کارت ملی هوشمند برای شرکت در انتخابات ضروری نیست بخشش ۲ قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه خانه تاریخی شهرداران تهران به فروش می‌رسد حفاظت و مرمت سردر ورودی قدیمی‌ترین بیمارستان سبزوار سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود امکان ادامه تحصیل سربازان در حین خدمت سربازی در صورت فراموش کردن رمز گوشی، چگونه قفل آن را باز کنیم؟ +تصویر پهباد‌ها به کمک جاده‌های کشور می‌آیند ایرانی‌ها در چه سنی بیشتر طلاق می‌گیرند؟   در‌های کاخ مرمر به روی گردشگران باز می‌شود قتل هولناک نامادری به‌دست فرزندش در مشهد برخی مدارس خراسان رضوی تعطیل شد شب های سرد در راه خراسان رضوی گردشگری؛ امسال بهتر از پارسال وقتی دیوارهای دانشگاه فردوسی برداشته می شود جزئیات حکم پرونده سکه ثامن نخستین اقامتگاه بوم‎گردی با رویکرد گردشگری مزرعه در کوهسرخ راه‌اندازی می‌شود حفاظت از میراث فرهنگی تشدید می‌شود ساماندهی وضع اقتصادی کشور، بالاترین توقع مردم از مسئولان است اعلام شماره حساب برای کمک به معصومه، مادر مشهدی
خبر ویژه
اتوبوس‌ها وارونه می‌میرند

بررسی ۶ حادثه واژگونی اتوبوس که ۴۱ کشته در پی داشته است

  • کد خبر: ۱۴۹۴۷
  • ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
این حوادث به علت تکرار زیاد، همیشه در حاشیه بوده و هیچ هشتکی در فضای مجازی به یاد کشته شدگان داغ نشد.
محمد جواد ابوعطا| از روز‌های ابتدایی دی‌ماه پرحادثه تا همین دیروز یعنی بیست‌و‌پنجم دی‌ماه، ۶ اتوبوس در محور‌های مختلف کشور دچار حادثه و ۴۱ مسافر در این حوادث کشته شدند.

۶ تراژدی در ۲۰ روز
پس از حادثه واژگونی اتوبوس مسافربری در محور سوادکوه که منجر به کشته شدن ۱۹ مسافر و یک جنین شد، تا دیروز که اتوبوس مشهد به بندرعباس در استان کرمان دچار واژگونی شد و متأسفانه ۷ سرنشین آن کشته شدند، حادثه مشابهی رخ نداد. اما پیش از آن ۴ حادثه دیگر رخ داد که از قضا ۲ اتوبوس از تهران و یزد در راه مشهد بودند، ولی به مقصد نرسیدند.
حوادث دیگری نیز در تبریز و تهران رخ داد و ۲ اتوبوس دیگر دچار حادثه شدند، متأسفانه در مجموع ۶ حادثه برای اتوبوس‌های مسافربری ۴۱ نفر کشته و ۱۲۴ نفر مصدوم شدند. بیشترین علت حادثه بی‌توجهی رانندگان و نقص فنی بوده که به واژگونی ۵ دستگاه اتوبوس منجر شده است. اتوبوس ششم نیز با یک تریلی برخورد می‌کند.
این درحالی است که بار‌ها مسئولان حوزه حمل و نقل از آموزش رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین رصد کامل این رانندگان و خودورهایشان خبر می‌دهند.

ماجرای سرعت غیر مطمئن
تازه‌ترین حادثه برای اتوبوس‌های مسافربری بامداد چهارشنبه در محور کرمان به بردسیر رخ داد. جایی که یک اتوبوس مسافربری از مشهد به مقصد بندرعباس در حرکت بود و به علت لغزندگی جاده ناشی از بارش برف و باران و همچنین تخطی راننده از سرعت مطمئنه، اتوبوس واژگون شد و ۷ مسافر آن جان باختند و ۳۱ نفر نیز مصدوم شدند. در میان مسافران این اتوبوس تعدادی مشهدی و خراسانی نیز حضور داشتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}