخط خبرها
پیشنهاد سردبیر بیشتر
چرا هنوز برخی شهروندان بدون ماسک در جامعه رفت و آمد می‌کنند؟

چرا هنوز برخی شهروندان بدون ماسک در جامعه رفت و آمد می‌کنند؟

وقتی ساده ترین کار ممکن را به درستی انجام ندهیم، مجبور خواهیم شد سخت ترین مسیر ممکن را طی کنیم. مسیری دردناک و آزار دهنده که معلوم نیست بتوانیم به پایانش برسیم. نزدیک به 2 سال است که کرونا سایه سیاهش را بر سر زندگی مردم جهان انداخته و هر روز خبر کشته شدن مردمان بسیاری به دست این ویروس منحوس را می شنویم. ویروسی که تا امروز درمان مشخصی برای دفع آن پیدا نشده و تنها راه موثر، پیشگیری است. واکسن بهترین راه پیشگیری است و ماسک زدن و رعایت پروتکل ها، ساده ترین آن. کار ساده ای که بسیاری آن را انجام نمی دهیم.
مسئولیت اجتماعی شهروندان در این روز‌های کرونایی چیست؟

مسئولیت اجتماعی شهروندان در این روز‌های کرونایی چیست؟

کرونا این روزها در سرزمین ما، کمر به قتل عام مردم بسته است. ویروسی که سویه های جدیدش، مرگبارتر از پیشینیان خود حالا دیگر پیر و جوان نمی شناسد و همه را به کام مرگ می کشد. در این بین هر چند نمی توان از تعلل مدیران در پیشگیری و درمان این ویروس مرگبار گذشت اما نکته مهم دیگری نیز وجود دارد که کم توجهی به آن، متاسفانه مانند همان سوء مدیریت نقش مهمی در گسترش این همه گیری دارد؛ کم توجهی ما به رعایت پروتکل هایی که می توانند نجات بخش باشند. ما باید به مسئولیت انسانی خود در قبال یکدیگر، پایبند باشیم.
مسئولان و شهروندان در آزمون «جامعه‌پذیری»

مسئولان و شهروندان در آزمون «جامعه‌پذیری»

در حالی که میزان مرگ ومیر ناشی از کرونا در شهر مشهد فاجعه‌ای تاریخی شده است، شماری از شهروندان مشهدی همچنان درگیر دعوای «شمال رفتن» و «گشودن یا نگشودن در دکان» هستند؟ در این میان، نه خبری از توقف پرواز هواپیما‌ها و حرکت قطار‌ها است، نه مراکز اقتصادی و تجمعی و ادارات تعطیل می‌شوند و نه گزارش‌های میدانی شهرآرانیوز، رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی را در تجمعات گوناگون تایید می‌کند. هر اجتماعی در شرایط بحرانی، مؤلفه‌های هویتی خود را پررنگ‌تر بروز می‌دهد، درست مثل خانواده‌ای که در شرایط سخت، یکدیگر را بهتر می‌شناسند. در جامعه شهری هم شرایطی مانند جنگ یا بیماری‌های سخت، محکی برای آزمون مؤلفه‌های اخلاقی و شخصیتی آن جامعه و شهروندانش است.
گفتگو‌ با پرستارانی که تلفنی از بیماران مزمن مراقبت می‌کنند | پرستاری از پشت خط

گفتگو‌ با پرستارانی که تلفنی از بیماران مزمن مراقبت می‌کنند | پرستاری از پشت خط

پیگیری خوب است. آن قدر خوب که بسیاری بر این باورند پیگیری و پشتکار در امور از استعداد در کسب موفقیت مهم تر است. اصلا به همین دلیل خوب بودن است که توصیه می کنند، در انجام کارهایمان پیگیر باشیم و آن را تا حصول نتیجه ادامه دهیم. پیگیری اما شکل دیگری نیز دارد. شکلی که می تواند جان انسانی را نجات دهد و این کار را افرادی انجام می دهند که به آن ها «پرستار پیگیر» می گویند. کسانی که پس از ترخیص بیماران از بیمارستان هم پیگیر وضعیت آن ها هستند تا روند درمان به درستی طی شود.اگر می خواهید بیشتر درباره پرستاران پیگیر بدانید، این گزارش را بخوانید.
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}