خبر فوری

پایان پرونده طرح های تفصیلی مشهد تا پایان سال

  • کد خبر: ۸۵۳۱۹
  • ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
پایان پرونده طرح های تفصیلی مشهد تا پایان سال
ساسان نورین مقدم درباره آخرین وضعیت ابلاغ و اجرایی شدن طرح‌های تفصیلی شهر مشهد گفت: مشهد دارای ۷‌طرح تفصیلی بوده و البته چند طرح تفصیلی نیز برای مناطق منفصله این شهر مدنظر قرار گرفته است.

علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ از اوایل سال گذشته فرایند بررسی و تصویب طرح‌های هفت گانه تفصیلی شهر مشهد و طرح‌های تفصیلی مناطق منفصل این شهر در شورای شهر آغاز شد و ۵ طرح از ۷ طرح تفصیلی پیشنهادی شهرداری و مشاوران به تأیید شورای پنجم رسید و برای تصویب نهایی و در نهایت اجرای این طرح‌ها به کمیسیون ماده‌۵ ارسال شد.

در ادامه این فرایند نیز دو طرح برای بررسی از شورای پنجم به شورای ششم رسید تا عملا تصویب دو طرح باقی مانده و البته اجرایی و عملیاتی شدن این طرح هادر فرایند کاری مدیریت شهری مشهد توسط شورای ششم انجام و بر آن نظارت شود.

در همین راستا از مجموع طرح‌هایی که به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده، دو طرح جنوب شرق و جنوب غرب به تصویب این کمیسیون رسیده است و آن طور که مدیرکل طرح‌ها و مطالعات شهری شهرداری مشهد اعلام کرده است اکنون طرح جنوب غرب برای عملیاتی‌‎شدن در حال پیاده سازی در سیستم‌های شهرداری است.

ساسان نورین مقدم در گفتگو با شهرآرا درباره آخرین وضعیت ابلاغ و اجرایی شدن طرح‌های تفصیلی شهر مشهد گفت: مشهد دارای ۷‌طرح تفصیلی بوده و البته چند طرح تفصیلی نیز برای مناطق منفصله این شهر مدنظر قرار گرفته است.

«جنوب غرب» در مرحله پیاده سازی

وی افزود: پس از اینکه در سال گذشته طرح تفصیلی حوزه جنوب غرب مشهد به تصویب شورای شهر رسید، این طرح برای تصویب نهایی به کمیسیون ماده ۵ استانداری ارسال شد و پس از بررسی در کمیته‌های فنی و بررسی در جلسه رسمی این کمیسیون تصویب و ابلاغ شده است. اکنون مراحل پیاده سازی این طرح و اسناد مربوط به آن در حال انجام است.

وی ادامه داد: طرح تفصیلی حوزه جنوب شرق نیز که مصوبه شورای شهر مشهد را دارد به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسیده است و احتمالا یک تا دو هفته آینده پس از رفع برخی ایرادات و ابهامات، برای اجرا ابلاغ می‌شود. نورین مقدم با اشاره به بررسی ۴‌طرح تفصیلی در کمیته فنی کمیسیون ماده ۵ گفت: اکنون طرح‌های تفصیلی تصویب شده در شورای شهر مربوط به بخش‌های میانه شرقی، مرکزی و شمال غرب در کمیته فنی کمیسیون ماده ۵ در دست بررسی است و البته برخی مسائل مربوط به میراث در طرح تفصیلی حوزه مرکزی وجود دارد که باید رفع شود.

وی تأکید کرد: همچنین طرح تفصیلی حوزه شمال شرق که فرایند بررسی آن از شورای پنجم شهر به شورای ششم رسیده، هنوز به صحن علنی شورای شهر نیامده، اما به صورت هم زمان در کمیته فنی کمیسیون ماده ۵ و شورای اسلامی شهر مشهد در حال بررسی است. مدیرکل طرح‌ها و مطالعات شهری شهرداری مشهد درباره آخرین طرح تفصیلی شهر مشهد نیز گفت: آخرین طرح تفصیلی کلان شهر مشهد مربوط به حوزه میانه غربی شهر است که اکنون مشاور جدید برای تهیه این طرح جایگزین مشاور قبلی شده است.

وی افزود: طرح تفصیلی منطقه منفصله قرقی نیز در کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر مشهد در حال بررسی است.

نورین مقدم درباره زمان اجرا و عملیاتی شدن طرح‌های تفصیلی شهر مشهد در سیستم شهرداری و شهرسازی این شهر نیز گفت: همه سعی ما این است که این طرح‌ها تا پایان سال عملیاتی شود.

توس در انتظار ابلاغ طرح راهبردی

وی درباره آخرین وضعیت طرح تفصیلی منطقه منفصل توس نیز گفت: طرح راهبردی این منطقه تهیه شده، اما هنوز شورای عالی معماری و شهرسازی آن را ابلاغ نکرده است؛ بنابراین تهیه طرح تفصیلی این منطقه منوط به ابلاغ طرح راهبردی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}